استقلال - آزادی - عدالت اجتماعی (جمهوری ایرانی)
به سایت خبری جبهه ملی ایران ،پرببنده ترین سایت نیروهای ملی خوش آمدید
این سایت خبری مستقل است و به انعکاس اخبار تشکلهای جبهه ملی ایران و نیروهای ملی در سراسر جهان اختصاص دارد
از دیگر صفحات این تارنما در زیر این پیام با کلیک روی صفحه دیدن کنید
 
¤ اخبار دانشجویی
¤ صدور حکم زندان برای ۲۰ نفر از بازداشت شدگان زلزله آذربايجان
¤ دیدار اعضای جبهه ملی ایران با فرید طاهری
¤ روز دانشجو در مزار کیانوش آسا/ بیانیه دفتر تحکیم وحدت
¤ احضار مجدد پیمان عارف به دادگاه
¤ پیمان عارف بار دیگر از تحصیل محروم گردید.
¤ دفتر تحکیم وحدت و سازمان دانش آموختگان ایران در بیانیه ای مشترک: «صدای دانشجویان دربند باشیم»
¤ بیانیه‌ دانشجویان و دانش‌آموختگان لیبرال; «تشکیل جبهه‌ دموکراسی‌خواهان برای صیانت از منافع ملت ایران در مقابل استبداد داخلی»
¤ ممانعت از آزادی پیمان عارف، فعال سابق دانشجویی
¤ پیمان عارف، دانشجوی زندانی، پس از اعتصاب غذا به بیمارستان منتقل شد
¤ پیمان عارف برای سومین بار بازداشت شد
سایتهای دیگر
 
خارج از کشور
¤ صفحه اول  ¤ اخبار ايران  ¤ اخبار جبهه ملی  ¤ بیانیه های جبهه ملی  ¤ کورش زعيم  ¤ جبهه ملی اروپا  ¤  واشنگتن  ¤ اخبار دانشجویی  ¤ خارج از کشور  ¤ دکتر ورجاوند  ¤ زنان  ¤ نشریات  ¤ دیدگاه  ¤ دریادار مدنی  ¤ رضا آذرخش  ¤ اندیشگاه ملی/ آریان پور  ¤ کنگره ملی/ امیرانتظام  ¤ مقالات  ¤  عضويت  ¤ نهضت آزادی/حزب ملت ایران  ¤ کارگران  ¤  اسناد جبهه ملی  ¤ جوانان جبهه ملی  ¤ دکتر باوند  ¤ كانون انديشه و سخن.  ¤ بیژن مهر  ¤  سمينار جبهه ملی  ¤  فرهنگ  ¤ همبستگی برای دمکراسی و حقوق بشر در ایران  ¤ دفتر پژوهش های جبهه  ¤ اخبار زندانیان سیاسی  ¤ برنامه تلوزیون  ¤ اقتصاد  ¤ آلبوم عکسها  ¤ تماس با ما ¤ آرشیو خبرها
نمايشی کمدی و تاثر آنگيز ، با هزينه کردن از نام و منابع ملی مردم ايران/يادداشت هفته
29 مهر 1389       بازگشت به صفحه قبل 
يادداشت هفته

نمايشی کمدی و تاثر آنگيز ، با هزينه کردن از نام و منابع ملی مردم ايران

بعد از سفر پر هزينه احمدی نژاد به لبنان، رهبر نظام اسلامی نيز برای اثبات مشروعيت نظام خود به شهر قم ميرود تا به معترضين بگويد که او، ولی امر مسلمين جهان نه فقط در ورای مرزهای ايران از پشتيبانی خالصانه! حزب الله لبنان برخوردار ميباشد، بلکه در شهر مذهبی قم نيز امت حزب الله خاک قدم های رهبر را سرمه چشمان خود ميکنند تا به سران فتنه نشان دهند اين همان رفراندومی است که آنها کرارا برگذاری آنرا درخواست ميکنند.

«حضور ۴۰ ميليونی ملت در انتخابات سال گذشته رياست جمهوری رفراندوم ملی بود در ابراز وفاداری و پايداری و هوشياری مردم و همچنين اعتماد به نظام مقدس اسلامی که باعث عصبانيت دشمنان گرديد. از اين رو آنها سعی کردند با فتنه گری، آثار آن حضور ملی را خنثی کنند، اما مردم در مقابل فتنه نيز ايستادند و دشمن بار ديگر ناکام شد و به لطف الهی فتنه ۸۸ موجب واکسينه شدن کشور و مردم در مقابل ميکروب های سياسی و اجتماعی شد». و«همچنانکه مسئولان و مردم می گويند وعملاً نيز ثابت شده است تحريم های اخير نيز نتوانسته است اثر قابل توجهی بر زندگی مردم بر جای بگذارد! اين شايعه پراکنی ها برای مأيوس کردن مردم و ايجاد بدبينی نسبت به مسئولان به ويژه رؤسای قوا (مقصود رئيس جمهور منتصب) بزرگنمايی ضعف های کشور، و ناديده گرفتن پيشرفت ها و اقدامات انجام شده روشی است که مخالفان نظام اسلامی برای ضربه زدن به اعتماد و وفاداری مردم نسبت به نظام به کارميبرند.

رهبری که پشت حصار قصرهای خود فارغ از مشکلات مردم می آرامد و سخنی جز آنچه مشاورين کاردان و متبحر! او ميگويند نمی پذيرد و هر ناصحی را به زنذان ميفرستد تا شکنجه گران وزارت اطلاعات آنها را مجبوربه توبه نمايند، طبيعی است که نميتواند سخنی جز آنچه طوطيان سخن گوی پيرامون ميگويند به زبان آورد و از اين رو تحريم ها را بی اثر ميداند. زيرا او منحصرا به خود و اطرافيان خويش می نگرد که تحريم ها در روند زندگی آنها اثری نگذاشته است. هرچند احساس درونی او ناخواسته بر زبانش جاری ميشود زيرا اگر چنين نبود از مردم درخواست نميکرد که در راه برقراری «وحدت ملی» در ايران به ويژه «با قوه مجريه» همکاری وهمراهی نمايند.
هرچند مقام معظم رهبری و مشاورين ايشان هيچگاه وقت با ارزش خود را صرف نگرش به واقعيات حاکم بر جامعه ای که ادعای رهبری آن را دارند نمی نمايند ونسبت به بيکاری، فقر،اعتياد، فحشا که ناشی ازعملکرد نظام مخصوصا قوه مجريه منصوب او ميباشند توجهی ندارند، اما برای اينکه مردم ايران واقعيات سخنان ايشان را کاملا درک کنند، شايد بازخوانی چند نمونه از عملکرد دولت مورد اعتماد رهبر بتواند نظامی را که رهبر از مردم ايران درخواست ميکند برای پايدار نگه داشتن آن به نارسايی های کوچک توجه نکنند معنی نارسايی های کوچک مشخص گردد.

طبق گزارش بانک مرکزی، وزارت نفت در روزنامه سرمايه (هفده اسفند هشتاد هفت) دولت احمدی نژاد سيصد و چهل هزار ميليارد تومان از درآمد های نفتی را طی چهار سال برباد داده است.

هزينه ساليانه جنگ هشت ساله به طور متوسط صد بيست پنج ميليارد دلار در سال بود ولی عملکرد دولت نهم باعث تلف شدن ساليانه صد هشتاد هشت ميليارد دلار شده است. و خسارت های اجتماعی، علمی و فرهنگی و سياسی آن قابل مقايسه با دوران جنگ نميباشند و به مراتب خسارت بار تر از آن ها بوده است.

دولت احمدی نژاد هر هزار متر مکعب گاز را سيصد و پنجاه دلار از ترکمنستان ميخرد و به ترکيه دويست دلار ميفروشد! (روزنامه سرمايه چهارده ديماه هشتاد هفت).

يکی از اقلام تحريم اقتصادی بنزين ميباشد که اثرات آن برای کشور و مردم فاجعه بار خواهد بود. پالايشگاهی که ساخت بنای آن برای افزايش فرآورده های پالايش شده در دولت آقای خاتمی آغاز شده بود در زمان زمامداری احمدی نژاد ساليانه يک و نيم درصد پيشرفت داشته است. يعنی شصت وهفت سال طول خواهد کشيد که آماده بهره برداری گردد(روزنامه سرمايه چهاردهم ارديبهشت هشتاد هشت).

به علت گرانی سرسام آور چند ساله اخير، قوه خريد ريال نسبت به سال هشتاد چهار سی و سه درصد کاهش يافته است. و طبق آمار بانک جهانی فساد دولتی دولت اسلامی احمدی نژاد در چهار سال اول بين صد و نود چهار کشور ( صد چهل يکم) را دارد. (روزنامه سرمايه و صندوق بين المللی پول، ششم ارديبهشت هشتاد هشت).

به علت عدم سرمايه گذاری دولت نهم درميدان های گازی مشترک، دولت های امارات و قطر ساليانه بيش از هزار ميليارد تومان گاز بيشتر از ايران برداشت ميکنند، اين بدان معنی است که قسمتی از خاک ايران به اعراب واگذارشده است، همانطور که در دريای مازندان نيز چنين امتيازاتی به روسيه داده شده است. (وزارت نفت، روزنامه سرمايه دهم ارديبهشت هشتاد هشت).عليرغم تحریم های جهانی که بازرگانی خارجی جمهوری اسلامی را بشدت در تنگنا قرار داده لازم است در مصرف ارزهای موجود برای خريد های حياتی همچون دارو صرفه جويی شود اما دولت با مسافرت های بی ثمر خارجی کشور را به ورشکستگی سوق ميدهد. در مسافرت به نيويورک با هياتی تقريبا به شصت چها نفر و بيشتر از اين تعداد به لبنان، طبق گزارشاتی تاکنون بالغ بر چهارصد ميليون دلار هزينه شده است. اين مبلغ علاوه بر میلیاردها دلاری است که تاکنون به حزب الله لبنان و برای بازسازی جنوب لبنان از خزانه متعلق به ملت ايران پرداخت شده است. اين مبالغ با تصويب چه کسی هزينه شده است؟ چه کسی جز رهبر که طبق اصل يکصد دهم قانون اساسی جمهوری اسلامی تعيين کننده سياست های کلی نظام جمهوری اسلامی ميباشد مسؤل اين اسراف وتبذيراست؟رهبرمعظم در سخنرانی خود درقم ازمردم ايران ميخواهد برای «حفظ وحدت ملی» از دولت او پشتيبانی نمايند. اما ملت ايران فراموش نخواهند کرد که اجازه ندارند سرود «ای ايران» را که نشانگر غرور و احساسات ملی مردم ايران در دوران اشغال کشور در جنگ جهانی دوم ميباشد را دراجتماعات وگردهمآيی های ملی بخواند ولی با استفاده از همان آهنگ سرود «ای اسلام» تدوين شده است! ملت ايران پيش از آنکه مسلمان باشند ايرانی هستند. آيا ايرانيان فراموش خواهند کرد که در جشنواره کتاب سال هشتاد نه به دستور رهبر مجسمه های سربازان هخامنشی را که جلو درورودی نمايشگاه بودند برداشته شدند، چون رهبر اعلام داشته بودند «اگرامروز برداشته نشوند با آنها برخورد خواهد شد!» و حتی تاريخ دوران هخامنشيان را نيز از کتاب ها حذف کرده اند.

نظامی که با هزاران اميد ملت ايران برای رسيدن به آزادی و حقوق انسانی خود بر اساس وعده های آيت الله خمينی در بيست دوم بهمن پنجاه هفت عليه نظام شاهنشاهی انقلاب کرد اکنون در آستانه سی و سومين سال همان راهی را می پيمايد که هيتلر واستالين هفتاد سال پيش پيمودند يعنی همه شهروندان آلمانی ميبايست وابسته به حزب ناسيونال سوسياليست و شهروندان روسيه شوروی وایته به حزب کمونيست باشند.

در ايران نيز نظام اسلامی در انديشه تکرار اين فاجعه ميباشد، فعالین حقوق بشرودمکراسی درایران گزارش ميدهند که اخیرا کارکنان رسمی و قراردادی بیمارستان ها، درمانگاهها و مراکز بهداشتی وابسته به دانشگاه تهران به حراست دانشگاه احضار و به آنها فرمی داده می شود تا آن را پر نمایند. این فرم شامل سوالاتی است که آیا کسی از بستگان شما در درگیریهای یک سال گذشته دستگیر شده است؟ آیا کسی از بستگان نزدیگ شما به جرم امنیتی بازداشت شده است؟ آیا بستگان نزدیک شما از جنبش سبز بوده اند؟ و کارکنان باید فرم ها را در حضور حراست دانشگاه تهران پر کرده و تحویل دهند. سپس فرم عضویت در بسیج را نيز بايد پر کنند تا عضو فعال بسیج دانشگاه تهران شوند درغير اين صورت به خدمت آنها خاتمه داده خواهد شد! در آينده ای نه چندان دور اين روش در تمام سازمان های دولتی تکرار خواهد گرديد.

وزیرعلوم دولت حمدی نژاد نيز چندی قبل گفته بود،‌ تمام استادان و دانشگاهیان «غیر همسو با نظام جمهوری اسلامی» اخراج ميشوند و رؤسای دانشگاه‌ ها اجازه ندارند، کسانی را استخدام کنند که به ولایت فقیه باور نداشته باشند. پايان سرنوشت نازيسم و کمونيزم همراه با هيتلر و استالين چه بوده؟ و در کجای تاريخ قرار گرفته اند؟

همه نظام های ديکتاتوری و غير مشروع ملت ستيز درمردابی که خود ساخته اند فرو خواهند رفت. اين جبر تاريخ است، خودکامگانی که توان اداره کشور را ندارند و حقوق انسانی ملت خود را ناديده ميگيرند سرنوشتی جز سقوط و فروپاشی نخواهند داشت.

شايد تعجب آور نباشد که وابستگان نظام فکر کنند همانطور که احمدی نژاد مدعی شده شهروندان ايران آزاد ترين مردم جهان هستند. به گفته رئيس کميته حقوق بشرکميسيون امنيت ملی و سياست خارجی مجلس شورای اسلامی که درگفتگو با خبرنگار پارلمانی فارس درباره خشونت پليس فرانسه نسبت به معترضان تغيير قانون بازنشستگی درفرانسه اظهار داشته توجه کنيم « دولت فرانسه بايد خواست اکثريت مردم اين کشور را بررسی کند. اين وکيل انسان دوست مجلس ادامه ميدهد که مجلس شورای اسلامی نامه ای در اين مورد به دبير کل سازمان ملل و تمامی محافل حقوق بشری ارسال خواهد داشت!!
بازگشت به صفحه قبل   نسخه قابل چاپ   لینک دائمی به این خبر 
 
 
¤ اخبار جبهه ملی
¤ درگذشت مهندس اسماعیل حاج قاسمعلی
¤ بازداشت پیمان عارف عضو جبهه ملی ایران
¤ ادیب برومند: انحلال مجلس استیضاح مصدق را منتفی کرد
¤ نامه سخنگوی جبهه ملی ایران به بی بی سی
¤ پیام های نوروزی
¤ خورشیدی که هر روز فروزان تر از روز پیش میدرخشد/بیانیه جبـــهه ملــــی ایــــران
¤ سنگر نشین بی مدعای آزادی هوشنگ کشاورز صدر رفت
¤ تجزیه طلبی محکوم است/رئیس هیئت رهبری جبهه ملی ایران
¤ متن پیام های رهبران جبهه ملی به مناسبت پنجاهمین سال تاسیس کنفدراسیون
¤ تحلیل جبهه ملی ایران ازرویدادهای مصر
¤ دکتر علی رشیدی عضو هیئت رهبری جبهه ملی ایران به دو سال زندان و 5 سال محرومیت از حقوق اجتماعی محکوم شد
¤ بازداشت اعضاي جبهه ملي ايران در اسفراين خراسان شمالي
¤ بزرگداشت دکتر مصدق در واشنگتن/2 گزارش
¤ بزرگداشت دکتر محمد مصدق در باشگاه ملی خبرنگاران در واشنگتن دی سی شنبه 10 نوامبر 2012
¤ مشروح سومین گزارش احمد شهید در رابطه با حقوق بشر در ایران
¤ جبهه ملي ايران , نيروي هوايي و خلبانان قهرمان دفاع مقدس را گراميداشت
¤ تکدیب امضا
¤ جبهه ملی ایران: به یاری زلزله زدگان بشتابیم
¤ درگذشت رادمرد میهن دوست آقای دکترخسروسعیدی عضو حزب ایران و جبهه ملی ایران
¤ ننگ ونفرین بربیست وهشتم مرداد
¤ اسطوره مقاومت مهندس عباس اميرانتظام در بيمارستان بستري شد
¤ بیانیه ادیب برومند و جبهه ملی ایران- اروپا و آمریکا در اظهار تاثر و همدردی با هموطنان داغدیده آذربایجانی
¤ احضار كورش زعيم
¤ درود بر چهاردهم مرداد / ادیب بـرومـند- رهبر جبهه ملی ایــران
¤ جبهه ملی ایران نسل کشی مسلمانان در میانمار را محکوم میکند
¤ بیانیه ادیب بـــرومند رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران به مناسبت بزرگداشت ۳۰ تیر 1331
¤ نامه سرگشاده جبهه ملی ایران به رئیس جمهور آمریکا درمورد ادعای واهی مالکیت امارات بر جزایر ایرانی
¤ عمل جراحی قلب دکتر حسین موسویان، رییس هیئت اجرایی جبهه ملی ایران
¤ گرامیداشت یکصدوسی امین زادروز دکتر محمد مصدق در پاریس و کلن
¤ یادداشت اعتراض جبهه ملی ایران به موسسه گوگل
¤ تکذیب مذاکرات جبهه ملی ایران با آقای رضا پهلوی و نزدیکان ایشان
¤ جبهه ملی ایران مهیای ستیزه گری در باره حفظ تمامیت کشور است/ادیـب بـرومـند رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران
¤ پیام های نوروزی استاد ادیـب بـرومـنـد , دکتر حسین موسویان ,اقاي حسن لباسچی و مهندس كورش زعيم
¤ پیام نوروزی ادیـب بـرومـنـد
¤ دیدارسخنگو و اعضای جبهه ملی ایران با دکتر علی رشیدی
¤ بیانیه ادیـب بـــــرومــند رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران درباره انتخابات اسفند ۱۳۹۰
¤ جبهه ملی ايران در انتخابات شرکت نمی کند
¤ آخرین وضعیت جبهه ملی ایران
¤ وضعیت نا مساعد جسمی حمید رضا خادم، زندانی سیاسی در بند ۳۵۰ اوین
¤ آیا جبهه ملی ایران منحل میشود؟
¤ بازجویی و بازداشت فعالان و اعضای جبهه ملی ایران
¤ ادامه بازداشتها و احضار اعضای جبهه ملی ایران به وزارت اطلاعات
¤ برگزاری جلسات شورای جبهه ملی ایران ممنوع شد
¤ احضارعیسی خان حاتمی عضو شورای مرکزی جبهه ملی ایران/ بازداشت مهندس محمد توسلی
¤ بازداشت دکتر علی رشیدی
¤ احضار ملیون به وزارت اطلاعات
¤ نشست مهرماه شوراي مركزي جبهه ملي ايران
¤ جلسه شورای مرکزی جبهه ملی ایران پنج شنبه در تهران برگزار شد
¤ جبهه ملی ایران در خارج از کشور نماینده ندارد
¤ @نامه پیمان عارف به احمدی نژاد@دیدار از پیمان عارف
© 2004 - 2011 - خبرگزاری جبهه ملی ایران - J M I N e w s . c o m - تماس با ما