استقلال - آزادی - عدالت اجتماعی (جمهوری ایرانی)
به سایت خبری جبهه ملی ایران ،پرببنده ترین سایت نیروهای ملی خوش آمدید
این سایت خبری مستقل است و به انعکاس اخبار تشکلهای جبهه ملی ایران و نیروهای ملی در سراسر جهان اختصاص دارد
از دیگر صفحات این تارنما در زیر این پیام با کلیک روی صفحه دیدن کنید
 
¤ اخبار دانشجویی
¤ صدور حکم زندان برای ۲۰ نفر از بازداشت شدگان زلزله آذربايجان
¤ دیدار اعضای جبهه ملی ایران با فرید طاهری
¤ روز دانشجو در مزار کیانوش آسا/ بیانیه دفتر تحکیم وحدت
¤ احضار مجدد پیمان عارف به دادگاه
¤ پیمان عارف بار دیگر از تحصیل محروم گردید.
¤ دفتر تحکیم وحدت و سازمان دانش آموختگان ایران در بیانیه ای مشترک: «صدای دانشجویان دربند باشیم»
¤ بیانیه‌ دانشجویان و دانش‌آموختگان لیبرال; «تشکیل جبهه‌ دموکراسی‌خواهان برای صیانت از منافع ملت ایران در مقابل استبداد داخلی»
¤ ممانعت از آزادی پیمان عارف، فعال سابق دانشجویی
¤ پیمان عارف، دانشجوی زندانی، پس از اعتصاب غذا به بیمارستان منتقل شد
¤ پیمان عارف برای سومین بار بازداشت شد
سایتهای دیگر
 
فرهنگ
¤ صفحه اول  ¤ اخبار ايران  ¤ اخبار جبهه ملی  ¤ بیانیه های جبهه ملی  ¤ کورش زعيم  ¤ جبهه ملی اروپا  ¤  واشنگتن  ¤ اخبار دانشجویی  ¤ خارج از کشور  ¤ دکتر ورجاوند  ¤ زنان  ¤ نشریات  ¤ دیدگاه  ¤ دریادار مدنی  ¤ رضا آذرخش  ¤ اندیشگاه ملی/ آریان پور  ¤ کنگره ملی/ امیرانتظام  ¤ مقالات  ¤  عضويت  ¤ نهضت آزادی/حزب ملت ایران  ¤ کارگران  ¤  اسناد جبهه ملی  ¤ جوانان جبهه ملی  ¤ دکتر باوند  ¤ كانون انديشه و سخن.  ¤ بیژن مهر  ¤  سمينار جبهه ملی  ¤  فرهنگ  ¤ همبستگی برای دمکراسی و حقوق بشر در ایران  ¤ دفتر پژوهش های جبهه  ¤ اخبار زندانیان سیاسی  ¤ برنامه تلوزیون  ¤ اقتصاد  ¤ آلبوم عکسها  ¤ تماس با ما ¤ آرشیو خبرها
همايش ايرانيان خارج از کشور ( ديواری که شکاف برداشته )/يادداشت هفته
14 مرداد 1389       بازگشت به صفحه قبل 
يادداشت هفته

همايش ايرانيان خارج از کشور ( ديواری که شکاف برداشته )

هرچند رئيس جمهورمنتصب رهبر تحريم های شورای امنيت و اتحاديه اروپا را بدون اثر اعلام ميکند، اما از هم اکنون نگرانی و ترس را ميتوان در سيمای دولتمردان نظام از رهبر تا رؤسای بانک ها ديد.

محمدی کاشانی امام جمعه موقت تهران، در روزهشتم مرداد درخطبه نمازجمعه ميگويد «ای افرادی كه سرمایه، توانایی و تمكن مالی دارید، نظام اسلامی در این عصر به این موضوع احتیاج دارد. امروز كه دشمن مساله تحریم را مطرح ميكند، وظیفه ما است كه در داخل كشور با سرمایه‌ گذاری داخلی منسجم‌ تر شویم و اگر افراد ایرانی در خارج از كشور سرمایه‌ دارند، آن را به كشور آورده سرمایه‌ گذاری كنند».

ولی قبل از اينکه ماجرای سرمايه گذاری ايرانيان خارج در ايران به نمازجمعه کشيده شود، رحیمی معاون احمدی نژاد درهفته گذشته اعلام ميکند « ما اخیرا با چهار شرکت داخلی۲۱ هزار میلیارد تومان قرارداد در پارس جنوبی بسته ایم که كمر تحریم‌ ها را خواهد شکست!». اما چند روز بعد، به علت اينکه عده ای ازسرمایه‌ داران ایرانی خارج از کشور به دعوت او پاسخ نداده بودند، رحيمی آنها را مورد انتقاد قرار ميدهد که چرا دعوت او را نپذيرفته اند‌.

سر انجام اعلام ميشود که حدود دويست نفردعوت را پذيرفته اند. در روز يازده مرداد همايش ايرانيان خارج از کشور، با سخنان احمدی نژاد شروع بکار ميکند. اما به نظر ميرسد رهبر معظم از برگذاری همايش يا از ترکيب ميهمانان چندان راضی نيستند و يا اينکه چون در انتخاب ميهمانان از ايشان نظرخواهی نشده بود، ناخشنودی خود را با قلم شريعتمداری، که سمت سخن گوی رهبر را درمؤسسه کيهان به عهده دارد، در گزارش روزانه خود از دعوت سرمايه داران و نخبگان طاغوتی در همايش بزرگ احمدی نژاد اظهار عدم رضايت مينمايد.

شريعتمداری در همان روز زيرعنوان «چه خبر؟» در روزنامه کيهان مينويسد: « در همايش بزرگ ايرانيان خارج از كشور چه آشي قرار است پخته شود؟ و چه كساني اين ديگ را دور ازچشم رئيس جمهور محترم و تنها با سوء استفاده از نام وجايگاه (متاسفانه اعتماد غير قابل توجيه!) ايشان، روی اجاق گذاشته اند؟».

«برخي ازگزارشها و اخباری كه درباره همايشی که امروز صبح در تهران برپا شده و نزديک به هزار دويست نفر برای شرکت در آن دعوت شده بودند با هزينه های چند ده ميليارد تومانی و بی حساب و كتاب، با رايزنی های داخلی و خارجی به نظر ميرسد فراتر از« ناپختگی و ندانم كاری» باشد و شايد خدای نخواسته كاسه ای زير نيم كاسه است! دعوت از ايرانيان مقيم خارج كشوروبرپايی همايشی برای آشنايی آنان با پيشرفت ها وتحولات حيرت انگيزجمهوری اسلامی! ايران نه فقط اقدامی شايسته بلكه ضرورتی انكار ناپذير است. مخصوصا آن كه از چندين ميليون ايرانی مقيم كشور های خارج فقط سه تا پنج در صد آنها در شمار مخالفان نظام قرار دارند! و اكثريت قريب به اتفاق آنان به وطن خويش و ارزش های آن وابسته و دلبسته اند، از سوی ديگر بسياري ازايرانيان مقيم خارج كشورنخبگان برجسته ای دررشته های مختلف علمی و تكنولوژی هستند كه می توانند و تمايل دارند علم و تخصص خود را در اختيار هموطنان خود قراردهند».

«حضور اين طيف از ايرانيان مقيم خارج كشور، اولا تصوير معكوسي كه دشمنان از ايران اسلامي ساخته اند را اصلاح مي كند و ثانيا تبليغات سوء قدرت های استكباری در باره « فرارمغز ها » را به ورود آنان تبديل خواهد كرد و طرفه آنكه حساب يك مشت اپوزيسيون بی سواد وكاسه ليس را ازانبوه ايرانيان دلبسته به اسلام وايران جدا ميكند»!

تا اين مرحله رهبر ناخشنودی خود را ظاهرا از عدم مشورت احمدی نژاد و کار خود سرانه او با زدن به نعل و ميخ اعلام ميدارد، اما به نظر ميرسد رهبر خطر باندی را که احمدی نژاد نماينده آن ميباشد به خوبی احساس ميکند و شريعتمداری از زبان او اصل موضوع را که موجوديت مقام رهبری است اينطور بيان ميکند:

«آنها که واژه «اصلاح طلب» را به سرقت برده اند واز سوی عواملی كه معلوم شده ستون پنجم مثلث آمريكا واسرائيل وانگليس ميباشند ومسئولين حكومت جمهوری اسلامي ايران را عقب افتاده وخونخوار می نامند که عليه هر آنچه ايراني و انساني است قيام كرده و قصد دارند نام ميهن را به قهقرا ببرند و دراين راه از هيچ خرابكاری و قتل و جنايتی ابا نخواهند داشت».

« مگر قرارنبود ازايرانيان دلبسته به اين آب وخاك وارزش های اسلامي آن، كه اكثريت هموطنان مقيم خارج كشور را تشكيل ميدهند برای شركت در همايش دعوت شوند تا زمينه برای مشاركت آنان درعمران و آبادانی، سرمايه گذاری و خدمت به هموطنان خويش فراهم گردد؟ ودرهمان حال تو دهني محكمي باشد به ياوه گويانی که حذف ولايت فقيه را از قانون اساسی دنبال ميکنند. درحالی که همه ميدانند امام راحل ما هنوز هم در ميان ما است و خامنه ای، خمينی ديگری است».

شايد مقام رهبری انتظار داشت همايش فرصتی باشد برای يادآوری نام رهبر و مطرح شدن او به عنوان فصل الخطاب، با اين اميد که بحرانی را که بين ارگان های قدرت اصول گرا به علل مختلف بروز کرده و با عملکرد و سخنان نابخردانه رئيس جمهور محترم! هر روزبه ابعاد آن افزوده ميشود ترميم يابد. اما با اطمينانی که احمدی نژاد از سرداران سپاه که در دولت او به ثروت های کلان و قدرت ظاهرا خارج از کنترل رسيده اند، و دستورالعمل های مصباح يزدی به نمايندگی ازمافيای حجتيه به احمدی نژاد بلافاصله بعد از انتصاب، به نظر نميرسد در معادلات و کشمکش های بين قدرت طلبان مقام معظم رهبر هنوز جای مطمئنی داشته باشد.

واقعيتی را که رژيم مافيائی نميتواند درک کند اين نيست که چه کسی در راس باشد بلکه مهم آن است که زمان فريب دادن مردم با اشاعه خرافات به سر رسيده است. رژيمی که می پندارد با اعمال خشونت، بازداشت، شکنجه، تجاوزوغارت منابع ملی ميتواند بحران های زنجيره ای را که پياپی از راه ميرسند مهار کند، اکنون به بن بست رسيده است. اگر امروز اختلاف بين قوه مجريه و مقننه برای دسترسی بيشتر به منابع مالی به نقطه اوج رسيده است، ديری نخواهد پائيد که قوه قضائيه نيزدرطلب سهم بيشتری خواهد شد. و آنچه ماشه بحران را به انفجار خواهد کشانيد، صرفنظر از عملکرد های غير قانونی همه ارگان های نظام از آن جمله دستگاه های اطلاعاتی و امنيتی در برخورد های غير انسانی ميباشد که به فرمان شخص احمدی نژاد يا شخص رهبر که احمدی نژاد منصوب مستقيم او ميباشد، است که زنجيره بحران را هر روز گسترده ترخواهد ساخت. زيرا هرگروه می پندارد که مسؤل بحران و افزايش تنش نتيجه بی سياستی وخلافکاری های گروه ديگر می باشد، غافل از اين که همه اجزاء زير مجموعه نظام در شکل گيری بحران شريک بوده اند.

اجزاء نظام مافيايی نميخواهند بپذيرند که توانايی آن را ندارند جلو پيشرفت امواج خروشان نيروی جوان آزادی طلب و ترقی خواه را که برای باز ستانيدن حقوق پايمال شده خود شکل گرفته است سد کند. امنيتی کردن فضای کشور، حمله لومپن های مزدور سپاه و بسيج به مخالفين، نعل وارونه زدن، يورش و آزار مستقيم معترضين به انتخابات، بی توجهی و توهين و آزار روانی و جسمی زندانيان سياسی، تهديد خانواده های آنها به سکوت، همايش های مسخره ، اجبار به کوچ جمعيت از تهران و کلان شهرها، کنترل دانشگاه ها و حتی قتل های مخفيانه زنجيره ای و کشتارهای دسته جمعی و پخش خبر های دروغ از نمايش محاکمه عوامل ساختگی جنايات و ترفيع مقام عوامل اصلی، شايد در دهه شصت ميتوانست کارساز باشد ولی در اواخر دهه هشتاد فقط به ايجاد شکاف در ديوار قدرت و زورگويی نظام غير قانونی، خواهد افزود که به دنبال آن سقوط نطام غير قانونی را همراه خواهد داشت.

آذرخش
بازگشت به صفحه قبل   نسخه قابل چاپ   لینک دائمی به این خبر 
 
 
¤ اخبار جبهه ملی
¤ درگذشت مهندس اسماعیل حاج قاسمعلی
¤ بازداشت پیمان عارف عضو جبهه ملی ایران
¤ ادیب برومند: انحلال مجلس استیضاح مصدق را منتفی کرد
¤ نامه سخنگوی جبهه ملی ایران به بی بی سی
¤ پیام های نوروزی
¤ خورشیدی که هر روز فروزان تر از روز پیش میدرخشد/بیانیه جبـــهه ملــــی ایــــران
¤ سنگر نشین بی مدعای آزادی هوشنگ کشاورز صدر رفت
¤ تجزیه طلبی محکوم است/رئیس هیئت رهبری جبهه ملی ایران
¤ متن پیام های رهبران جبهه ملی به مناسبت پنجاهمین سال تاسیس کنفدراسیون
¤ تحلیل جبهه ملی ایران ازرویدادهای مصر
¤ دکتر علی رشیدی عضو هیئت رهبری جبهه ملی ایران به دو سال زندان و 5 سال محرومیت از حقوق اجتماعی محکوم شد
¤ بازداشت اعضاي جبهه ملي ايران در اسفراين خراسان شمالي
¤ بزرگداشت دکتر مصدق در واشنگتن/2 گزارش
¤ بزرگداشت دکتر محمد مصدق در باشگاه ملی خبرنگاران در واشنگتن دی سی شنبه 10 نوامبر 2012
¤ مشروح سومین گزارش احمد شهید در رابطه با حقوق بشر در ایران
¤ جبهه ملي ايران , نيروي هوايي و خلبانان قهرمان دفاع مقدس را گراميداشت
¤ تکدیب امضا
¤ جبهه ملی ایران: به یاری زلزله زدگان بشتابیم
¤ درگذشت رادمرد میهن دوست آقای دکترخسروسعیدی عضو حزب ایران و جبهه ملی ایران
¤ ننگ ونفرین بربیست وهشتم مرداد
¤ اسطوره مقاومت مهندس عباس اميرانتظام در بيمارستان بستري شد
¤ بیانیه ادیب برومند و جبهه ملی ایران- اروپا و آمریکا در اظهار تاثر و همدردی با هموطنان داغدیده آذربایجانی
¤ احضار كورش زعيم
¤ درود بر چهاردهم مرداد / ادیب بـرومـند- رهبر جبهه ملی ایــران
¤ جبهه ملی ایران نسل کشی مسلمانان در میانمار را محکوم میکند
¤ بیانیه ادیب بـــرومند رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران به مناسبت بزرگداشت ۳۰ تیر 1331
¤ نامه سرگشاده جبهه ملی ایران به رئیس جمهور آمریکا درمورد ادعای واهی مالکیت امارات بر جزایر ایرانی
¤ عمل جراحی قلب دکتر حسین موسویان، رییس هیئت اجرایی جبهه ملی ایران
¤ گرامیداشت یکصدوسی امین زادروز دکتر محمد مصدق در پاریس و کلن
¤ یادداشت اعتراض جبهه ملی ایران به موسسه گوگل
¤ تکذیب مذاکرات جبهه ملی ایران با آقای رضا پهلوی و نزدیکان ایشان
¤ جبهه ملی ایران مهیای ستیزه گری در باره حفظ تمامیت کشور است/ادیـب بـرومـند رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران
¤ پیام های نوروزی استاد ادیـب بـرومـنـد , دکتر حسین موسویان ,اقاي حسن لباسچی و مهندس كورش زعيم
¤ پیام نوروزی ادیـب بـرومـنـد
¤ دیدارسخنگو و اعضای جبهه ملی ایران با دکتر علی رشیدی
¤ بیانیه ادیـب بـــــرومــند رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران درباره انتخابات اسفند ۱۳۹۰
¤ جبهه ملی ايران در انتخابات شرکت نمی کند
¤ آخرین وضعیت جبهه ملی ایران
¤ وضعیت نا مساعد جسمی حمید رضا خادم، زندانی سیاسی در بند ۳۵۰ اوین
¤ آیا جبهه ملی ایران منحل میشود؟
¤ بازجویی و بازداشت فعالان و اعضای جبهه ملی ایران
¤ ادامه بازداشتها و احضار اعضای جبهه ملی ایران به وزارت اطلاعات
¤ برگزاری جلسات شورای جبهه ملی ایران ممنوع شد
¤ احضارعیسی خان حاتمی عضو شورای مرکزی جبهه ملی ایران/ بازداشت مهندس محمد توسلی
¤ بازداشت دکتر علی رشیدی
¤ احضار ملیون به وزارت اطلاعات
¤ نشست مهرماه شوراي مركزي جبهه ملي ايران
¤ جلسه شورای مرکزی جبهه ملی ایران پنج شنبه در تهران برگزار شد
¤ جبهه ملی ایران در خارج از کشور نماینده ندارد
¤ @نامه پیمان عارف به احمدی نژاد@دیدار از پیمان عارف
© 2004 - 2011 - خبرگزاری جبهه ملی ایران - J M I N e w s . c o m - تماس با ما