استقلال - آزادی - عدالت اجتماعی (جمهوری ایرانی)
به سایت خبری جبهه ملی ایران ،پرببنده ترین سایت نیروهای ملی خوش آمدید
این سایت خبری مستقل است و به انعکاس اخبار تشکلهای جبهه ملی ایران و نیروهای ملی در سراسر جهان اختصاص دارد
از دیگر صفحات این تارنما در زیر این پیام با کلیک روی صفحه دیدن کنید
 
¤ اخبار دانشجویی
¤ صدور حکم زندان برای ۲۰ نفر از بازداشت شدگان زلزله آذربايجان
¤ دیدار اعضای جبهه ملی ایران با فرید طاهری
¤ روز دانشجو در مزار کیانوش آسا/ بیانیه دفتر تحکیم وحدت
¤ احضار مجدد پیمان عارف به دادگاه
¤ پیمان عارف بار دیگر از تحصیل محروم گردید.
¤ دفتر تحکیم وحدت و سازمان دانش آموختگان ایران در بیانیه ای مشترک: «صدای دانشجویان دربند باشیم»
¤ بیانیه‌ دانشجویان و دانش‌آموختگان لیبرال; «تشکیل جبهه‌ دموکراسی‌خواهان برای صیانت از منافع ملت ایران در مقابل استبداد داخلی»
¤ ممانعت از آزادی پیمان عارف، فعال سابق دانشجویی
¤ پیمان عارف، دانشجوی زندانی، پس از اعتصاب غذا به بیمارستان منتقل شد
¤ پیمان عارف برای سومین بار بازداشت شد
سایتهای دیگر
 
رضا آذرخش
¤ صفحه اول  ¤ اخبار ايران  ¤ اخبار جبهه ملی  ¤ بیانیه های جبهه ملی  ¤ کورش زعيم  ¤ جبهه ملی اروپا  ¤  واشنگتن  ¤ اخبار دانشجویی  ¤ خارج از کشور  ¤ دکتر ورجاوند  ¤ زنان  ¤ نشریات  ¤ دیدگاه  ¤ دریادار مدنی  ¤ رضا آذرخش  ¤ اندیشگاه ملی/ آریان پور  ¤ کنگره ملی/ امیرانتظام  ¤ مقالات  ¤  عضويت  ¤ نهضت آزادی/حزب ملت ایران  ¤ کارگران  ¤  اسناد جبهه ملی  ¤ جوانان جبهه ملی  ¤ دکتر باوند  ¤ كانون انديشه و سخن.  ¤ بیژن مهر  ¤  سمينار جبهه ملی  ¤  فرهنگ  ¤ همبستگی برای دمکراسی و حقوق بشر در ایران  ¤ دفتر پژوهش های جبهه  ¤ اخبار زندانیان سیاسی  ¤ برنامه تلوزیون  ¤ اقتصاد  ¤ آلبوم عکسها  ¤ تماس با ما ¤ آرشیو خبرها
زنگ های بيدار باش به صدا درآمده اند، به اطراف خود بنگريد!
30 دی 1389       بازگشت به صفحه قبل 
زنگ های بيدار باش به صدا درآمده اند، به اطراف خود بنگريد!

تونس سرزمينی زيبا درشمال افريقا ، درکناره دريای مديترانه. درقرن هشتم ميلادی با حمله اعراب، ناچار دين ، زبان و سنت های اجدادی خود را رها و به سنت ها، زبان و دين اشغال گران ميگروند. اشغالگران غارت ميکنند، می کشند، ويران ميکنند، ميسوزانند و در پايان مفتضحانه تونس را به دولت عثمانی تحويل ميدهند و به ديار خود باز ميگردند. سلطه جابرانه عثمانی ها زير پرچم اسلام گرايی تا سال 1881 ادامه می يابد تا اشغال و سلطه گری فرانسوی ها، به وسيله آدم کشان حرفه ای لژيونرهای خارجی! جانشين آن گردد.

تاريخ ميگويد که درتمام دوران اشغال مردم تونس برای رسيدن به آزادی و رهايی از سلطه اشغال گران بيگانه تلاش کردند و قربانيان زيادی در راه رسيدن به استقلال دادند. سر انجام در سال 1956 همراه با ميهن دوستان الجزايری و مراکشی، فرانسوی ها را از کشور های خود در شمال افريقا بيرون راندند و استقلال ميهن خويش را بدست آوردند و تونس با نام رسمی « پادشاهی تونس» استقلال خويش را به جهانيان اعلام داشت. در 25 جولای 1957 با اعلام نظام جمهوری، تونس به رهبری حبيب بورقيبه ملی گرا و دموکرات ميهن دوست و آزاده عليرغم اينکه سالهايی بس دراز زير سلطه اشغال گران بيگانه بودند، گام های مهمی در راه رسيدن به آزادی و جبران سال ها عقب ماندگی برای رسيدن به پيشرفت و ترقی اجتماعی در راستای بالا بردن خرد جمعی، سياسی و اقتصادی ميهن خود برميدارند.

با کودتای سال 1987 بن علی با همکاری نظاميان، بار ديگر سلطه ديکتاتوری بر کشور تونس مستقر ميگردد که تا ژانويه 2011 با فرار بن علی به عربستان سعودی ادامه می يابد. هرچند ديکتاتور مشابه همه خودکامگان تمام هم خود را به کار ميگير تا بتواند سلطه اهريمنی خويش را جاودانه سازد يا زير بنايی را که طی 50 سال ساخته شده بود فرو ريزد، اما تجربه جنگ های ميهنی عاملی بود که اتحاديه های کارگری و دانشجويی و گروه های سياسی موجوديت خود را در نهان حفظ کنند و آمادگی داشته باشند که در صورت سقوط ديکتاتور از استعداد کافی سازمانی و همبستگی ملی بهره مند بوده باشند.

رامی خوری کارشناس امور سياسی در دانشگاه امريکايی بيروت به خبرنگار نيويورک تايمز ميگويد: « مبارزين تونس بيانگر روح زمان در جهان عرب هستند».

هفته گذشته هیلاری کلینتون، وزیر خارجه آمریکا به حکمرانان عرب هشدارميدهد که رویدادهای تونس را بمنزله یک پیام تلقی کنند. کلینتون در قطر در حضور دیپلمات ها و سرمایه دارن عرب ميگويد که مردم از فساد دستگاه های دولتی و نظام سیاسی متحجر جانشان به لب رسیده است. آنها خواستار اصلاحات اساسی و فضای باز هستند. کسانی که تن به تغییرات ندهند در توفان شن غرق خواهند شد. هر چند حل مسائل را تا مدتی می توان به تعوق انداخت ولی نه برای هميشه.

گرچه هشدار رو درروی کلينتون خطاب به زمامداران وثروتمندان عرب بود اما واقعيت اين است که اين درد و بيماری خودکامگی منحصر به کشورهای عربی نيست. بدين سبب اهميت جنبش مردم تونس چون بازگوی خواسته های همه انسان های زير ستم خاور ميانه ميباشد گسترده گيش بدان اندازه است که در مرزهای جغرافيای تونس آرام نخواهد گرفت. فريادهای عليه فقر، اختلاف فاحش طبقاتی، بی کاری، خودکامگی زمام داران با تفکر ماقبل تاريخ که در سراسر خاورميانه و افريقا ريشه دوانيده است طولی نخواهد کشيد که همه خاور ميانه و افريقا را فرا خواهند گرفت.

هرچند جنبش مردم تونس ظاهرا به بهانه اعتراض به خودسوزی جوانی بود که پليس مانع ادامه کار او شده بود، اما درحقيقت مردم تونس از اختلاف فاحش طبقاتی، فقر، حاکميت نظامی خودکامه و چياول گر، دروغ، فساد اخلاقی و مالی کودتا چيانی که با سرکوب، زندانی کردن روزنامه نگاران و سياست مداران واقع گرا، ممانعت از تشکيل سازمان های سياسی و صنفی، گرسنه نگاه داشتن توده های مردم با هدف منحرف ساختن آنها از جنايات و مال اندوزی های حاکمين و سرگرم کردن آنها برای بدست آوردن لقمه نانی برای ادامه زندگی، کاسه صبر آنها لبريز شده بود، منتظر فرصتی بودند. سرنوشت بن علی و بن علی های خاورميانه مشابه يکديگر خواهند بود از اينرو در فردايی نه چندان دور اين فرياد های گزير ناپذير در سرتاسر جهان عرب و خاور ميانه طنين انداز خواهند شد.

خودکامگان چنان در فساد و خود بينی فرو ميروند که توان ديدن اطراف خويش را ندارند . آنها نميتوانند درک کنند که کاخ رفيع خود کامگی هيچ گاه نميتواند بر پايه بنايی مستحکم قرار گيرد، بلکه همواره در برابر طوفانی قرار دارد که زير بنايش سنگ ريزه هايی سست و ناپايدار هستند که با موج کوچکی درهم ميريزند. آنها تغييرات جهانی و زمانی را درک نميکنند و روزی ديدگان بی فروغ خويش را می گشايند که مزدوران چاپلوس بار خويش بسته و تنهايشان گذاشته اند. ولی آن روز خيلی دير خواهد بود.

نگاهی به سرنوشت خودگامگان درسی خواهد بود برای همه ديکتاتور ها، امروز بن علی با حقارت فرار اختيار ميکند و به عربستان سعودی پناهنده ميشوند، فردا شايد فرصت و جايی نباشد که ديکتاتور يا ديکتاتوران ديگری فرصت فرار داشته باشند.

تا روزی که حقوق انسانی و قانونی مردم ناديده گرفته شود و ديکتاتوران درهر لباس و هر نظامی واقعيات زمان را نپذيرند وبخواهند با تفنگ، بازداشت معترضين حق طلب، شکنجه و اعدام سلطه اهريمنی خود را به ملت ها تحميل نمايند پايانی همچون بن علی درانتظار آنها خواهد بود. بدين جهت است که حاکمين مصر، الجزيره، موريتانی، اردن و يمن به تلاش افتاده اند و منتظر رؤيای بازگشت همتای خود به تونس يا جنگ های داخلی يا سرکوب مردم توسط مزدوران بازمانده بن علی هستند تا خود نفسی به راحت بکشند.

در اين راستا است که حکومت کودتايی نظام اسلامی تلاش ميکند مردم ايران توجهی به آنچه در تونس اتفاق افتاده نداشته باشند، غافل از اينکه آن روز که آيت الله خمينی در نوفل لوشاتو مدينه فاضله اسلامی را به مردم زير ستم ايران وعده ميداد که در عمل به برده گی کشانيدن مردم و کشتار های دسته جمعی منجر شد، جانشينان بايد بدانند زمان تغيير کرده است .اگر آن روز ها فقط بی. بی. سی . مأموريت پخش سخنان امام را داشت امروز رسانه های جهانی وسيستم های انترنتی واقعيات را از سرتاسر جهان در اختيار ملت های در بند ميگذارند. هرچند سخنگوی وزارت امورخارجه نظام اسلامی درپاسخ روزنامه نگارانی که نظر دولت کودتا را در مورد حوادث تونس می پرسند ميگويد « برای ما خواست مردم تونس مهم است!» اما زنگ ها برای همه خودکامگان به صدا درآمده اند. بايد به اطراف خود بنگرند طوفان در راه است.

آذرخش
بازگشت به صفحه قبل   نسخه قابل چاپ   لینک دائمی به این خبر 
 
 
¤ اخبار جبهه ملی
¤ درگذشت مهندس اسماعیل حاج قاسمعلی
¤ بازداشت پیمان عارف عضو جبهه ملی ایران
¤ ادیب برومند: انحلال مجلس استیضاح مصدق را منتفی کرد
¤ نامه سخنگوی جبهه ملی ایران به بی بی سی
¤ پیام های نوروزی
¤ خورشیدی که هر روز فروزان تر از روز پیش میدرخشد/بیانیه جبـــهه ملــــی ایــــران
¤ سنگر نشین بی مدعای آزادی هوشنگ کشاورز صدر رفت
¤ تجزیه طلبی محکوم است/رئیس هیئت رهبری جبهه ملی ایران
¤ متن پیام های رهبران جبهه ملی به مناسبت پنجاهمین سال تاسیس کنفدراسیون
¤ تحلیل جبهه ملی ایران ازرویدادهای مصر
¤ دکتر علی رشیدی عضو هیئت رهبری جبهه ملی ایران به دو سال زندان و 5 سال محرومیت از حقوق اجتماعی محکوم شد
¤ بازداشت اعضاي جبهه ملي ايران در اسفراين خراسان شمالي
¤ بزرگداشت دکتر مصدق در واشنگتن/2 گزارش
¤ بزرگداشت دکتر محمد مصدق در باشگاه ملی خبرنگاران در واشنگتن دی سی شنبه 10 نوامبر 2012
¤ مشروح سومین گزارش احمد شهید در رابطه با حقوق بشر در ایران
¤ جبهه ملي ايران , نيروي هوايي و خلبانان قهرمان دفاع مقدس را گراميداشت
¤ تکدیب امضا
¤ جبهه ملی ایران: به یاری زلزله زدگان بشتابیم
¤ درگذشت رادمرد میهن دوست آقای دکترخسروسعیدی عضو حزب ایران و جبهه ملی ایران
¤ ننگ ونفرین بربیست وهشتم مرداد
¤ اسطوره مقاومت مهندس عباس اميرانتظام در بيمارستان بستري شد
¤ بیانیه ادیب برومند و جبهه ملی ایران- اروپا و آمریکا در اظهار تاثر و همدردی با هموطنان داغدیده آذربایجانی
¤ احضار كورش زعيم
¤ درود بر چهاردهم مرداد / ادیب بـرومـند- رهبر جبهه ملی ایــران
¤ جبهه ملی ایران نسل کشی مسلمانان در میانمار را محکوم میکند
¤ بیانیه ادیب بـــرومند رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران به مناسبت بزرگداشت ۳۰ تیر 1331
¤ نامه سرگشاده جبهه ملی ایران به رئیس جمهور آمریکا درمورد ادعای واهی مالکیت امارات بر جزایر ایرانی
¤ عمل جراحی قلب دکتر حسین موسویان، رییس هیئت اجرایی جبهه ملی ایران
¤ گرامیداشت یکصدوسی امین زادروز دکتر محمد مصدق در پاریس و کلن
¤ یادداشت اعتراض جبهه ملی ایران به موسسه گوگل
¤ تکذیب مذاکرات جبهه ملی ایران با آقای رضا پهلوی و نزدیکان ایشان
¤ جبهه ملی ایران مهیای ستیزه گری در باره حفظ تمامیت کشور است/ادیـب بـرومـند رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران
¤ پیام های نوروزی استاد ادیـب بـرومـنـد , دکتر حسین موسویان ,اقاي حسن لباسچی و مهندس كورش زعيم
¤ پیام نوروزی ادیـب بـرومـنـد
¤ دیدارسخنگو و اعضای جبهه ملی ایران با دکتر علی رشیدی
¤ بیانیه ادیـب بـــــرومــند رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران درباره انتخابات اسفند ۱۳۹۰
¤ جبهه ملی ايران در انتخابات شرکت نمی کند
¤ آخرین وضعیت جبهه ملی ایران
¤ وضعیت نا مساعد جسمی حمید رضا خادم، زندانی سیاسی در بند ۳۵۰ اوین
¤ آیا جبهه ملی ایران منحل میشود؟
¤ بازجویی و بازداشت فعالان و اعضای جبهه ملی ایران
¤ ادامه بازداشتها و احضار اعضای جبهه ملی ایران به وزارت اطلاعات
¤ برگزاری جلسات شورای جبهه ملی ایران ممنوع شد
¤ احضارعیسی خان حاتمی عضو شورای مرکزی جبهه ملی ایران/ بازداشت مهندس محمد توسلی
¤ بازداشت دکتر علی رشیدی
¤ احضار ملیون به وزارت اطلاعات
¤ نشست مهرماه شوراي مركزي جبهه ملي ايران
¤ جلسه شورای مرکزی جبهه ملی ایران پنج شنبه در تهران برگزار شد
¤ جبهه ملی ایران در خارج از کشور نماینده ندارد
¤ @نامه پیمان عارف به احمدی نژاد@دیدار از پیمان عارف
© 2004 - 2011 - خبرگزاری جبهه ملی ایران - J M I N e w s . c o m - تماس با ما