استقلال - آزادی - عدالت اجتماعی (جمهوری ایرانی)
به سایت خبری جبهه ملی ایران ،پرببنده ترین سایت نیروهای ملی خوش آمدید
این سایت خبری مستقل است و به انعکاس اخبار تشکلهای جبهه ملی ایران و نیروهای ملی در سراسر جهان اختصاص دارد
از دیگر صفحات این تارنما در زیر این پیام با کلیک روی صفحه دیدن کنید
 
¤ اخبار دانشجویی
¤ صدور حکم زندان برای ۲۰ نفر از بازداشت شدگان زلزله آذربايجان
¤ دیدار اعضای جبهه ملی ایران با فرید طاهری
¤ روز دانشجو در مزار کیانوش آسا/ بیانیه دفتر تحکیم وحدت
¤ احضار مجدد پیمان عارف به دادگاه
¤ پیمان عارف بار دیگر از تحصیل محروم گردید.
¤ دفتر تحکیم وحدت و سازمان دانش آموختگان ایران در بیانیه ای مشترک: «صدای دانشجویان دربند باشیم»
¤ بیانیه‌ دانشجویان و دانش‌آموختگان لیبرال; «تشکیل جبهه‌ دموکراسی‌خواهان برای صیانت از منافع ملت ایران در مقابل استبداد داخلی»
¤ ممانعت از آزادی پیمان عارف، فعال سابق دانشجویی
¤ پیمان عارف، دانشجوی زندانی، پس از اعتصاب غذا به بیمارستان منتقل شد
¤ پیمان عارف برای سومین بار بازداشت شد
سایتهای دیگر
 
اخبار دانشجویی
¤ صفحه اول  ¤ اخبار ايران  ¤ اخبار جبهه ملی  ¤ بیانیه های جبهه ملی  ¤ کورش زعيم  ¤ جبهه ملی اروپا  ¤  واشنگتن  ¤ اخبار دانشجویی  ¤ خارج از کشور  ¤ دکتر ورجاوند  ¤ زنان  ¤ نشریات  ¤ دیدگاه  ¤ دریادار مدنی  ¤ رضا آذرخش  ¤ اندیشگاه ملی/ آریان پور  ¤ کنگره ملی/ امیرانتظام  ¤ مقالات  ¤  عضويت  ¤ نهضت آزادی/حزب ملت ایران  ¤ کارگران  ¤  اسناد جبهه ملی  ¤ جوانان جبهه ملی  ¤ دکتر باوند  ¤ كانون انديشه و سخن.  ¤ بیژن مهر  ¤  سمينار جبهه ملی  ¤  فرهنگ  ¤ همبستگی برای دمکراسی و حقوق بشر در ایران  ¤ دفتر پژوهش های جبهه  ¤ اخبار زندانیان سیاسی  ¤ برنامه تلوزیون  ¤ اقتصاد  ¤ آلبوم عکسها  ¤ تماس با ما ¤ آرشیو خبرها
دیدار با خانواده ی عبدالله مومنی و محمد ملکی
16 شهریور 1388       بازگشت به صفحه قبل 
دیدار با همسر دکتر محمد ملکی-انجمن زندانیان سیاسی
15 شهریور 1388
روز گذشته چند تن از کوشندگان سیاسی و مدنی با همسر دکتر محمد ملکی خانم قدسی معز دیدار کردند. در این دیدار که خانم دکتر مه لقا اردلان،مهندس حشمت اله طبرزدی،عیسا خان حاتمی،مهندس درودی،دکتر ناظری،سعید درخشندی،امین کرد و بیژن جانفشان حضور داشتند خانم قدسی معز در مورد وضعیت دکتر ملکی مطالبی را بیان داشت. همسر دکتر ملکی گفت:دکتر چند ماه است که به دلیل سرطان پروستات،تحت درمان است و باید امپول خاصی با شرایط بسیار سخت و با دقت زیاد زیر نظر متخصص را تزریق کند. پنجشنبه نوبت تزریق او بود که از وزارت اطلاعات تماس گرفتند و خواستند که این امپول را برایش بفرستیم. اما من به ان ها گفتم که به شما اعتماد ندارم و ممکن است چیز دیگری به او تزریق کنید و بعد بگویید همسرش او را کشت. و ما اینک نگران حال دکتر هستیم. همسر دکتر ملکی در ادامه افزود:
دکتر ملکی از سال 60 تا 65 در زندان بود. همچنین در سال 80 بازداشت شد و این نوبت سوم است. در سال 60 به مدت 3 روز از سقف اویزان بود و به دستور لاجوردی شکنجه های سختی را تحمل کرد اما من به او پیام دادم که اگر حتا کشته شدی مبادا که توبه نامه امضا کنی و تا مرز اعدام یش رفت اما بر نظر خود ایستاد. در سال 80 نیز به قدری به او سخت گذشته بود و ان قدر به او دارو های گوناگون داده بودند که وقتی امد بیرون من را نشناخت. خانم قدسی معز افزود:دکتر روز 4 شنبه با من تماس گرفت و از روحیه ی خوبی برخوردار بود. او الان در سلول انفرادی در بند 209 زندان اطلاعات است. امیدوارم برایش حادثه ی بدی اتفاق نیفتد.

در ادامه ی این دیدار خانم دکتر اردلان عضو شورای مرکزی جبهه ی ملی و از اعضای شورای همبستگی به ذکر خاطرات خود از دوران زندانی شدن دکتر علی اردلان در دهه ی شصت پرداخت.بانو اردلان گفت:در سلول انفرادی دکتر اردلان را برهنه کرده و شلاق می زدند تا بگوید که او جاسوس امریکا است. اما او به ان ها می گفت که شما دین ندارید و ایرانی نیستید. دکتر مقاومت کرد و در مقابل این شکنجه ها نشکست.رژیم می خواهد با شکستن زندانیان سیاسی به سایر مردم و ازادی خواهان پیام بدهد که خودش شکست نا پذیر است.

عیسا خان حاتمی عضو ارشد جبهه ی ملی ایران و دبیر اجرایی همبستگی ایران نیز ضمن تشریح وضعیت پرونده ی مهندس کوروش زعیم در باره ی دکتر ملکی صحبت کرد و گفت:دکتر ملکی ادم مقاومی است که نقش او برای تشکیل همبستگی ممتاز بود. او دبیر همبستگی است و پیامش برای ملت و ازادی خواهان این است که باید با هم متحد شویم و به کمتر از یک نظام سکولار-دموکرات راضی نشویم. ملکی دبیر جنبش همبستگی است و این جریان برای این است که همه ی تشکل هایی که در 30 سال گذشته با تجربه ی منفی جمهوری اسلامی روبرو بوده اند بیش از این گول رفرمیست های اسلامی را نخورند. مردم ایران با طرح شعار استقلال- ازادی-جمهوری ایرانی سمت و سوی حرکت خود را مشخص کردند و خط امامی ها نیز نمی توانند ما را بفریبند. دهه ی شصت و جنایت های ارتکابی توسط همین هایی صورت گرفت که اینک خود در دام تسویه و زندان و شکنجه قرار گرفته اند.

دکتر ناظری فعال مدنی نیز سخنانی در مورد دکتر ملکی و روحیه ی عالی او بیان داشت. او گفت:دکتر ملکی بدون شک پدر مبارزین دموکرات و ازادی خواه است و مبارزی شکست نا پذیر می باشد. ضعف رزیم است که پیرمردی 80 ساله را از بستر بیماری به سلول انفرادی می برد. ان ها با این جنایت خود به نسل جوان نشانی می دهند که قدر دکتر ملکی ها را بیشتر بدانند.

مهندس درودی عضو دیگر شورای مرکزی جبهه ی ملی ایران و از اعضای شورای همبستگی نیز به مبارزات طولانی کسانی چون دکتر ملکی و مهندس زعیم اشاره کرد و گفت:تداوم مبارزه توسط این اسطوره های مقاومت به مفهوم زنده بودن یاد و راه همه ی مبارزین ملی به ویژه زنده یاد دکتر مصدق است. این مبارزه ما را به سرمنزل مقصود خواهد رساند و بیش از پیش ما را به این امر متوجه می سازد که راه صد ساله برای ازادی هنوز به مقصود نرسیده و باید همچنان تلاش کرد و هزینه داد و تن به ذلت نداد.

مهندس طبرزدی دبیرکل جبهه ی دموکراتیک ایران و سخنگوی همبستگی نیز به روحیه ی بالای استاد محمد ملکی اشاره کرد و گفت:من تقریبا هفته ای یک بار در همین اتاق به عیادت دکتر می امدم و شاهد بودم که او از چه روحیه ی بالا علی رغم بیماری سخت سرطان برخوردار بود. ما از چنین مردان بزرگی با سادگی در زندگی و مقاومت برای اهداف درس می اموزیم. باید در زندان ها نیز مثل دکتر ملکی مقاوم بود و در برابر شکنجه ایستادگی کرد تا مبادا موجب تضعیف روحیه ی سایر مبارزین یا لوث کردن مبارزات طولانی این ملت بزرگ برای ازادی و دموکراسی شویم. در شکنجه گاه توحید که بودم وقتی شنیدم برخی مبارزین شکسته اند کمی دل شکسته و نگران شدم اما روحیه ام را از دست ندادم و مقاومت کردم. برای این که اگر کسانی نباشند که در مقابل دستگاه شکنجه مقاومت کنند و فورا شکسته و اعتراف کنند،شکنجه گران را جری تر می کنند. نباید همه چیز را لوث کرد و فورا دست به توبه و اعتراف زد.

در ادامه ی دیدار بیژن جانفشان عضو دیگر همبستگی به تمجید از دکتر ملکی و روحیه ی عالی او پرداخت و گفت:اقای دکتر ملکی به واقع یک رجال سیاسی است.چنین شخصیت هایی هستند که کفایت رهبری جنبش ازادی خواهی را دارند. برخی افراد رجاله ی سیاسی هستند و نه رجال سیاسی.

در پایان این دیدار همگان ضمن این که در باره ی کشته شدن خانم سعیده ی پور اقایی ابراز تاسف خود را اعلام داشتند و حذف خبر مربوط به او از سایت اصلاح طلب نوروز را نکوهش نمودند ،تصمیم گرفتند به صورت دسته جمعی به خانم سپیده ی پور اقایی خواهر سعیده پیام تسلیت بفرستند.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
دیدار با خانواده ی عبدالله مومنی
جمعی از دانشجویان زندانی با خانواده ی سخنگوی زندانی ادوار تحکیم ملاقات کردند

خبرگزاری هرانا : عصر روز شنبه حدود ۲۰ تن از فعالین دانشجویی دانشگاه آزاد با خانواده عبدالله مومنی دیدار و از همسر و فرزند وی دلجویی کردند.
«مهدی خدایی» فعال دانشجویی عنوان کرد: آقای مومنی الگوی ماست و ما در همه حال چیزی جز میهن پرستی و عرق ملی از او ندیدیم.
مهدی خدایی گفت: همه فعالین مدنی به وی‍ژه فعالین دانشجویی قدر آقای مومنی را به خوبی می دانند و این چرخش روزگار است که آزادیخواهان، دلسوزان و کسانی که به فکر مردم هستند این روزها در زندان به سر می برند و کسانیکه اعتقادی به این مسائل ندارند در قدرت حضور دارند. ما مطئنیم روزی خواهد رسید که تمام زندانیان سیاسی سربلند و آزاد به زندگی خود
برخواهند گشت. در ادامه «سینا شکوهی» دیگر فعال دانشجویی نیز اشاره ای داشت به سخنان آقای عبدالله مومنی که پیش از انتخابات ۲۲ خرداد تمام حوادث را پیش بینی کرده بود و این امر را از مهمترین ویژگی های عبدالله مومنی عنوان کرد. پس از سخنان حضار،‌ نوبت به همسر آقای مومنی رسید تا به بیان دیدگاههای خود بپردازند.
خانم مومنی ضمن سپاسگزاری از حضورافراد، بزرگترین دلگرمی خود را در این شرایط حضور دوستان، همفکران و همکاران آقای مومنی دانست و عنوان کرد درب منزلشان به روی همه باز است.
خانم مومنی ٣۲ روز بی خبری از همسرش را نگران کننده توصیف کرد و عنوان کرد به هرجا که برای پیگیری وضعیت همسرش مراجعه کرده او را معطل گذارده اند و پاسخ روشنی به وی نداده اند. خانم مومنی در ادامه اضافه کرد: عده ای در قوه قضاییه مانع از ملاقات ما با دادستان جدید تهران می شوند و این مسئله نمی تواند توجیه قانونی داشته باشد.
بازگشت به صفحه قبل   نسخه قابل چاپ   لینک دائمی به این خبر 
 
 
¤ اخبار جبهه ملی
¤ درگذشت مهندس اسماعیل حاج قاسمعلی
¤ بازداشت پیمان عارف عضو جبهه ملی ایران
¤ ادیب برومند: انحلال مجلس استیضاح مصدق را منتفی کرد
¤ نامه سخنگوی جبهه ملی ایران به بی بی سی
¤ پیام های نوروزی
¤ خورشیدی که هر روز فروزان تر از روز پیش میدرخشد/بیانیه جبـــهه ملــــی ایــــران
¤ سنگر نشین بی مدعای آزادی هوشنگ کشاورز صدر رفت
¤ تجزیه طلبی محکوم است/رئیس هیئت رهبری جبهه ملی ایران
¤ متن پیام های رهبران جبهه ملی به مناسبت پنجاهمین سال تاسیس کنفدراسیون
¤ تحلیل جبهه ملی ایران ازرویدادهای مصر
¤ دکتر علی رشیدی عضو هیئت رهبری جبهه ملی ایران به دو سال زندان و 5 سال محرومیت از حقوق اجتماعی محکوم شد
¤ بازداشت اعضاي جبهه ملي ايران در اسفراين خراسان شمالي
¤ بزرگداشت دکتر مصدق در واشنگتن/2 گزارش
¤ بزرگداشت دکتر محمد مصدق در باشگاه ملی خبرنگاران در واشنگتن دی سی شنبه 10 نوامبر 2012
¤ مشروح سومین گزارش احمد شهید در رابطه با حقوق بشر در ایران
¤ جبهه ملي ايران , نيروي هوايي و خلبانان قهرمان دفاع مقدس را گراميداشت
¤ تکدیب امضا
¤ جبهه ملی ایران: به یاری زلزله زدگان بشتابیم
¤ درگذشت رادمرد میهن دوست آقای دکترخسروسعیدی عضو حزب ایران و جبهه ملی ایران
¤ ننگ ونفرین بربیست وهشتم مرداد
¤ اسطوره مقاومت مهندس عباس اميرانتظام در بيمارستان بستري شد
¤ بیانیه ادیب برومند و جبهه ملی ایران- اروپا و آمریکا در اظهار تاثر و همدردی با هموطنان داغدیده آذربایجانی
¤ احضار كورش زعيم
¤ درود بر چهاردهم مرداد / ادیب بـرومـند- رهبر جبهه ملی ایــران
¤ جبهه ملی ایران نسل کشی مسلمانان در میانمار را محکوم میکند
¤ بیانیه ادیب بـــرومند رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران به مناسبت بزرگداشت ۳۰ تیر 1331
¤ نامه سرگشاده جبهه ملی ایران به رئیس جمهور آمریکا درمورد ادعای واهی مالکیت امارات بر جزایر ایرانی
¤ عمل جراحی قلب دکتر حسین موسویان، رییس هیئت اجرایی جبهه ملی ایران
¤ گرامیداشت یکصدوسی امین زادروز دکتر محمد مصدق در پاریس و کلن
¤ یادداشت اعتراض جبهه ملی ایران به موسسه گوگل
¤ تکذیب مذاکرات جبهه ملی ایران با آقای رضا پهلوی و نزدیکان ایشان
¤ جبهه ملی ایران مهیای ستیزه گری در باره حفظ تمامیت کشور است/ادیـب بـرومـند رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران
¤ پیام های نوروزی استاد ادیـب بـرومـنـد , دکتر حسین موسویان ,اقاي حسن لباسچی و مهندس كورش زعيم
¤ پیام نوروزی ادیـب بـرومـنـد
¤ دیدارسخنگو و اعضای جبهه ملی ایران با دکتر علی رشیدی
¤ بیانیه ادیـب بـــــرومــند رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران درباره انتخابات اسفند ۱۳۹۰
¤ جبهه ملی ايران در انتخابات شرکت نمی کند
¤ آخرین وضعیت جبهه ملی ایران
¤ وضعیت نا مساعد جسمی حمید رضا خادم، زندانی سیاسی در بند ۳۵۰ اوین
¤ آیا جبهه ملی ایران منحل میشود؟
¤ بازجویی و بازداشت فعالان و اعضای جبهه ملی ایران
¤ ادامه بازداشتها و احضار اعضای جبهه ملی ایران به وزارت اطلاعات
¤ برگزاری جلسات شورای جبهه ملی ایران ممنوع شد
¤ احضارعیسی خان حاتمی عضو شورای مرکزی جبهه ملی ایران/ بازداشت مهندس محمد توسلی
¤ بازداشت دکتر علی رشیدی
¤ احضار ملیون به وزارت اطلاعات
¤ نشست مهرماه شوراي مركزي جبهه ملي ايران
¤ جلسه شورای مرکزی جبهه ملی ایران پنج شنبه در تهران برگزار شد
¤ جبهه ملی ایران در خارج از کشور نماینده ندارد
¤ @نامه پیمان عارف به احمدی نژاد@دیدار از پیمان عارف
© 2004 - 2011 - خبرگزاری جبهه ملی ایران - J M I N e w s . c o m - تماس با ما