استقلال - آزادی - عدالت اجتماعی (جمهوری ایرانی)
به سایت خبری جبهه ملی ایران ،پرببنده ترین سایت نیروهای ملی خوش آمدید
این سایت خبری مستقل است و به انعکاس اخبار تشکلهای جبهه ملی ایران و نیروهای ملی در سراسر جهان اختصاص دارد
از دیگر صفحات این تارنما در زیر این پیام با کلیک روی صفحه دیدن کنید
 
¤ اخبار دانشجویی
¤ صدور حکم زندان برای ۲۰ نفر از بازداشت شدگان زلزله آذربايجان
¤ دیدار اعضای جبهه ملی ایران با فرید طاهری
¤ روز دانشجو در مزار کیانوش آسا/ بیانیه دفتر تحکیم وحدت
¤ احضار مجدد پیمان عارف به دادگاه
¤ پیمان عارف بار دیگر از تحصیل محروم گردید.
¤ دفتر تحکیم وحدت و سازمان دانش آموختگان ایران در بیانیه ای مشترک: «صدای دانشجویان دربند باشیم»
¤ بیانیه‌ دانشجویان و دانش‌آموختگان لیبرال; «تشکیل جبهه‌ دموکراسی‌خواهان برای صیانت از منافع ملت ایران در مقابل استبداد داخلی»
¤ ممانعت از آزادی پیمان عارف، فعال سابق دانشجویی
¤ پیمان عارف، دانشجوی زندانی، پس از اعتصاب غذا به بیمارستان منتقل شد
¤ پیمان عارف برای سومین بار بازداشت شد
سایتهای دیگر
 
رضا آذرخش
¤ صفحه اول  ¤ اخبار ايران  ¤ اخبار جبهه ملی  ¤ بیانیه های جبهه ملی  ¤ کورش زعيم  ¤ جبهه ملی اروپا  ¤  واشنگتن  ¤ اخبار دانشجویی  ¤ خارج از کشور  ¤ دکتر ورجاوند  ¤ زنان  ¤ نشریات  ¤ دیدگاه  ¤ دریادار مدنی  ¤ رضا آذرخش  ¤ اندیشگاه ملی/ آریان پور  ¤ کنگره ملی/ امیرانتظام  ¤ مقالات  ¤  عضويت  ¤ نهضت آزادی/حزب ملت ایران  ¤ کارگران  ¤  اسناد جبهه ملی  ¤ جوانان جبهه ملی  ¤ دکتر باوند  ¤ كانون انديشه و سخن.  ¤ بیژن مهر  ¤  سمينار جبهه ملی  ¤  فرهنگ  ¤ همبستگی برای دمکراسی و حقوق بشر در ایران  ¤ دفتر پژوهش های جبهه  ¤ اخبار زندانیان سیاسی  ¤ برنامه تلوزیون  ¤ اقتصاد  ¤ آلبوم عکسها  ¤ تماس با ما ¤ آرشیو خبرها
يادداشت هفته;سربازان نايب امام زمان ، يا تازيان غارتگر مداين
7 شهریور 1389       بازگشت به صفحه قبل 
سربازان نايب امام زمان ، يا تازيان غارتگر مداين

آقای خامنه ای درسخنانی که برای گروهی ازنخبگان بيان داشته درمورد موقعيت و شرايط کشور ميگويد: «من شنيدم در برخی ازمحافل سياسی حساس دنيا گفته شده بود که ما نخواهيم گذاشت که يک ژاپن اسلامی در اين منطقه بوجود آيد! اين حرف بی خود هم گفته نشده، برای اينکه کشور ما از لحاظ رشد، يعنی سرعت رشد که به قول معروف نرخ رشد علمی و تخصصی در يک دوره از زمان يعنی در همين دوره ما برحسب آمار بالاترين رشد را داشته، برحسب آمار ها فاصله زيادی داشته ايم که توانستيم آن را کم کنيم. نرخ رشد علم در کشور ما از دنيا بالاتر بوده، اين طور به بنده همين آمار را اطلاع دادند، همه اين ها به برکت انقلاب و نظام اسلامی بوده است». احتمالا مشاورين صادق يا دولت درستکار اين آمار را در اختيار ايشان گذارده اند.

آقای خامنه ای زمانی ازنرخ رشد علم سخن ميگويد که در جلسه ای که دانشجويان به ديدارش ميروند ميگويد «البته نمی‌شود محیط دانشگاه را که آماج توطئه‌ های دشمن است، به حال خود رها کرد و طبعاً مسائل انضباطی لازم است». براساس اين فرامين در سالهای اخیر و به ویژه پس از انتخابات ریاست‌ جمهوری سال ۱۳۸۸، برخورد‌های انضباطی با دانشجویا ن که منجر به اخراج یا تعلیق آنها شده است شدت یافته است. درمورد رشته های علوم انسانی نيز آقای خامنه ای ابراز نگرانی ميکند و رشته‌های علوم انسانی را موجب ایجاد شبهه در میان جامعه ميداند! با توجه به نگرانی های رهبر کامران دانشجو رئيس دانشگاه تهران نيز در اسفند ماه سال ۱۳۸۸گفته بود «هر کس نتواند در مسیر نظام حرکت کند، باید از دانشگاه برود. افرادی مورد نیاز ما در دانشگاه‌ ها هستند که التزام عملی به اسلام و ولایت فقیه داشته باشند».

طبق قانون اساسی رهبر جمهوری اسلامی ضمن داشتن صلاحيت مذهبی بايد مديری مدبر باشد که توانايی کافی برای اداره کشوری با وسعت، موقعيت و جمعيت ايران را درجهان پر تلاطم قرن بيست و يکم داشته باشد. ضمنا آگاهی کافی از چگونگی زندگی شهروندان ، با بهره گيری از مشاورين صادق و کاردانی که مشترکا با در نظر گرفتن درآمد ملی، رفاه و امنيت شهروندان را تامين و با تغييرات جهانی همآهنگ گردند تا بتوانند از منافع ملی ايران دفاع کنند.

وقتی ايشان ميگويد رشد وارتقاء کشور درطول سی دوسال حاکميت نظام اسلامی نسبت به ساير کشورها رشد بسيار زيادی داشته اگر می دانست که اطراف او را گروهی دروغ گو احاطه نموده اند چنين نمی پنداشت، زيرا رشد کشوردرزمينه های علمی وتخصصی برای اداره کشور و ارتقاء سطح دانش نبوده، بلکه نظام اسلامی در سی و دوسال گذشته مخصوصا در دوره رئيس جمهور منتصب ايشان از دوره نهم تاکنون، افزايش رشد دراختلاف طبقاتی، فقر عمومی، فساد اجتماعی و دولتی، دروغ گويی، خرافات، بيکاری، دزدی، خود کشی، تن فروشی، تشکيل باند های مافيايی، ساخت زندان ها، بازداشت، شکنجه، تجاوز و کشتار منتقدين، غارت منابع ملی توسط دولتمردان حاکم بوده است. کسی که خود را قدرت بلامنازع ميداند وفتوی ميدهد که اوامرش لازم الاجرا است و بی نياز از پاسخ گويی نيز ميباشد بايد از بصيرت کافی برای حل مشکلات مردم و يا لااقل تمايل به حل آنها داشته باشد در حالی که قرائن نشان ميدهد چنين نيست. چند نمونه آن عبارتند:

نه تنها ما ايرانی ها بلکه همه جهانيان از توقيف محموله ای به ارزش پانزده ميليارد دلار شامل طلا و پول نقد در ترکيه آگاه شده اند، اما مقام معظم رهبری که فرمان کشتار مردم بی گناه را که حتی قانون اساسی نظام اجتماع آنان را مجاز ميداند بلافاصله صادر ميکند، چگونه ممکن است از آن دزدی و جنايت بزرگ نسبت به اموال مردم آگاه نگرديده باشد؟ ولی او حتی يک بار نيز در بيانات خود از آن سخن نگفته است.

از ذخيره ارزی کشور ناگاه يک ميليارد و پانصد ميليون دلار نايديد ميشود، رئيس جمهور منتخب رهبردر مجلس، مورد سؤال قرار ميگيرد اما پس از مدتی همه ساکت ميشوند، زيرا چون دولت برگزيده رهبر است نبايد پاسخ گوی هيچ مقامی باشد.

اين روزها بارديگر روزنامه ها وسايت های خبری غارت ديگری ازعوامل وابسته به نطام را فاش کرده اند که دولت نيز تاکنون آن را تکذيب نکرده است. هرچند روزنامه مستقلی در داخل کشور نيست تا اطلاعات درست را در اختيار مردم بگذارند. اما آنها حق دارند سؤال کنند درحالی که هر سه قوه مقننه، مجريه وقضائيه زير نظر و منتخب رهبر ميباشند وقتی سپاه پاسداران ادعا ميکند که دولت چهارصد پنجاه میلیارد تومان به سپاه بدهکار است و اگر نميتواند آن را نقدا بپردازد، نیروگاه بدهد! و هيچ شخص مسؤلی سخنی در اين مورد نميگويد، مردم چگونه بايد باور کنند که رهبر ازاين حيف و ميل ها و غارت گری ها بی خبر ميباشد؟

پرویز فتاح وزیر سابق نیرو در دولت نهم که اکنون رئیس بنیاد تعاون سپاه پاسداران است در گفتگو با خبرگزاری مهر از واگذاری شرکت های دولتی به بخش خصوصی انتقاد ميکند: « دولت با نحوه خصوصی سازی ها چوب حراج به اموال عمومی ميزند و شرکت ها را به بهایی اندک به فروش ميرساند». او که خود نيز شريک غارت اموال عمومی است و در اصل مخالفتی با چگونگی حراج ندارد، از اينکه بنیاد تعاون سپاه پاسداران که زير مديريت اوميباشد ازمعامله ای کنار گذاشته ميشود اعتراض ميکند «چرا دولت شرکت ها را نقد و نسیه می فروشد؟ پانزده درصد آن را ميگيرد و بقیه را در طول هشت سال وصول ميکند؟» او از اينکه بنیاد تعاون سپاه پاسداران ازحراج واگذاری بعضی از نيرو گاه ها کنار گذاشته شده است اعتراض دارد و پيشنهاد ميکند چون دولت به تأمین اجتماعی بنیاد شهید و سپاه چهار صد پنجاه ميليارد تومان بدهکار است اگر نميتواند بدهی ها را به نهادهای وابسته به سپاه به صورت نقدی بپردازد بايد بدهی خود را به ما جنس بدهد، مثل نیروگاه!

چگونه ممکن است رهبر اطلاع نداشته باشد که سهام شرکت مخابرات و ده ها شرکت متعلق به ملت ايران بدون اينکه به مناقصه يا مزايده گذارده شده باشند، بهمان روشی که اکنون رئيس بنياد تعاون سپاه پاسداران پيشنهاد ميکند، به سپاه و افراد وابسته يا سازمان های ديگری فروخته شده است؟ آيا ميتوان قبول کرد که رهبرازاين نقل و انتقالات خبر نداشته باشد؟ به چه دليل و کدام منطق دولت او ميتواند چوب حراج به اموال عمومی بزند بدون اينکه رهبر واکنشی از خود نشان دهد؟

درحالی که ميليون ها نفر از شهروندان ايران در اطراف شهرهای کوچک و بزرگ در زمستان و تابستان در زير کپر های پارچه ای يا آلونک های حلبی بدون دسترسی به آب آشاميدنی سالم و برق زندگی ميکنند، ساختمان های افسانه ای در کلان شهر های ايران چگونه ساخته ميشوند و متعلق به چه کسانی ميباشند؟ اين ثروت های افسانه ای از چه راهی به دست آمده است؟

فرماندهان سپاه پاسداران که بيشتر آنها حتی يک روز در جبهه نبوده اند چرا بايد علاوه بر دردست داشتن صد ها کارخانه و تاسيسات غضب شده ملت، ميليارد ها تومان فقط از دولت طلبکار باشند؟ اين سرمايه ها را به چه نحوی به دست آورده اند؟ کسانی که جز تملق و چاپلوسی هنر ديگری ندارند چگونه ميتوانند مديريت تاسيسات برق رسانی، مخابرات، کشتی رانی و احتمالا صد ها تخصص ديگر را داشته باشند؟ آنها روش وتوانايی های مديريت را در کجا کسب کرده اند؟ اسکله های غير قانونی متعلق به سپاه پاسداران يا وابسته گان آيت الله ها و ساير اعضای مؤثر نظام که حتی رئيس جمهور خاتمی در اوج توانايی خود نتوانست مانع از فعاليت های غير قانونی آنها شود از کجا حمايت ميشوند؟

تقريبا چهارده قرن پس از حمله تازيان به ايران و غارت مداين بار ديگر سربازان نايب امام زمان تمام کشور را زير سلطه خود گرفته و بدون ملاحظه به غارت اموال و منابع زير زمينی مردم ايران مشغول هستند و اگر کسی تاراج آن ها فاش کند به بهانه عامل امريکا و ايسرائيل محارب با خدا اعلام و زير شکنجه سربازان گمنام امام زمان به قتل ميرسند. بدون شک روزی رهبر بايد در پيشگاه ملت ايران پاسخ گوی بی اعتنائی های خود نسبت به سرنوشت و منافع ملی مردم ايران باشد. خاقانی شاعر ميهن ما چه خوش سخن مردم درد کشيده ايران را قرن ها پيش بيان داشته است:

هان ای دل غفلت بين ، از ديده نظر کن هان ايوان مداين را ، آئينه عبرت دان

ما بارگه داديم اين رفت ستم برما بر قصر ستمکاران تا خود چه رسد خذلان

در دومين سالروز کودتا عليه مردم ايران گروهی از دانشجويان دانشگاه تهران پلاکات بزرگی بر سر در خانه ويران شده دکتر محمد مصدق نصب ميکنند که شعر بالا روی آن نوشته شده بود و با پيکانی کاخ شهری شاه را نشان ميداد. تاريخ نشان داده که اراده ملت ها بالاترين اراده ها است. کاخ ديکتاتور هر چقدر ستبر و تسخير ناپذير به نظر رسد با اراده مردم فروخواهد ريخت.

يادداشت هفته

آذرخش

بازگشت به صفحه قبل   نسخه قابل چاپ   لینک دائمی به این خبر 
 
 
¤ اخبار جبهه ملی
¤ درگذشت مهندس اسماعیل حاج قاسمعلی
¤ بازداشت پیمان عارف عضو جبهه ملی ایران
¤ ادیب برومند: انحلال مجلس استیضاح مصدق را منتفی کرد
¤ نامه سخنگوی جبهه ملی ایران به بی بی سی
¤ پیام های نوروزی
¤ خورشیدی که هر روز فروزان تر از روز پیش میدرخشد/بیانیه جبـــهه ملــــی ایــــران
¤ سنگر نشین بی مدعای آزادی هوشنگ کشاورز صدر رفت
¤ تجزیه طلبی محکوم است/رئیس هیئت رهبری جبهه ملی ایران
¤ متن پیام های رهبران جبهه ملی به مناسبت پنجاهمین سال تاسیس کنفدراسیون
¤ تحلیل جبهه ملی ایران ازرویدادهای مصر
¤ دکتر علی رشیدی عضو هیئت رهبری جبهه ملی ایران به دو سال زندان و 5 سال محرومیت از حقوق اجتماعی محکوم شد
¤ بازداشت اعضاي جبهه ملي ايران در اسفراين خراسان شمالي
¤ بزرگداشت دکتر مصدق در واشنگتن/2 گزارش
¤ بزرگداشت دکتر محمد مصدق در باشگاه ملی خبرنگاران در واشنگتن دی سی شنبه 10 نوامبر 2012
¤ مشروح سومین گزارش احمد شهید در رابطه با حقوق بشر در ایران
¤ جبهه ملي ايران , نيروي هوايي و خلبانان قهرمان دفاع مقدس را گراميداشت
¤ تکدیب امضا
¤ جبهه ملی ایران: به یاری زلزله زدگان بشتابیم
¤ درگذشت رادمرد میهن دوست آقای دکترخسروسعیدی عضو حزب ایران و جبهه ملی ایران
¤ ننگ ونفرین بربیست وهشتم مرداد
¤ اسطوره مقاومت مهندس عباس اميرانتظام در بيمارستان بستري شد
¤ بیانیه ادیب برومند و جبهه ملی ایران- اروپا و آمریکا در اظهار تاثر و همدردی با هموطنان داغدیده آذربایجانی
¤ احضار كورش زعيم
¤ درود بر چهاردهم مرداد / ادیب بـرومـند- رهبر جبهه ملی ایــران
¤ جبهه ملی ایران نسل کشی مسلمانان در میانمار را محکوم میکند
¤ بیانیه ادیب بـــرومند رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران به مناسبت بزرگداشت ۳۰ تیر 1331
¤ نامه سرگشاده جبهه ملی ایران به رئیس جمهور آمریکا درمورد ادعای واهی مالکیت امارات بر جزایر ایرانی
¤ عمل جراحی قلب دکتر حسین موسویان، رییس هیئت اجرایی جبهه ملی ایران
¤ گرامیداشت یکصدوسی امین زادروز دکتر محمد مصدق در پاریس و کلن
¤ یادداشت اعتراض جبهه ملی ایران به موسسه گوگل
¤ تکذیب مذاکرات جبهه ملی ایران با آقای رضا پهلوی و نزدیکان ایشان
¤ جبهه ملی ایران مهیای ستیزه گری در باره حفظ تمامیت کشور است/ادیـب بـرومـند رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران
¤ پیام های نوروزی استاد ادیـب بـرومـنـد , دکتر حسین موسویان ,اقاي حسن لباسچی و مهندس كورش زعيم
¤ پیام نوروزی ادیـب بـرومـنـد
¤ دیدارسخنگو و اعضای جبهه ملی ایران با دکتر علی رشیدی
¤ بیانیه ادیـب بـــــرومــند رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران درباره انتخابات اسفند ۱۳۹۰
¤ جبهه ملی ايران در انتخابات شرکت نمی کند
¤ آخرین وضعیت جبهه ملی ایران
¤ وضعیت نا مساعد جسمی حمید رضا خادم، زندانی سیاسی در بند ۳۵۰ اوین
¤ آیا جبهه ملی ایران منحل میشود؟
¤ بازجویی و بازداشت فعالان و اعضای جبهه ملی ایران
¤ ادامه بازداشتها و احضار اعضای جبهه ملی ایران به وزارت اطلاعات
¤ برگزاری جلسات شورای جبهه ملی ایران ممنوع شد
¤ احضارعیسی خان حاتمی عضو شورای مرکزی جبهه ملی ایران/ بازداشت مهندس محمد توسلی
¤ بازداشت دکتر علی رشیدی
¤ احضار ملیون به وزارت اطلاعات
¤ نشست مهرماه شوراي مركزي جبهه ملي ايران
¤ جلسه شورای مرکزی جبهه ملی ایران پنج شنبه در تهران برگزار شد
¤ جبهه ملی ایران در خارج از کشور نماینده ندارد
¤ @نامه پیمان عارف به احمدی نژاد@دیدار از پیمان عارف
© 2004 - 2011 - خبرگزاری جبهه ملی ایران - J M I N e w s . c o m - تماس با ما