استقلال - آزادی - عدالت اجتماعی (جمهوری ایرانی)
به سایت خبری جبهه ملی ایران ،پرببنده ترین سایت نیروهای ملی خوش آمدید
این سایت خبری مستقل است و به انعکاس اخبار تشکلهای جبهه ملی ایران و نیروهای ملی در سراسر جهان اختصاص دارد
از دیگر صفحات این تارنما در زیر این پیام با کلیک روی صفحه دیدن کنید
 
¤ اخبار دانشجویی
¤ صدور حکم زندان برای ۲۰ نفر از بازداشت شدگان زلزله آذربايجان
¤ دیدار اعضای جبهه ملی ایران با فرید طاهری
¤ روز دانشجو در مزار کیانوش آسا/ بیانیه دفتر تحکیم وحدت
¤ احضار مجدد پیمان عارف به دادگاه
¤ پیمان عارف بار دیگر از تحصیل محروم گردید.
¤ دفتر تحکیم وحدت و سازمان دانش آموختگان ایران در بیانیه ای مشترک: «صدای دانشجویان دربند باشیم»
¤ بیانیه‌ دانشجویان و دانش‌آموختگان لیبرال; «تشکیل جبهه‌ دموکراسی‌خواهان برای صیانت از منافع ملت ایران در مقابل استبداد داخلی»
¤ ممانعت از آزادی پیمان عارف، فعال سابق دانشجویی
¤ پیمان عارف، دانشجوی زندانی، پس از اعتصاب غذا به بیمارستان منتقل شد
¤ پیمان عارف برای سومین بار بازداشت شد
سایتهای دیگر
 
جوانان جبهه ملی
¤ صفحه اول  ¤ اخبار ايران  ¤ اخبار جبهه ملی  ¤ بیانیه های جبهه ملی  ¤ کورش زعيم  ¤ جبهه ملی اروپا  ¤  واشنگتن  ¤ اخبار دانشجویی  ¤ خارج از کشور  ¤ دکتر ورجاوند  ¤ زنان  ¤ نشریات  ¤ دیدگاه  ¤ دریادار مدنی  ¤ رضا آذرخش  ¤ اندیشگاه ملی/ آریان پور  ¤ کنگره ملی/ امیرانتظام  ¤ مقالات  ¤  عضويت  ¤ نهضت آزادی/حزب ملت ایران  ¤ کارگران  ¤  اسناد جبهه ملی  ¤ جوانان جبهه ملی  ¤ دکتر باوند  ¤ كانون انديشه و سخن.  ¤ بیژن مهر  ¤  سمينار جبهه ملی  ¤  فرهنگ  ¤ همبستگی برای دمکراسی و حقوق بشر در ایران  ¤ دفتر پژوهش های جبهه  ¤ اخبار زندانیان سیاسی  ¤ برنامه تلوزیون  ¤ اقتصاد  ¤ آلبوم عکسها  ¤ تماس با ما ¤ آرشیو خبرها
عمله جات استبداد/اشکان رضوی
18 اسفند 1387       بازگشت به صفحه قبل 
روزنامک :

«چون ندیدند حقیقت، ره افسانه زدند!»/تیرداد بنکدار-*- سخنی با خامانِ اندیشه‌سوز/مسعود لقمان
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


JMINews:

جعل تاریخ و آفتا ب پرستان /اشکان رضوی Click Here

*********************


عمله جات استبداد


چندی پیش مطلبی تحت عنوان جعل تاریخ و آفتاب پرستان در پاسخ به افاضات اشخاص مدعی دانایی و پزوهشگر تاریخ نگاشته شدکه فریاد بسیاری را از قعر چاه های ظلمانی به آسمان رساند.
همانگونه که در آن مطلب اشاره داشتم به هیچ عنوان مایل به استفاده از چنین ادبیاتی نبوده ونیستم اما بهره بردن از چنین ادبیاتی تلنگری بود بر ذهن خفته مدعیانی که دچار بیماری تاریخی و یک نوستالوژی بازگشت به شبهای کارون و زاینده رود هستند.
وابستگان و باورمندان به استبداد پیشین و آن مدعی پژوهش در طی این چند روز هر آنچه را که در ادبیات جامعه ایرانی مذموم بوده را به کار بستند و با به میدان فرستادن گروه فشار خود در داخل و خارج برآن شدند تا با مظلوم نمایی و در عین حال تو امان با فحاشی و ادبیات چاله میدانی ، خودی نشان داده وعرض اندامی در عرصه سیاسی داشته باشندتا که شاید گوشه چشمی مورد توجه اربابان قدرت قرار گیرند.
این در حسرتان تاج و تخت دیروز در سودای فردای چاکر منشی و خاک پای فدوی، حتا پا را فراتر نهاده و با به میدان فرستادن ملکه اعتضادی دوران(پری صفاری) فحاش معروفه از قدرت بی پرده درشت گویی و دریده گفتن او بهره گرفتند تا که شاید روح ملکه اعتضادی از وجود چنین جانشین خلفی آرام گیرد.
در داخل ایران نیز عمله جات استبداددر یک اقدام هماهنگ به رگ غیرت! شاگردیشان بر خورد و "و ا استاد ها " سر داده اند و فحش نامه ای سراسر از ادبیات شعبان بی مخی را (البته شعبان بی مخهای دانشگاه رفته)تنظیم نمودند تا که مبادا در فردا روزی به ناسپاسی در برابر استاد ارجمند! و گرانمایه!؟ متهم گردند.و از غافله ناسزاگویان بازمانند.
البته بگذریم از تماسهای تلفنی هماهنگ شده از سوی رفیقان خارج نشین این عزیزان که از تهدید گذشته ،هر آنچه را بی حرمتی و هتاکی به ناموس در ادبیات ایرانی می خوانند نثار اینجانب نموده تا دین خود را به خوبی ادا نموده باشند.و اثبات نمایند که هر پارسی گویی را نمی توان ایرانی نام نهاد و اینان از ایرانی بودن فقط زبان پارسی را به یدک می کشند و بس.
از این همه هجو گویی انسان بسیار متاثر گشته وبه این اندیشه فرو می رود که این اندیشه رعیت پروری چه کارها که نمی کندو مرزی نیز برای تحصیلکرده و پیر و جوان نمی شناسد و چه بسا کسانی علارغم دارا بودن تحصیلات عالیه به سبب فطری، عاشق نی چوپان باشندو گوشواره حلقوی و نتوانند تربیت تاریخی خود را به فراموشی بسپارند و تعبیری

" کو دور ماند از اصل خویش باز جوید روزگار فصل خویش"

اینان شکوه می کنند که چرا در برابر یک پژوهش تاریخی!شما نقد علمی نمی کنید؟ یکی نیست بگوید آخر هر نوشته ای که "ت" تاریخ را با خودش یدک بکشد که نمی تواند پژوهش تاریخی قلمداد شده و سزوار پاسخ علمی باشد. این سخن مانند آن است که کسی بخواهد محاسبات قرار دادی ریاضی را زیر سئوال برده و بخواهد فرمول جدیدو غیرعلمی ارائه دهد و در برابر منتقدان نیز بگوید شما بیایید تحلیل عملی در رد فرضیه نادرست من ارائه دهید!

آن هم نوشته جاتی که حداقلهای بی طرفی و اخلاق نویسندگی را نیز رعایت نکرده و هر اکابر خوانده ای می تواند تشخیص دهد آنچه کاغذ سیاه نمودید مانند ماست سفارشی فقط کمی چربی اش زیاد است و شما هم ماست بند های خوب این سفارش همایونی بیش نیستید.
حالا نیز حکایت این کوته فکران چنین قصه ای است و به این امر نیز مباهات می کنند.
در صورتی که نمی دانند که تاریخ را "طاریخ" نمی نویسند و نوشتن تاریخ نیز سفارشی نمی شود .جال اینان چه اصراری دارند که همه چیز "شاه پسند" باشد کمی جای تامل دارد.

اما این عناصر مدعی آزادیخواهی که خود را وارثان رسالت تاریخی رهایی ملت ایران می دانند!؟از بام تا شام در تمام رسانه های صوتی و تصویری و تارنما هایشا ن که به یمن ارادت اربابان بیگانه راه اندازی شده برای به انحراف کشیدن سیر مبارزات راستین ملت ایران برای رسیدن به آزادی و دموکراسی واقعی هر آنچه که لجن پراکنی می توان نامید به مصدق بزرگ و رهروان او نثار می کنند و هر گناه کبیره و صغیره در ایران را نیز به جبهه ملی و اعضای آن نسبت می دهند تا که شاید پوششی باشد بر همه آنچه که ملت در سالیان متمادی هزینه نابخردی ،نابخردانی را داده که استبداد کنونی را بهانه ای برای بی گناهی استبداد پیشین جلوه می دهند.
و گویی که آنان اپوزسیون نیروهای ملی و جبهه ملی ایران هستند نه حکومت اسلامی!؟.

آنان وقاحت را به حد اعلاء رسانده و تا آنجا پیش می روند که در برابر ملت ایران خود را طلبکار دانسته و شرایط خفقان کنونی را ناشی از ناسپاسی ملت ایران و خیانت روشنفکران جلوه می دهند و عناصر و بندگان داخلی آنان نیز که هم از آخور می خورند و هم از تبوره ، گزافه گویان توهمات خود را منتسب به بزرگی مانند شادروان دکتر پرویز ورجاوند می کنند که همه عمر بر علیه استبداد پیشین و کنونی به مبارزه پرداخته و هر گاه سخن از کودتای ننگین بیست هشت امرداد می شد اشک در دیدگانش می نشست و با تلخی از این واقعه شوم یاد می کرد.
این اشخاص باری به هر جهت،که ازحداقل پایگاه اجتماعی و سیاسی نیز دربین نیروهای جوان ودانشگاهی برخوردارنیستندبا منتسب نمودن گذشته خود به جبهه ملی در حال انجام چه ماموریتی می توانند باشند؟
اینان چگونه با این گرایشات فکری ارتجاعی می توانند خود را منتسب به جبهه ملی نمایند؟
کسانی که متاسفانه عملکردشان در دانشگاه و بین نیروهای جوان همواره با اما و اگر روبرو بوده و از سویی نیز عامدانه رفتار خود را به جبهه ملی منتسب می نمایند تا که چه نتیجه ای حاصل شود؟
جز تخریب چهره نیروهای راستین ملی که اندیشه میهن پرستانه آنانه بر اساس آموزه های انسانی و حقوق بشری استوار شده نه جزم اندیشی و تمامیت خواهی و اصول غیر انسان
در کجای قاموس اندیشه های جبهه ملی می توان رگه های نژادپرستی و شیفتگی به استبداد پیشین را یافت؟
در کجای منشور و اساسنامه جبهه ملی ایران می توان واژه ای جز جمهوری خواهی و مردم سالاری بر اساس موازین حقوق بشر یافت ؟
چگونه می توانید خود را مدافع رضاخان میر پنچ بنامید و آنگاه سخن از آزادی سر دهید؟
به قول همان استاد کذایی "شرم نیز فضیلتی انسانی است"!و چه نیکو جمله ای گفت این مرد علارغم همه آن بیهوده گویی ها.
چگونه است حال که نیروهای ملی در سخت ترین شرایط امنیتی بعد از سه دهه هزینه دادن به سر می برند شما ها می توانید آزادانه از آنچه مذموم است و بر اندازی در ادبیات حکومت اسلامی تعریف می شود جانبداری کنید و تحت لوای پژوهش هر آنچه را که دیگران دیکته می کنند به خورد ملت دهید؟و آن هنگام در فحاشی های خصوصی تان خود را نگران از تبعات امنیتی منتسب شدن به استبداد پیشین نشان دهید. و این در شرایطی است که جوانان و دانشجویان آزادیخواه با کوچکترین حرکتی روانه زندانهای رژیم می شوند حتا اگر این اعتراضات صنفی باشد و نه سیاسی .
به شما گویا اینگونه القا شده که این ملت بعد از سه دهه سپری شدن استبداد وتجربه نمودن انواع و اقسام ترفندهای امنیتی حاکمان ،هنوز هم نمی توانند سره را از ناسره تشخیص دهند!؟
که اگر اینگونه است باید ضرب المثل شیرین پارسی "
سر کبک در برف را مصداق اعمال شما دانست.
چگونه است که نیروهای جبهه ملی برای شما محلی از ارعاب نداشته! اما بیست و چهارساعته در پی تخریب آن هستیدو اینگونه از آن این سازمان سیاسی بعد از همه این سالها وحشت داشته در حالی که می دانید امروزه نیروهای ملی زیر شدیدترین فشارهای امنیتی در تلاش مبارزات آزادیخواهانه با حداقل امکانات هستند و آن هنگام که حضرات با ثروتهای چپاول شده ملت ایران در غرب به عیاشی دل مشغول بودید اعضای جبهه ملی با چوب تکفیر و ارتداد بر سر ،شب را به روز می رساندند.

چه شده است که بعد از همه این سالها به صرافت افتاده اید که میهن و ملتی هم می توانید داشته باشید!
دست بردارید از این همه بازیهای نخ نماشده . چه می خواهید از جان نیروهای ملی که محکومان و مغضوبان همیشگی نابخردی حاکمان مستبد هستند.و مرغ عزا و عروسی نشستگان بر سریر قدرت.
آقایان تیرتان اینبارنیزبه سنگ خورد. اینبار نیز نتوانستید چهره خودستان و دیکتاتور مابانه خود را پنهان کنید. اینبار نیز ما توانستیم شما را از لانه های تاریکتان بیرون بکشیم تا این ملت بدانند که در پس آن چهره بزک کرده با آن شعارهای دهن پر کن چه دیکتاتورهای کوچکی نشسته اند.
اینبار نیز هم داستانی شما با ارتجاع مغلوب را ما به خوبی برای ملت به نمایش گذاردیم.
اینبار نیز ما اثبات نمودیم که شعبان بی مخ های دانشگاه رفته نیز می توانند وجود داشته باشند.
اینبار نیز ما توانستیم چهره قلم فروشان را که جوهر قلمشان خون مبارزان آزادیخواه است را هوایدا کنیم.
قلم فروشانی که دلار های اربابان می تواند در نظر آنان وسیله ای باشد برای روز نمایش دادن شب.آن هم شبی که به قدمت تاریخ بیدادگران بر وجود ایرانیان سایه گسترانده .
فاش می گوییم که بازیافت زباله های تاریخی در بین ایرانیان ، هیچ جایگاهی نداشته وندارد و والاحضرت اشرف نیز با آن دلارهای شیرین که ثروت ملی ایرانیان محسوب می شود و چپاول شده خاندان پهلوی، نمی تواند تاریخ را وارونه جلوه دهد.
اگر چه شاید بتواند سر پناهی و لقمه نانی برای سیلی خوردگان ملت مهیا سازدکه کاسه گدایی آنان شهره خاص و عام است.

ما به اثبات تاریخ می توانیم هر آینه همه وجود شما ناچیزکان را با پشتوانه صداقت و ایمان و هم آوایی ملت ایران ، به بازی افشا گرایانه گرفته تا شما دلخوش به شکوه بردن به دادگاهای عدالت دنیای غرب باشید.
عدالت خانه هایی که اگر نبود جزم اندیشی شما شیفتگان قدرت باید امروز در خاک پاک میهن بر پا می بود تا کردار ضد میهنی شما را درس عبرتی سازد برای همه آنانی که بر قدرتمدران تکیه داده اند و بیدادگری را ترویج می کنند.
آری خواستم که دیگر پاسخی به شما ناچیزکان نداده باشم اما حیفم آمد تا که نگویم آنقدر کوته بین هستید که علارغم همه ادعاها نه از سیاست بهره برده اید و نه از کیاست و نه از اخلاق.

به اشارتی همچو موشی به تلاطم افتادید و گرفتار در تله حقیقت شدید تله ای که هر چقدر دست و پا بزنید بیشتر در آن گرفتار می شویدو این است غایت اندیشه ای که در خدمت زر و زور باشد.
و تو هم ای دکان دار تاریخ فروش برو خوش باش که تا چون تویی هست استبداد و استبدادیان آسوده خواهند خفت. بزرگان ما از تیر دژخیمان شما حتا در پای چوبه دار نهراسیدند و مرگ را به سخره آزادگی گرفتند و فریاد بر آوردند که ما "
ما گر ز سر بریده می ترسیدیم در محفل عاشقان نمی رقصیدیم
آری تهدیدهای شما نوکر صفتان که هیچ ،تهدیدهای همه اربابان قدرت نیز در مبارزه بی امان ما خللی وارد نخواهد نمود و"
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم

موجیم که آسودگی ما عدم ماست
پاینده ایران
اشکان رضوی

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
روزنامک :


«چون ندیدند حقیقت، ره افسانه زدند!»/تیرداد بنکدار-*- سخنی با خامانِ اندیشه‌سوز/مسعود لقمان


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
JMINews:

جعل تاریخ و آفتا ب پرستان /اشکان رضوی Click Here
بازگشت به صفحه قبل   نسخه قابل چاپ   لینک دائمی به این خبر 
 
 
¤ اخبار جبهه ملی
¤ درگذشت مهندس اسماعیل حاج قاسمعلی
¤ بازداشت پیمان عارف عضو جبهه ملی ایران
¤ ادیب برومند: انحلال مجلس استیضاح مصدق را منتفی کرد
¤ نامه سخنگوی جبهه ملی ایران به بی بی سی
¤ پیام های نوروزی
¤ خورشیدی که هر روز فروزان تر از روز پیش میدرخشد/بیانیه جبـــهه ملــــی ایــــران
¤ سنگر نشین بی مدعای آزادی هوشنگ کشاورز صدر رفت
¤ تجزیه طلبی محکوم است/رئیس هیئت رهبری جبهه ملی ایران
¤ متن پیام های رهبران جبهه ملی به مناسبت پنجاهمین سال تاسیس کنفدراسیون
¤ تحلیل جبهه ملی ایران ازرویدادهای مصر
¤ دکتر علی رشیدی عضو هیئت رهبری جبهه ملی ایران به دو سال زندان و 5 سال محرومیت از حقوق اجتماعی محکوم شد
¤ بازداشت اعضاي جبهه ملي ايران در اسفراين خراسان شمالي
¤ بزرگداشت دکتر مصدق در واشنگتن/2 گزارش
¤ بزرگداشت دکتر محمد مصدق در باشگاه ملی خبرنگاران در واشنگتن دی سی شنبه 10 نوامبر 2012
¤ مشروح سومین گزارش احمد شهید در رابطه با حقوق بشر در ایران
¤ جبهه ملي ايران , نيروي هوايي و خلبانان قهرمان دفاع مقدس را گراميداشت
¤ تکدیب امضا
¤ جبهه ملی ایران: به یاری زلزله زدگان بشتابیم
¤ درگذشت رادمرد میهن دوست آقای دکترخسروسعیدی عضو حزب ایران و جبهه ملی ایران
¤ ننگ ونفرین بربیست وهشتم مرداد
¤ اسطوره مقاومت مهندس عباس اميرانتظام در بيمارستان بستري شد
¤ بیانیه ادیب برومند و جبهه ملی ایران- اروپا و آمریکا در اظهار تاثر و همدردی با هموطنان داغدیده آذربایجانی
¤ احضار كورش زعيم
¤ درود بر چهاردهم مرداد / ادیب بـرومـند- رهبر جبهه ملی ایــران
¤ جبهه ملی ایران نسل کشی مسلمانان در میانمار را محکوم میکند
¤ بیانیه ادیب بـــرومند رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران به مناسبت بزرگداشت ۳۰ تیر 1331
¤ نامه سرگشاده جبهه ملی ایران به رئیس جمهور آمریکا درمورد ادعای واهی مالکیت امارات بر جزایر ایرانی
¤ عمل جراحی قلب دکتر حسین موسویان، رییس هیئت اجرایی جبهه ملی ایران
¤ گرامیداشت یکصدوسی امین زادروز دکتر محمد مصدق در پاریس و کلن
¤ یادداشت اعتراض جبهه ملی ایران به موسسه گوگل
¤ تکذیب مذاکرات جبهه ملی ایران با آقای رضا پهلوی و نزدیکان ایشان
¤ جبهه ملی ایران مهیای ستیزه گری در باره حفظ تمامیت کشور است/ادیـب بـرومـند رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران
¤ پیام های نوروزی استاد ادیـب بـرومـنـد , دکتر حسین موسویان ,اقاي حسن لباسچی و مهندس كورش زعيم
¤ پیام نوروزی ادیـب بـرومـنـد
¤ دیدارسخنگو و اعضای جبهه ملی ایران با دکتر علی رشیدی
¤ بیانیه ادیـب بـــــرومــند رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران درباره انتخابات اسفند ۱۳۹۰
¤ جبهه ملی ايران در انتخابات شرکت نمی کند
¤ آخرین وضعیت جبهه ملی ایران
¤ وضعیت نا مساعد جسمی حمید رضا خادم، زندانی سیاسی در بند ۳۵۰ اوین
¤ آیا جبهه ملی ایران منحل میشود؟
¤ بازجویی و بازداشت فعالان و اعضای جبهه ملی ایران
¤ ادامه بازداشتها و احضار اعضای جبهه ملی ایران به وزارت اطلاعات
¤ برگزاری جلسات شورای جبهه ملی ایران ممنوع شد
¤ احضارعیسی خان حاتمی عضو شورای مرکزی جبهه ملی ایران/ بازداشت مهندس محمد توسلی
¤ بازداشت دکتر علی رشیدی
¤ احضار ملیون به وزارت اطلاعات
¤ نشست مهرماه شوراي مركزي جبهه ملي ايران
¤ جلسه شورای مرکزی جبهه ملی ایران پنج شنبه در تهران برگزار شد
¤ جبهه ملی ایران در خارج از کشور نماینده ندارد
¤ @نامه پیمان عارف به احمدی نژاد@دیدار از پیمان عارف
© 2004 - 2011 - خبرگزاری جبهه ملی ایران - J M I N e w s . c o m - تماس با ما