استقلال - آزادی - عدالت اجتماعی (جمهوری ایرانی)
به سایت خبری جبهه ملی ایران ،پرببنده ترین سایت نیروهای ملی خوش آمدید
این سایت خبری مستقل است و به انعکاس اخبار تشکلهای جبهه ملی ایران و نیروهای ملی در سراسر جهان اختصاص دارد
از دیگر صفحات این تارنما در زیر این پیام با کلیک روی صفحه دیدن کنید
 
¤ اخبار دانشجویی
¤ صدور حکم زندان برای ۲۰ نفر از بازداشت شدگان زلزله آذربايجان
¤ دیدار اعضای جبهه ملی ایران با فرید طاهری
¤ روز دانشجو در مزار کیانوش آسا/ بیانیه دفتر تحکیم وحدت
¤ احضار مجدد پیمان عارف به دادگاه
¤ پیمان عارف بار دیگر از تحصیل محروم گردید.
¤ دفتر تحکیم وحدت و سازمان دانش آموختگان ایران در بیانیه ای مشترک: «صدای دانشجویان دربند باشیم»
¤ بیانیه‌ دانشجویان و دانش‌آموختگان لیبرال; «تشکیل جبهه‌ دموکراسی‌خواهان برای صیانت از منافع ملت ایران در مقابل استبداد داخلی»
¤ ممانعت از آزادی پیمان عارف، فعال سابق دانشجویی
¤ پیمان عارف، دانشجوی زندانی، پس از اعتصاب غذا به بیمارستان منتقل شد
¤ پیمان عارف برای سومین بار بازداشت شد
سایتهای دیگر
 
اخبار دانشجویی
¤ صفحه اول  ¤ اخبار ايران  ¤ اخبار جبهه ملی  ¤ بیانیه های جبهه ملی  ¤ کورش زعيم  ¤ جبهه ملی اروپا  ¤  واشنگتن  ¤ اخبار دانشجویی  ¤ خارج از کشور  ¤ دکتر ورجاوند  ¤ زنان  ¤ نشریات  ¤ دیدگاه  ¤ دریادار مدنی  ¤ رضا آذرخش  ¤ اندیشگاه ملی/ آریان پور  ¤ کنگره ملی/ امیرانتظام  ¤ مقالات  ¤  عضويت  ¤ نهضت آزادی/حزب ملت ایران  ¤ کارگران  ¤  اسناد جبهه ملی  ¤ جوانان جبهه ملی  ¤ دکتر باوند  ¤ كانون انديشه و سخن.  ¤ بیژن مهر  ¤  سمينار جبهه ملی  ¤  فرهنگ  ¤ همبستگی برای دمکراسی و حقوق بشر در ایران  ¤ دفتر پژوهش های جبهه  ¤ اخبار زندانیان سیاسی  ¤ برنامه تلوزیون  ¤ اقتصاد  ¤ آلبوم عکسها  ¤ تماس با ما ¤ آرشیو خبرها
قلع و قمع دانشگاه / 5 گزارش
29 تیر 1389       بازگشت به صفحه قبل 

بازنشستگی 30 استاد دانشگاه تهران
خبرگزاری مهر;مدیرکل دفتر ریاست دانشگاه تهران از بازنشستگی 30 عضو هیأت علمی این دانشگاه خبر داد و گفت: 20 نفر از این اعضای هیأت علمی خودشان درخواست بازنشستگی کرده و 10 نفر دیگر طبق قانون بازنشسته می‌شوند که احکام آنها تا نیمه شهریور صادر می‌شود.

آفتاب: مدیرکل دفتر ریاست دانشگاه تهران از بازنشستگی 30 عضو هیأت علمی این دانشگاه خبر داد و گفت: 20 نفر از این اعضای هیأت علمی خودشان درخواست بازنشستگی کرده و 10 نفر دیگر طبق قانون بازنشسته می‌شوند که احکام آنها تا نیمه شهریور صادر می‌شود.

عبدالرضا سیف با بیان این خبر گفت: بازنشستگی این اعضای هیأت علمی قانونی و طبق روال اداری است و نه سیاسی. چرا که هر عضو هیأت علمی که 30 سال سابقه خدمت داشته باشد طبق قانون بازنشسته می‌شود.

مدیرکل دفتر ریاست دانشگاه تهران در پاسخ به اینکه سابقه عضویت هیأت علمی روح‌الله عالمی یا غلامرضا ظریفیان (از اعضای
” سیاست دانشگاه تهران این است که عضو هیأت علمی با 30 سال سابقه خدمت طبق قانون بازنشسته شود. “
هیأت علمی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران) در دانشگاه تهران کمتر از 30 سال است اما پیام رئیس دانشگاه تهران مبنی بر بازنشستگی آنها ابلاغ شده است، گفت: سیاست دانشگاه تهران این است که عضو هیأت علمی با 30 سال سابقه خدمت طبق قانون بازنشسته شود.

وی افزود: برخی از اعضای هیأت علمی هر چند کمتر از 30 سال عضو هیأت علمی دانشگاه تهران بوده‌اند اما قبل از اینکه به عضویت هیأت علمی دانشگاه درآیند در نهادهای دولتی یا خصوصی سابقه فعالیت داشته و بیمه پرداخت کرده‌اند و بعضا" سابقه خارج دانشگاه را به دانشگاه منتقل کرده‌اند.

سیف خاطرنشان کرد: در صورتی که یک عضو هیأت علمی سوابق کاری خود که مربوط به قبل از قرارگیری در جایگاه عضو هیأت علمی است را به دانشگاه منتقل کند، این سوابق جزو سنواتش محسوب می‌شود اما اگر سوابقی که قبل از عضویت هیأت علمی دارند را به دانشگاه منتقل نکنند، دانشگاه نیز آن سوابق را نادیده می‌گیرد.

مدیرکل دفتر ریاست دانشگاه تهران با بیان اینکه 30 عضو هیأت
” 30 عضو هیأت علمی دانشگاه تهران که در تابستان امسال بازنشسته می‌شوند از دانشکده‌های مختلف از جمله ادبیات و علوم انسانی، حقوق و علوم سیاسی، علوم پایه، هنرهای زیبا، فنی و کشاورزی هستند. “
علمی دانشگاه تهران که در تابستان امسال بازنشسته می‌شوند از دانشکده‌های مختلف از جمله ادبیات و علوم انسانی، حقوق و علوم سیاسی، علوم پایه، هنرهای زیبا، فنی و کشاورزی هستند، گفت: 20 نفر از این اعضای هیئت علمی خودشان درخواست بازنشستگی کرده اند و 10 نفر دیگر نیز طبق قانون باید بازنشسته شوند.

عبدالرضا سیف از صدور احکام بازنشستگی این 30 عضو هیئت علمی دانشگاه تهران تا نیمه شهریور ماه خبر داد و گفت: اسامی این اعضای هیأت علمی در آینده نزدیک در نشریات و سایت دانشگاه تهران اعلام می‌شود.

مشاور رئیس دانشگاه تهران بازنشسته شدن اساتید را لازمه جذب اعضای هیأت علمی جوان دانست، گفت: اگر قانون بازنشستگی اعضای هیأت علمی اجرا نشود دیگر جوانان نمی‌توانند عضو هیأت علمی شوند و فردی که موفق به اخذ مدرک دکتری می‌شود و انگیزه تدریس در دانشگاه را دارد باید بیکار بماند.

در حالی که چندی پیش سید محمد مقیمی عضو هیأت رئیسه دانشگاه تهران از بازنشسته شدن 81 عضو هیأت علمی دانشگاه تهران طی سال 88 خبر داده بود، عبدالرضا سیف از جذب 200 عضو هیأت علمی در دانشگاه تهران طی سال گذشته خبر داد و گفت: وقتی یک عضو هیأت علمی با مرتبه استادی بازنشسته می‌شود این امکان ایجاد می‌شود که دانشگاه 3 استادیار جذب کند چرا که حقوق یک استاد 3 برابر یک استادیار است. همچنین وقتی یک دانشیار از دانشگاه بازشسته شود از آنجا که حقوق دانشیار تقریبا" 2 برابر یک استادیار است می‌توانیم 2 عضو هیأت علمی با درجه استادیاری جذب کنیم.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
استاد دانشگاه‌تهران:‌ حداقل چهارده سال دیگر می توانستم تدریس کنم

جرس: روح الله عالمی عضو هیئت علمی گروه فلسفه دانشگاه تهران با بیان اینکه دارای 22سال سابقه تدریس در دانشگاه تهران است گفت: حداقل 14 سال دیگر می توانستم تدریس کنم اما خبر بازنشستگی ام را از طریق مسئولان دانشکده ادبیات و علوم انسانی شنیده ام.
به گزارش مهر، روح الله عالمی با تأیید خبر بازنشستگی اش از دانشگاه تهران گفت: این موضوع یک تصمیم درون دانشگاهی بوده است. مسئولان دانشکده ادبیات و علوم انسانی پیام رئیس دانشگاه مبنی بر بازنشستگی ام را ابلاغ کردند.
وی افزود: 22 سال سابقه عضویت هیئت علمی دارم و حداقل 14 سال دیگر می توانم به فعالیت خود ادامه دهم. از طرف دیگر چون دارای 30 سال سابقه کار از اول انقلاب اسلامی هستم این اختیار برای رئیس دانشگاه ایجاد می شود که متوسل به این 30 سال سابقه شود و حکم به بازنشستگی دهد. البته این جزء اختیارات رئیس دانشگاه است که هم می تواند متوسل به این 30 سال شود و هم می تواند نشود.
این عضو هیئت علمی گروه فلسفه دانشگاه تهران در توضیح بیشتر به مهر گفت: از اول انقلاب در آموزش و پرورش مشغول شدم و سپس به دانشگاه تهران منتقل شدم. سابقه 30 ساله ام مربوط به مجموع فعالیت در آموزش و پرورش و دانشگاه تهران است. بر اساس قانون یک عضو هیئت علمی دانشگاه می تواند سنوات اداری قبل از عضویت هیئت علمی اش را به دانشگاه منتقل کند اما جزء سوابق هیئت علمی اش حساب نشود. بنابراین می توانم مستند به سابقه 22 ساله به عنوان عضو هیئت علمی 14 سال دیگر نیز تدریس کنم اما تشخیص رئیس دانشگاه که از اختیارات وی نیز است این بوده که به 30 سال سابقه کاری بنده استناد شود و بازنشسته شوم.روح الله عالمی خاطرنشان کرد: هنوز به بنده اعلام نکرده اند که دیگر نمی توانم اصلا تدریس کنم بنابراین احتمال این وجود دارد که به طور غیر رسمی باز هم بتوانم در کلاس هایم حاضر شوم.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
استاد برگزیده سال از دانشگاه اخراج شد

آفتاب: استاد برگزیده سال دانشکده ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی از این دانشگاه اخراج و خانه نشین شد.
به گزارش خبرنگار دانشجویی آفتاب حجت الاسلام شریعتی رئیس جدید دانشگاه علامه طباطبایی «دکتر حسن نمکدوست تهرانی» پژوهشگر برگزیده سال و یکی از محبوب ترین استادان این دانشگاه را اخراج کرد.
بنابه این گزارش دلیل اخراج این استاد استخدام در دانشگاه در زمانی که دانشجوی دکترا بوده اعلام شده است. به این می گویند حمایت از اندیشمندان .به همین دلیل است که ایران رده اول را در فرار مغزها دارد.

mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
2 تن از اساتید دانشگاه علم و صنعت اخراج شدند

سید علی اصغر بهشتی شیرازی و محمد شهری از اساتید دانشگاه علم و صنعت با حکم کتبی از دانشگاه اخراج شدند.
آفتاب: 2 تن از اساتید دانشکده‌ی مهندسی برق دانشگاه علم و صنعت هفته‌ی پیش با حکم کتبی از دانشگاه اخراج شدند.

به گزارش برخی از سایت‌های خبری یکی از این اساتید سید علی اصغر بهشتی شیرازی (پسر عموی علیرضا بهشتی) از اساتید باسابقه و مجرب مخابرات دانشگاه علم و صنعت و دیگری محمد شهری از اساتید سابق دانشکده‌ی برق که در پژوهشکده‌ی برق مشغول به فعالیت بود، هستند.

همچنین پرفسور تورج محمدی رئیس دانشکده‌ی مهندسی شیمی نیز در اواخر سال گذشته در اعتراض به سیاست‌های دانشگاه در قبال دانشجویان از سمت خود استعفا داد.

لازم به ذکر است همه‌ی این اساتید از امضاء کنندگان نامه‌ی اعتراضی و در حمایت از دانشجویان پس از صدور احکام سنگین انضباطی بودند.
mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
بازنگری در صلاحیت‌ اعضای هیات‌علمی دانشگاه‌ها آغاز شد
آفتاب: رضا عامری در سی‌و‌نهمین نشست معاونین آموزشی دانشگاه‌های سراسر کشور از آغاز بازنگری در صلاحیت‌ اعضای هیات‌علمی دانشگاه‌ها خبر داد.

به گزارش ایلنا، دبیر هیات مرکزی جذب وزارت علوم، ضمن اعلام برگزاری 70جلسه هیات مرکزی جذب وزارت علوم عنوان کرد: بسیاری از پرونده‌های دانشگاه‌ها در بحث‌های صلاحیت عمومی و علمی رسیدگی شده و به دانشگاه‌ها ابلاغ گردیده است.

دبیر هیات مرکزی جذب وزارت علوم با بیان اینکه یکی از مهمترین اهداف تشکیل هیات‌های اجرایی جذب، جذب اعضای هیات علمی مومن، متعهد و با تخصص لازم است، گفت: باید تلاش کنیم در فرایند جذب دقت لازم اعمال شود تا این افراد در اولویت قرار گیرند.

عامری با اشاره به ارائه دو هزار و ۵۰۰ ردیف استخدامی در برنامه چهارم اظهارکرد: با مساعدت وزیر علوم حدود 3هزار ردیف استخدامی دیگر نیز افزایش یافته است که حدود ۵۰۰ ردیف در بین دانشگاه‌ها توزیع شده است. در این راستا، هفته آینده پرتال ویژه برای تکمیل فرم‌های اعلام نیاز دانشگاه‌ها باز می‌شود و دانشگاه‌ها می‌توانند اطلاعات خود را ارسال کنند، تا اواخر خردادماه اعلام نیازها را نهایی کنیم.

وی با بیان اینکه بحث بازنگری مصوبات در هیات عالی جذب شروع شده است، افزود: فرم‌های صلاحیت عمومی بازنگری شده و بازنگری فرم‌های اعضای هیات علمی نیز در دستور کار است.
بازگشت به صفحه قبل   نسخه قابل چاپ   لینک دائمی به این خبر 
 
 
¤ اخبار جبهه ملی
¤ درگذشت مهندس اسماعیل حاج قاسمعلی
¤ بازداشت پیمان عارف عضو جبهه ملی ایران
¤ ادیب برومند: انحلال مجلس استیضاح مصدق را منتفی کرد
¤ نامه سخنگوی جبهه ملی ایران به بی بی سی
¤ پیام های نوروزی
¤ خورشیدی که هر روز فروزان تر از روز پیش میدرخشد/بیانیه جبـــهه ملــــی ایــــران
¤ سنگر نشین بی مدعای آزادی هوشنگ کشاورز صدر رفت
¤ تجزیه طلبی محکوم است/رئیس هیئت رهبری جبهه ملی ایران
¤ متن پیام های رهبران جبهه ملی به مناسبت پنجاهمین سال تاسیس کنفدراسیون
¤ تحلیل جبهه ملی ایران ازرویدادهای مصر
¤ دکتر علی رشیدی عضو هیئت رهبری جبهه ملی ایران به دو سال زندان و 5 سال محرومیت از حقوق اجتماعی محکوم شد
¤ بازداشت اعضاي جبهه ملي ايران در اسفراين خراسان شمالي
¤ بزرگداشت دکتر مصدق در واشنگتن/2 گزارش
¤ بزرگداشت دکتر محمد مصدق در باشگاه ملی خبرنگاران در واشنگتن دی سی شنبه 10 نوامبر 2012
¤ مشروح سومین گزارش احمد شهید در رابطه با حقوق بشر در ایران
¤ جبهه ملي ايران , نيروي هوايي و خلبانان قهرمان دفاع مقدس را گراميداشت
¤ تکدیب امضا
¤ جبهه ملی ایران: به یاری زلزله زدگان بشتابیم
¤ درگذشت رادمرد میهن دوست آقای دکترخسروسعیدی عضو حزب ایران و جبهه ملی ایران
¤ ننگ ونفرین بربیست وهشتم مرداد
¤ اسطوره مقاومت مهندس عباس اميرانتظام در بيمارستان بستري شد
¤ بیانیه ادیب برومند و جبهه ملی ایران- اروپا و آمریکا در اظهار تاثر و همدردی با هموطنان داغدیده آذربایجانی
¤ احضار كورش زعيم
¤ درود بر چهاردهم مرداد / ادیب بـرومـند- رهبر جبهه ملی ایــران
¤ جبهه ملی ایران نسل کشی مسلمانان در میانمار را محکوم میکند
¤ بیانیه ادیب بـــرومند رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران به مناسبت بزرگداشت ۳۰ تیر 1331
¤ نامه سرگشاده جبهه ملی ایران به رئیس جمهور آمریکا درمورد ادعای واهی مالکیت امارات بر جزایر ایرانی
¤ عمل جراحی قلب دکتر حسین موسویان، رییس هیئت اجرایی جبهه ملی ایران
¤ گرامیداشت یکصدوسی امین زادروز دکتر محمد مصدق در پاریس و کلن
¤ یادداشت اعتراض جبهه ملی ایران به موسسه گوگل
¤ تکذیب مذاکرات جبهه ملی ایران با آقای رضا پهلوی و نزدیکان ایشان
¤ جبهه ملی ایران مهیای ستیزه گری در باره حفظ تمامیت کشور است/ادیـب بـرومـند رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران
¤ پیام های نوروزی استاد ادیـب بـرومـنـد , دکتر حسین موسویان ,اقاي حسن لباسچی و مهندس كورش زعيم
¤ پیام نوروزی ادیـب بـرومـنـد
¤ دیدارسخنگو و اعضای جبهه ملی ایران با دکتر علی رشیدی
¤ بیانیه ادیـب بـــــرومــند رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران درباره انتخابات اسفند ۱۳۹۰
¤ جبهه ملی ايران در انتخابات شرکت نمی کند
¤ آخرین وضعیت جبهه ملی ایران
¤ وضعیت نا مساعد جسمی حمید رضا خادم، زندانی سیاسی در بند ۳۵۰ اوین
¤ آیا جبهه ملی ایران منحل میشود؟
¤ بازجویی و بازداشت فعالان و اعضای جبهه ملی ایران
¤ ادامه بازداشتها و احضار اعضای جبهه ملی ایران به وزارت اطلاعات
¤ برگزاری جلسات شورای جبهه ملی ایران ممنوع شد
¤ احضارعیسی خان حاتمی عضو شورای مرکزی جبهه ملی ایران/ بازداشت مهندس محمد توسلی
¤ بازداشت دکتر علی رشیدی
¤ احضار ملیون به وزارت اطلاعات
¤ نشست مهرماه شوراي مركزي جبهه ملي ايران
¤ جلسه شورای مرکزی جبهه ملی ایران پنج شنبه در تهران برگزار شد
¤ جبهه ملی ایران در خارج از کشور نماینده ندارد
¤ @نامه پیمان عارف به احمدی نژاد@دیدار از پیمان عارف
© 2004 - 2011 - خبرگزاری جبهه ملی ایران - J M I N e w s . c o m - تماس با ما