استقلال - آزادی - عدالت اجتماعی (جمهوری ایرانی)
به سایت خبری جبهه ملی ایران ،پرببنده ترین سایت نیروهای ملی خوش آمدید
این سایت خبری مستقل است و به انعکاس اخبار تشکلهای جبهه ملی ایران و نیروهای ملی در سراسر جهان اختصاص دارد
از دیگر صفحات این تارنما در زیر این پیام با کلیک روی صفحه دیدن کنید
 
¤ اخبار دانشجویی
¤ صدور حکم زندان برای ۲۰ نفر از بازداشت شدگان زلزله آذربايجان
¤ دیدار اعضای جبهه ملی ایران با فرید طاهری
¤ روز دانشجو در مزار کیانوش آسا/ بیانیه دفتر تحکیم وحدت
¤ احضار مجدد پیمان عارف به دادگاه
¤ پیمان عارف بار دیگر از تحصیل محروم گردید.
¤ دفتر تحکیم وحدت و سازمان دانش آموختگان ایران در بیانیه ای مشترک: «صدای دانشجویان دربند باشیم»
¤ بیانیه‌ دانشجویان و دانش‌آموختگان لیبرال; «تشکیل جبهه‌ دموکراسی‌خواهان برای صیانت از منافع ملت ایران در مقابل استبداد داخلی»
¤ ممانعت از آزادی پیمان عارف، فعال سابق دانشجویی
¤ پیمان عارف، دانشجوی زندانی، پس از اعتصاب غذا به بیمارستان منتقل شد
¤ پیمان عارف برای سومین بار بازداشت شد
سایتهای دیگر
 
اخبار ايران
¤ صفحه اول  ¤ اخبار ايران  ¤ اخبار جبهه ملی  ¤ بیانیه های جبهه ملی  ¤ کورش زعيم  ¤ جبهه ملی اروپا  ¤  واشنگتن  ¤ اخبار دانشجویی  ¤ خارج از کشور  ¤ دکتر ورجاوند  ¤ زنان  ¤ نشریات  ¤ دیدگاه  ¤ دریادار مدنی  ¤ رضا آذرخش  ¤ اندیشگاه ملی/ آریان پور  ¤ کنگره ملی/ امیرانتظام  ¤ مقالات  ¤  عضويت  ¤ نهضت آزادی/حزب ملت ایران  ¤ کارگران  ¤  اسناد جبهه ملی  ¤ جوانان جبهه ملی  ¤ دکتر باوند  ¤ كانون انديشه و سخن.  ¤ بیژن مهر  ¤  سمينار جبهه ملی  ¤  فرهنگ  ¤ همبستگی برای دمکراسی و حقوق بشر در ایران  ¤ دفتر پژوهش های جبهه  ¤ اخبار زندانیان سیاسی  ¤ برنامه تلوزیون  ¤ اقتصاد  ¤ آلبوم عکسها  ¤ تماس با ما ¤ آرشیو خبرها
ايران بازیچه دست جلاد,دزد ,فاسد و نادان شده است/6 گزارش
17 بهمن 1391       بازگشت به صفحه قبل 
در دعوای جلاد,دزد ,فاسد و نادان به شنیع ترین شکل ممکن, ملت شریف ایران تنها نظاره گر است و نگران پاره پاره شدن میهن . نیروهای ملی دشنه آجین شده یا دربندند و اپوزسیون سرخوش بدنبال انتخابات آزاد است در این رژیم.
وضعیت کشور اسفناک ولی به همت نیروی عظیم ملت ایران نآ امید کننده نیست.

JMI News
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
آخرین تحولات در دعوای حاکمان;
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
پرونده‌هایی که احمدی‌نژاد، لاريجانى و شريعتمدارى گشودند
سه افشاگرى در یک روز
از روز گذشته تا کنون، سه پرونده فساد مالى، توسط سه مقام رسمى کشور علیه یکدیگر گشوده شد: رییس دولت، رییس مجلس ونماینده رهبری در کیهان.

در نشست علنى دیروز مجلس که با عزل وزیر کار، رفاه و امور اجتماعى خاتمه یافت، نخست محمود احمدى نژاد با انتشار فیلمى از گفتگوى برادر رییس مجلس با سعید مرتضوى، خانواده لاریجانى را به خواسته هاى نامشروع اقتصادى و سوء استفاده مالى از طریق نفوذ برادرانش متهم کرد؛ در مقابل على لاریجانى، رییس مجلس نیز نزدیکان احمدى نژاد را به «فساد مالى و ارتباط با خارج» متهم کرد و سرانجام نماینده ولى فقیه و مدیر مسئول کیهان، در سرمقاله این روزنامه که شامگاه یکشنبه منتشر شد، اگرچه رفتار رییس دولت را «غیراخلاقى» خواند اما خود، نزدیکان احمدى نژاد را به ارتباط با یک پرونده کلان فساد کلان اقتصادى متهم کرد و نوشت:

«اقدام رئیس جمهور در ایراد اتهام به برادر رئیس مجلس- فارغ از صحت و سقم آن، آن هم برای ایجاد انفعال و به هم ریختن جلسه- اقدامی غیر اخلاقی، غیر عقلانی و نوعی تحریف صورت مسئله است… اما متأسفانه این جدیت در پی جویی اتهامات اقتصادی، درباره مثلاً ملاقات آقای «م» با متهم اول یک پرونده فساد کلان اقتصادی در هتل لاله و… دیده نمی شود»

در این میان اما محمدجواد کولیوند، نایب‌رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس تندترین واکنش را به اظهارات رییس دولت نشان داد و گفت: «شأن ملت ایران بالاتر از این است که چنین رئیس جمهوری در رأس قوه مجریه باشد.»

پیش از وى على لاریجانی، درباره رفتار احمدى نژاد در صحن علنى مجلس با “مافیایی” خواندن ضبط دیدار برادرش با سعید مرتضوى، گفت: «اقدامات مافیایی و توطئه آمیز در سطح یک رییس جمهور نیست و برخی رفتارهای دولت کیان اخلاقی جامعه را به فساد می‌کشاند. رییس جمهور ادبیات اخلاقی را رعایت نمی کند استیضاح یک چیز بود چرا اینها را مطرح کردید؟ اما خوب شد شما که مرتب در جامعه «بگم بگم» راه انداخته اید این فیلم را پخش کردید و حرفتان را زدید تا مردم شخصیت شما را بیشتر بشناسند».

پس از سخنان لاریجانی، احمدی‌نژاد خواستار صحبت کردن شد که لاریجانی چنین اجازه‌ای به او نداد و گفت: “شما شئونات جمهوری اسلامی را رعایت نکردید واتهام زدید دیگر حقی برای صحبت کردن ندارید، به سلامت”.

وبسایت رجانیوز نزدیک به مصباح یزدى نیز درباره امروز نوشت: «سخنان رد و بدل شده میان رئیس جمهور و رئیس مجلس، آنقدر غیر منتظره و دور از شان مجلس و دولت طراز انقلاب اسلامی بود که تا ماه ها و سال ها خاطره تلخ آن در ذهن مردم ایران باقی خواهد ماند».

وبسایت اصولگراى بازتاب، نزدیک به هاشمى رفسنجانى نیز نوشت: «احمدی نژاد امروز در مجلس با دستان خود شیشه عمرش را شکست و آرامش را برهم زد و اختلافات را به بدترین وجه ممکن به افکارعمومی کشاند. اکنون با اقدام احمدی نژاد در پخش نوار و متهم کردن دو تن از روسای قوا ، اقدامات دولت قابل دفاع و قابل تحمل نیست و تنها راه باقی مانده برای نظام جهت حفظ آرامش کشور باز کردن مسیر کنترل احمدی نژاد با ابزارهای قانونی است».

روز گذشته علی مطهری اما از سخنان احمدی‌نژاد استقبال کرد؛ وی گفت که «جلسه امروز مجلس شورای اسلامی چهره رئیس جمهور را آشکار کرد و ما به نقطه پایان بحران نزدیک می شویم و تکلیف رئیس جمهور زودتر مشخص می شود».

اگرچه کیهان پیش بینى کرده که ماجراى روز یکشنبه مجلس دیگر تکرار نمى شود اما ناظران سیاسى مى گویند تا پایان تسویه حساب اصولگرایان حاکم با یکدیگر زمان باقى است؛ حاکمانى که با حکم حکومتى رهبر جمهورى اسلامى و از سر اجبار تا کنون خویشتندارى کرده اند.
http://rahedigar.net/1391/11/16/se-efshagari-dar-yek-rooz/

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
رییس جمهوری در پاسخ به ایرنا؛
موضوع بازداشت مرتضوی را بطور جدی پیگیری می کنم/ قوه قضاییه، سازمان ویژه خانوادگی نیست
تهران - ˈمحمود احمدی نژادˈ رییس جمهوری پیش از عزیمت به مصر در واکنش به بازداشت ˈسعید مرتضویˈ گفت: این موضوع را متاسفانه شنیدم؛ کار بسیار زشتی است و پس از بازگشت از سفر، حتما این موضوع را بطور جدی پیگیری می کنم.

رییس قوه مجریه صبح سه شنبه پیش از ترک تهران به مقصد قاهره در پاسخ به سوال خبرنگار سیاسی ایرنا در فرودگاه مهرآباد درباره بازداشت مرتضوی رییس سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: نمی دانم چگونه است که فرد دیگری تخلف کرده است و کسی دیگر دستگیر می شود.

رییس جمهوری با تاکید بر این که دستگاه قضایی باید قوه قضاییه ملت باشد، تصریح کرد:‌ قوه قضاییه که یک سازمان ویژه خانوادگی نیست. کسی تخلف کرده، فردی مطلع شده و آن را اعلام کرده است؛ به جای این که متخلف را دنبال کنند، فردی که تخلف را اعلام کرده است مورد برخورد قرار می گیرد و این بسیار زشت است.

احمدی نژاد اضافه کرد: برای ملت ما و جمهوری اسلامی ایران شایسته نیست و برای قوه قضاییه هم بسیار زشت است.

رییس شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد:‌ هنگامی که از سفر بازگردم این مساله را به طور جدی دنبال خواهم کرد.

پایگاه اطلاع رسانی دادسرای عمومی و انقلاب تهران دوشنبه شب در خبری کوتاه، بازداشت ˈسعید مرتضویˈ را اعلام کرد.

سیام(4)**9012**

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~`
تجمع حامیان احمدی‌نژاد در حمایت از مرتضوی.اعلام وضعیت فوق العاده در قوه قضائیه
همبستگی نیوز_بنا به گزارش جوان انلاین عده ای از طرفداران احمدی نژاد امروز در اعتراض به بازداشت سعید مرتضوی که به گفته معاون اول رئیس‌جمهور هنوز سرپرست سازمان تامین اجتماعی است، در مقابل ساختمان قوه قضائیه تجمع کردند.

شب گذشته سعید مرتضوی سرپرست سازمان تامین اجتماعی و دادستان عمومی و انقلاب سابق تهران، توسط دادستانی تهران دستگیر و به زندان اوین تحویل داده شد.

برخی منابع بازداشت مرتضوی را به علت تصرف غیرقانونی در اموال دولتی در زمان تصدی ریاست سازمان تامین اجتماعی و نیز مفتوح بودن پرونده کهریزک می‌دانند.

پیش از این دیوان عدالت اداری و همچنین معاونت نظارت مجلس و برخی از نمایندگان مدیریت مرتضوی در سازمان تامین اجتماعی را غیرقانونی و قابل پیگرد قضایی عنوان کرده بودند.

حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای نیز در نشست خبری هفته گذشته خود عنوان کرده بود اسفندماه امسال دادگاه رسیدگی به پرونده کهریزک برگزار خواهد شد.بنا به گزارش منابع خبری پس از دستگیری مرتضوی وضعیت فوق العاده در قوه قضائیه اعلام شده است.بنا بر اخبار رسیده در پی این موضوع امروز دادگستری یکی از شهرستانهای اطراف (ورامین ) همه قضات در اطاق رئیس دادگستری جلسه فوق العاده داشتند .یقینا این دستگیری با عکس العمل های شدیدی از سوی دولت همراه خواهد بود.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
دیدار اضطراری رئیس قوه قضائیه با خامنه ای
خبرگزاری فارس: نائب‌رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: قرار بود تا اعضای کمیسیون عمران امروز با رئیس قوه قضائیه دیدار داشته باشند که به دلیل دیدار آملی لاریجانی با رهبری این دیدار لغو و به زمان دیگری موکول شد.

محمدرضا رضایی کوچی نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس گفت: طبق برنامه قبل بنا بود تا امروز اعضای کمیسیون عمران مجلس دیداری را با رئیس قوه قضائیه داشته باشند که به علت برگزار نشدن این دیدار کمیسیون برنامه‌ای نداشت.

وی افزود: این دیدار به دلیل دیدار رئیس دستگاه قضا با رهبر انقلاب لغو و به زمان دیگری موکول شد که زمان آن هنوز معلوم نشده است.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
دادستاني تهران: آزادی مرتضوي با قرار تامين/ تحقیقات لازم از فاضل لاريجاني صورت گرفت
دادستاني تهران اعلام كرد: رسیدگی به پرونده سعید مرتضوی و فاضل لاریجانی ادامه دارد.

به گزارش عصر ایران، پایگاه اطلاع‌رسانی دادستانی تهران امروز (چهارشنبه) اعلام کرد پس از اعلام جرم دادستان تهران علیه سعید مرتضوی به اتهام قید شده در اعلام جرم، نامبرده به دادسرا احضار و پس از تحقیق و تفهیم اتهام توسط بازپرس پرونده، به زندان معرفی گردید.

متعاقباً پس از تکمیل تحقیقات بازپرس، نامبرده با صدور قرار تأمین مناسب آزاد شد.

هم‌چنین از فاضل لاریجانی با توجه به مطالب منعکس در نوار منتشره، تحقیقات لازم توسط بازپرس انجام گرفت.

رسیدگی به پرونده هر دو نفر فوق ادامه دارد.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

سخنان رییس جمهور کذب است/ فعلا سکوت می‌کنم
کد خبر: ۱۴۰۶۹۶۱۸ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۳:۱۰
رئیس قوه قضائیه گفت: اتفاقات روز یکشنبه مجلس به کام ملت بسیار تلخ بود اما فعلا به خاطر مصالح نظام سکوت می‌کنم و در فرصتی دیگر ماهیت جریان‌های «انحراف» و «فتنه» و فساد اقتصادی، عقیدتی و عملی آنان را فاش خواهم کرد.

به گزارش فرارو به نقل از اداره‌کل روابط‌ عمومی و تشریفات قوه قضاییه، آیت‌الله صادق آملی‌لاریجانی در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی گفت:‌ انقلاب اسلامی ایران روحیه خودباوری را به مردم ایران بازگرداند و ضمایر الهی را بیدار کرد.

آیت‌الله آملی لاریجانی احیای سایر ارزش‌های الهی از جمله ایثار و ازخودگذشتگی، جهاد فی‌ سبیل‌الله، استقلال، آزادی و عدالت را از برکات انقلاب اسلامی اعلام کرد و گفت:‌ مردم با قیام خود به مجاهده با ظلم و ستم پرداختند و در کنار تمام مشکلاتی که برای جمهوری اسلامی ایران از روز اول انقلاب پدید آمد، باز هم مردم همچنان پشتیبان انقلاب خویش بوده و هستند.

رئیس‌ قوه قضاییه با تاکید بر این‌که حتی دشمن شماره یک نظام اسلامی ایران یعنی آمریکا نیز اینک ایران را قدرت برتر منطقه می‌داند، افزود: در تمام این سال‌ها با وجود همه مشکلات در اقصی ‌نقاط کشور آثار و برکات انقلاب اسلامی ظاهر شده است و در علم و فناوری و سایر زمینه‌ها با وجود تمام تحریم‌ها، فشارها و توطئه‌ها، جمهوری اسلامی ایران به امکانات بسیار پیشرفته‌ای دست یافته است.

آیت‌الله آملی لاریجانی تاکید کرد: انقلاب اسلامی ایران در گسترش فرهنگ اسلامی و ترویج معارف دینی با سال‌های پیش از انقلاب قابل مقایسه نیست و ما تمام اینها را مدیون این انقلاب و مجاهدت مردم و رهبری‌های پیامبرگونه امام راحل قدس‌الله نفسه‌الزکیه و رهبر معظم انقلاب هستیم.

رئیس قوه قضاییه با تبریک یوم‌الله بیست و دوم بهمن به همبستگی ملی در راهپیمایی این روز اشاره کرد و گفت:‌ در این روز تمام مردم حضور می‌یابند تا باردیگر پایداری خود و پایبندی به نظام اسلامی را نشان دهند و بر تمام مسئولان است که با پرهیز از فرافکنی‌ها از کوشش و تلاش برای خدمت‌رسانی به مردم دریغ نکنند.

آیت‌الله آملی لاریجانی ابراز امیدواری کرد مردم در روز 22 بهمن با حضور گسترده بار دیگر استقامت در راه انقلاب و استقرار نظام اسلامی را ثابت کنند تا دشمنان بدانند با وجود تمام مشکلات و اختلاف‌نظرهای سیاسی و غیره، نظام اسلامی به راه شکوهمند خود ادامه خواهد داد.

آیت‌الله آملی لاریجانی در ادامه اضافه کرد: آنچه در روز یکشنبه در مجلس رخ داد، به کام ملت بسیار تلخ بود و اینجانب با این‌که نسبت‌های رئیس‌جمهور در مورد قضات محترم قوه قضاییه و نمایندگان محترم مجلس و روسای قوا را کذب و افترا و برخلاف تمام موازین شرعی و قانونی و جرم می‌دانم، فعلا به خاطر مصالح نظام و تبعیت از اوامر رهبر معظم انقلاب دامت برکاته سکوت می‌کنم و در فرصتی دیگر به تفصیل درباب آن سخن خواهم گفت و ماهیت جریان‌های انحراف و فتنه و فساد اقتصادی و عقیدتی و عملی آنان را فاش خواهم کرد.
بازگشت به صفحه قبل   نسخه قابل چاپ   لینک دائمی به این خبر 
 
 
¤ اخبار جبهه ملی
¤ درگذشت مهندس اسماعیل حاج قاسمعلی
¤ بازداشت پیمان عارف عضو جبهه ملی ایران
¤ ادیب برومند: انحلال مجلس استیضاح مصدق را منتفی کرد
¤ نامه سخنگوی جبهه ملی ایران به بی بی سی
¤ پیام های نوروزی
¤ خورشیدی که هر روز فروزان تر از روز پیش میدرخشد/بیانیه جبـــهه ملــــی ایــــران
¤ سنگر نشین بی مدعای آزادی هوشنگ کشاورز صدر رفت
¤ تجزیه طلبی محکوم است/رئیس هیئت رهبری جبهه ملی ایران
¤ متن پیام های رهبران جبهه ملی به مناسبت پنجاهمین سال تاسیس کنفدراسیون
¤ تحلیل جبهه ملی ایران ازرویدادهای مصر
¤ دکتر علی رشیدی عضو هیئت رهبری جبهه ملی ایران به دو سال زندان و 5 سال محرومیت از حقوق اجتماعی محکوم شد
¤ بازداشت اعضاي جبهه ملي ايران در اسفراين خراسان شمالي
¤ بزرگداشت دکتر مصدق در واشنگتن/2 گزارش
¤ بزرگداشت دکتر محمد مصدق در باشگاه ملی خبرنگاران در واشنگتن دی سی شنبه 10 نوامبر 2012
¤ مشروح سومین گزارش احمد شهید در رابطه با حقوق بشر در ایران
¤ جبهه ملي ايران , نيروي هوايي و خلبانان قهرمان دفاع مقدس را گراميداشت
¤ تکدیب امضا
¤ جبهه ملی ایران: به یاری زلزله زدگان بشتابیم
¤ درگذشت رادمرد میهن دوست آقای دکترخسروسعیدی عضو حزب ایران و جبهه ملی ایران
¤ ننگ ونفرین بربیست وهشتم مرداد
¤ اسطوره مقاومت مهندس عباس اميرانتظام در بيمارستان بستري شد
¤ بیانیه ادیب برومند و جبهه ملی ایران- اروپا و آمریکا در اظهار تاثر و همدردی با هموطنان داغدیده آذربایجانی
¤ احضار كورش زعيم
¤ درود بر چهاردهم مرداد / ادیب بـرومـند- رهبر جبهه ملی ایــران
¤ جبهه ملی ایران نسل کشی مسلمانان در میانمار را محکوم میکند
¤ بیانیه ادیب بـــرومند رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران به مناسبت بزرگداشت ۳۰ تیر 1331
¤ نامه سرگشاده جبهه ملی ایران به رئیس جمهور آمریکا درمورد ادعای واهی مالکیت امارات بر جزایر ایرانی
¤ عمل جراحی قلب دکتر حسین موسویان، رییس هیئت اجرایی جبهه ملی ایران
¤ گرامیداشت یکصدوسی امین زادروز دکتر محمد مصدق در پاریس و کلن
¤ یادداشت اعتراض جبهه ملی ایران به موسسه گوگل
¤ تکذیب مذاکرات جبهه ملی ایران با آقای رضا پهلوی و نزدیکان ایشان
¤ جبهه ملی ایران مهیای ستیزه گری در باره حفظ تمامیت کشور است/ادیـب بـرومـند رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران
¤ پیام های نوروزی استاد ادیـب بـرومـنـد , دکتر حسین موسویان ,اقاي حسن لباسچی و مهندس كورش زعيم
¤ پیام نوروزی ادیـب بـرومـنـد
¤ دیدارسخنگو و اعضای جبهه ملی ایران با دکتر علی رشیدی
¤ بیانیه ادیـب بـــــرومــند رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران درباره انتخابات اسفند ۱۳۹۰
¤ جبهه ملی ايران در انتخابات شرکت نمی کند
¤ آخرین وضعیت جبهه ملی ایران
¤ وضعیت نا مساعد جسمی حمید رضا خادم، زندانی سیاسی در بند ۳۵۰ اوین
¤ آیا جبهه ملی ایران منحل میشود؟
¤ بازجویی و بازداشت فعالان و اعضای جبهه ملی ایران
¤ ادامه بازداشتها و احضار اعضای جبهه ملی ایران به وزارت اطلاعات
¤ برگزاری جلسات شورای جبهه ملی ایران ممنوع شد
¤ احضارعیسی خان حاتمی عضو شورای مرکزی جبهه ملی ایران/ بازداشت مهندس محمد توسلی
¤ بازداشت دکتر علی رشیدی
¤ احضار ملیون به وزارت اطلاعات
¤ نشست مهرماه شوراي مركزي جبهه ملي ايران
¤ جلسه شورای مرکزی جبهه ملی ایران پنج شنبه در تهران برگزار شد
¤ جبهه ملی ایران در خارج از کشور نماینده ندارد
¤ @نامه پیمان عارف به احمدی نژاد@دیدار از پیمان عارف
© 2004 - 2011 - خبرگزاری جبهه ملی ایران - J M I N e w s . c o m - تماس با ما