استقلال - آزادی - عدالت اجتماعی (جمهوری ایرانی)
به سایت خبری جبهه ملی ایران ،پرببنده ترین سایت نیروهای ملی خوش آمدید
این سایت خبری مستقل است و به انعکاس اخبار تشکلهای جبهه ملی ایران و نیروهای ملی در سراسر جهان اختصاص دارد
از دیگر صفحات این تارنما در زیر این پیام با کلیک روی صفحه دیدن کنید
 
¤ اخبار دانشجویی
¤ صدور حکم زندان برای ۲۰ نفر از بازداشت شدگان زلزله آذربايجان
¤ دیدار اعضای جبهه ملی ایران با فرید طاهری
¤ روز دانشجو در مزار کیانوش آسا/ بیانیه دفتر تحکیم وحدت
¤ احضار مجدد پیمان عارف به دادگاه
¤ پیمان عارف بار دیگر از تحصیل محروم گردید.
¤ دفتر تحکیم وحدت و سازمان دانش آموختگان ایران در بیانیه ای مشترک: «صدای دانشجویان دربند باشیم»
¤ بیانیه‌ دانشجویان و دانش‌آموختگان لیبرال; «تشکیل جبهه‌ دموکراسی‌خواهان برای صیانت از منافع ملت ایران در مقابل استبداد داخلی»
¤ ممانعت از آزادی پیمان عارف، فعال سابق دانشجویی
¤ پیمان عارف، دانشجوی زندانی، پس از اعتصاب غذا به بیمارستان منتقل شد
¤ پیمان عارف برای سومین بار بازداشت شد
سایتهای دیگر
 
بیژن مهر
¤ صفحه اول  ¤ اخبار ايران  ¤ اخبار جبهه ملی  ¤ بیانیه های جبهه ملی  ¤ کورش زعيم  ¤ جبهه ملی اروپا  ¤  واشنگتن  ¤ اخبار دانشجویی  ¤ خارج از کشور  ¤ دکتر ورجاوند  ¤ زنان  ¤ نشریات  ¤ دیدگاه  ¤ دریادار مدنی  ¤ رضا آذرخش  ¤ اندیشگاه ملی/ آریان پور  ¤ کنگره ملی/ امیرانتظام  ¤ مقالات  ¤  عضويت  ¤ نهضت آزادی/حزب ملت ایران  ¤ کارگران  ¤  اسناد جبهه ملی  ¤ جوانان جبهه ملی  ¤ دکتر باوند  ¤ كانون انديشه و سخن.  ¤ بیژن مهر  ¤  سمينار جبهه ملی  ¤  فرهنگ  ¤ همبستگی برای دمکراسی و حقوق بشر در ایران  ¤ دفتر پژوهش های جبهه  ¤ اخبار زندانیان سیاسی  ¤ برنامه تلوزیون  ¤ اقتصاد  ¤ آلبوم عکسها  ¤ تماس با ما ¤ آرشیو خبرها
یادداشت هفته /شمشیر های زنگ زده سربازان فراموش شده ژاپنی و دوستان آقای بهگر / بیژن مهر
20 شهریور 1387       بازگشت به صفحه قبل 
در پاسخ به یادداشت هفته گذشته ده ها ایمیل دریافت کردیم که تماما در تایید نوشته در دفاع از امیر انتظام بود غیر از ۲ ایمیل.یکی از طرف سلطنت طلبی به نام جاوید ایران بود که خارج انتظار نبود
اما ایمیل دیگری از سوی آقایی به نام بهگر دریافت شد که من شخصا ایشان را نمی شناسم ولی هر از گاهی نامه هایی به نام "هپلی " از ایشان دریافت میکنم که حاوی طنز سیاسی است و همچنین مقاله ای به نام "هواداری از سلطنت به بهانه تعریف از دشتی برای بدگویی به مصدق ؟" از ایشان دریافت کردیم که در سایت خبرگزاری جبهه ملی منتشر شد. اما اخيرا نامه ای از ايشان دريافت کرده ايم تحت عنوان «پاسخ به شخصی به نام بيژن مهر» که متاسفانه در تمام سطرهای آن، منهای يکی دو سطر، مطالبی غير واقعی مطرح شده است.

در سطر اول مینویسند سیاست سایت ّایشان Iran Liberal در دعواهای داخل بی طرف بوده ٬ اما برخلاف گفته ايشان نه تنها مطلبی در حمایت از یاران ما در سايت ايشان نيست بلکه حتی نامه آقای مهندس امیرانتظام به دبیر کل سازمان ملل را هم نمی شود يافت. متاسفانه آرشیو سایت ایشان هم در دسترس نیست.
ايشان همانجا میفرمایند که" گویا بنده سایت خبرگزاری جبهه ملی را اداره میکنم " یعنی مطمئن نیستند در حالیکه در صفحه پیوند ها در سایت خودشان لطف کرده و سایت ما را قرار داده اند .بعید به نظر میرسد که ایشان ندانسته این سایت را مورد تائید قرار داده و به آن لینک داده باشند.

ایشان بازهم در همان سطر بنده را مورد عنایت قرار داده و از شهامت اینجانب تعريف کرده اند اما بلافاصله مرا متهم به ناسزا گویی نموده اند . بعد هم اسم ۶ نفر را آورده اند (آقایان دکتر هوشنگ کشاورز صدر،دکتر منصوربیات زاده ، دکتر علی راسخ افشار، دکتر محسن قائم مقام ، دکتر مه­منش، دکتر پرویزداورپناه، مهندس کامبیز قائم مقام) که سابقه ملی و مبارزاتی دارند که البته غیر از آقای کشاورز صدر که بارها گفته اند وارد اینگونه جدل ها نمیشوند و قطعا نامشان بی جهت مورد بهره برداری قرار گرفته، بقیه همگی از دوستان آقای بهگر هستند ودر صحنه مبارزه اند. که اين مبارزه گاهی با خودی ها هم بوده است. ایشان باید در قرار دادن نام نازنینی چون کشاورز صدر که مورد احترام همگان است در کنار اسم این افراد بخصوص آن که همه را مورد اهانت قرار میدهد تجدید نظر کنند.
این ۵ نفر به اضافه آقای بهگر٬ هر کدام کما بیش مدعی مبارزه ای ۵۰ ساله هستند. یعنی مجموعا حدود ۳۰۰ سال مبارزه کرده اند یعنی ۳ قرن سابقه مبارزاتی!! و اگر معدل سنی آنها را ۷۰ یگیریم از مجموع ۴۲۰ سال سن , یعنی بیش از ۴ قرن ٬ ۳ قرن آنرا مبارزه کرده اند. سئوال اینجاست که چرا با چنین قدمتی , وضعیت اپوزسیو ن به طور عام و جبهه ملی به طور خاص٬ در چنين وضعيت نامناسبی قرار دارد. و اگر این افراد اعتباری دارند پس چرا جبهه ملی در ایران همیشه گفته و میگوید که هیچ رابطه تشکیلاتی با خارج از کشور ندارد و این افراد هم مورد تایید آنان نیستند . بنده هم که بقول آقایان «فقط ۱۰ سال است حرکت خزنده کرده ا م» و سابقه ام برای آقایان روشن نیست پس تقصیر زیادی ندارم.

سپس بنده را واسطه آقای پهلوی و ملیون معرفی کرده اند که البته شاهدشان کسی نیست جز آقای حسیبی با تخیلاتی بسیار نیرومند . ایشان همچنین بنده را مسئول سخنان آقای بهرامیان در صدای آمریکا معرفی کرده اند که حدود ۲۰ سال از من بزرگتر هستند . آقای بهرامیان اشتباهی کردند و رفتند . اتفاقی که ار هر روز در هر سازمانی رخ میدهد ٬بهایش را میدهند و از آن میگذرند . آقای بهگر این ۲ قلم را شاهکار های بنده توصیف نموده اند وچون بنده بعد از این شاهکار ها هنوز دم فرو نبسته ام ٬ فلز اینجانب را از جنس دیگری دانسته اند.

البته فلز بنده هرچه باشد از نوع فلز زنگ زده شمشیر سربازان فراموش شده ژاپنی که سالها بعد از جنگ جهانی دوم از پایان آن بی خبر بودند نیست .حتما دوستان با سابقه ایشان به یاد می آورند که .این بخت برگشتگان فراموش شده ژاپنی تا 20 -30 سال پیش در برخی از جزایر پاسیفیک به خیال اینکه هنوز جنگ تمام نشده در سنگر بودند و با پرواز هواپیما بر فراز آن جزایر پنهان میشدند و حتی در چند مورد با شمشیر زنگ زده به توریست ها حمله ور شده بودند .مانند بعضی ها که هنوز نمی دانند رژیم سلطنتی منقرض شده و هنوز با شاه مبارزه میکنند . "ولی عهد قبلی" نیز بار ها گفته است که هماورد " ولی فقیه فعلی "نیست و کسی نباید روی او حساب کند.پس اگر اصل مطلب وجود ندارد سلطنت طلبانی چون امیر انتظام (گفته دوستان ایشان) و بنده حقیر نباید مایه نگرانی باشند . اما ایشان به این حقیقت نمی پردازند که در این ۳۰۰ سال مجموع مبارزات ایشان و دوستانشان شاهکارهایی صورت گرفته که هیچگاه به گرد آنان نتوان رسید.از آن جمله پراکندگی ملیون و تشکیل ده ها شاخه جبهه ملی ٬ تحلیل رفتن اعضا و عدم جوانگرایی با وجود ۴ قرن سن و سال ٬تنها بخشی از آنها ست.

آقای بهگر دوباره عنوان (دوست سیاسی زضا پهلوی ) را که به نظر ایشان موجب خشم من شده است را تکرار کردند و مرا به پنهان شدن پشت امیرانتظام که از او دفاع کرده ام٬ متهم کرده اند که البته بنده همین واقعیت ها را در مورد دوستان ایشان چندین ماه پیش در مقاله ای بنام"جبهه ملی ایران به کجا میرود " نوشته ام که ۲ یا ۳ روزی هم در سایت ایشان منتشر ولی بعدا حتما به خواست دوستانشان از روی سایت برداشته شد ویا به آرشیوی رفت که در دسترس نیست . پس ایشان حتما میدانند که قبل از حمله دوستانشان به امیر انتظام ٬ و در زمان حمله سازمان داده شده به آقای زعیم پس از برگزاری سمینار جبهه ملی " (سمینار امیر انتظام ) "در دانشگاه مریلند بود که حرکات دوستان حسن آقا را در آن مقاله "مضحک "خوانده بودم و بیان واقعیت در باره دوستانشان چیز جدیدی نیست و ربطی به امیر انتظام ندارد .در ضمن ایشان میدانند که ادم های جسور و با تهور (که میفرمایند بنده هستم) دلیلی برای پنهان شدن ندارند. حرکات دوستان حسن آقا برای هر بیننده ای در صحنه جهانی ٬ خنده آور است که چگونه یک سازمان سیاسی به افراد خود ٬ افترا میزند , آنان را سانسور میکند و خود زنی سازمانی میکند . فرمایشات ایشان در همان خط در مورد تهور زیاد بنده ولی عدم شجاعتم در دفاع از سلطنت طلبان نیز بیهوده است چون در سطر آخر مطلب خودم به عرض دوستان رسانده ام که*جبهه ملی خواستار حاکمیت ملی است و در حاکمیت ملی تمام جریانات و تفکرات سیاسی از جمله عوامل رژیم گذشته و عوامل رژیم کنونی ٬ حق حیات سیاسی دارند و وظیفه هر انسان آزادیخواه دفاع از حقوق شهر وندان و بخصوص دفاع از حقوق مخالفان خود است.*

سردبیر سایت لیبرال دمکرات از درک این مطلب ساده عاجز است که اگر دکتر فاطمی ٬ پروانه و داریوش فروهر با جان خود هزینه داده اند ٬امیر انتظام با بهترین سالهای خود هزینه داده است . او میداند که ما از قدیسین داستانها شنیده ایم اما صبر ٬استقامت و پایداری و از خود گذشتگی امیر انتظام را به چشم دیده ایم. امیر انتظام در ردیف قهرمانان جبهه ملی قرار دارد که مورد احترام تک تک اعضا و هواداران جبهه ملی است و تهمت و تعیین تکلیف کردن برای او که آیا در جبهه ملی جا دارد یا خیر , در ید دوستان ایشان و بزرگتر از آنها نیز نیست و شدیدا مورد اعتراض و مخالفت قرار دارد . توهین به او توهین به جبهه ملی ٬ آعضا و تاریخچه آن است.این سردبیر محترم باید تفاوت انتقاد از امیر انتظام با (نخ دادن )به رٰژیمی که سابقه آزار و شکنجه آزادیخواهان را دارد و مردم را بجرم سلطنت طلبی به زندان انداخته و ازبین برده را بداند. آیا ناسزا گویی به امیر انتظام و زعیم ضمن هتک حرمت از جبهه ملی که معتبرترین جریان سیاسی ایران بوده , تشویق دیگران و در صدر همه سلطنت طلبان و عاملان رژیم به فحاشی نیست؟
آیا ارزش امیر انتظام و زعیم , این ۲ مبارز زیر تیغ رژیم ٬ کمتر از دوستان خارج نشین و فحاش آقای بهگر است؟
آقای بهگر به درستی می پرسند: وقتی آنان به بخش مهمی از مبارزان با سابقه ی جبهه ملی که خود نیز مدعی همراهی با آن است چنین بی­حرمتی می کند از دیگران چه توقعی می توان داشت ؟
اشتباه دیگر حضرت بهگر این است که وجود ۲ تفکر در جبهه ملی را ندیده گرفته اند و نمیدانند که تفکر ما "بهتر" و تفکر دوستان آقای بهگر " از ما بهتران است " و مشکل در همین جاست که بزودی حل خواهد شد .

واقعیت دیگر در مطلب ایشان این است که بنده به هیچ وجه به خانواده سیاسی دوستان ایشان تعلق ندارم. در خانواده سیاسی که من خواهان عضویتش هستم , دروغ٬ تهمت بدون مدرک ٬ توطئه ٬خود محوری و نا جوانمردی و نخ دادن به رژیم حاکم و اینجور چیزها وجود ندارد.در خانواده ما اگر جوانی جرئت آمدن به جبهه ملی کرد ٬ حتی اگر حرف اشتباهی زد , نباید او را به رگبار بست و اگر کسی صحبت اشتباهی کرد نباید او را تیرباران کرد و یا بدست رژیم سپرد.. خانواده ما , جبهه ملی را یک جریان پویا ٬ باز و فراگیر میداند و جذبی عمل میکند نه جزمی و دفعی .

من هیچگاه از کسی نخواستم کسی را یا مطلبی را سانسور کند اما اینگو نه اتهامات بدون پایه درباره امیر انتظام و زعیم از سوی سایت ها و سازمانهایی که مدعی مصدقی بودن و ملی بودن هستند بعید و غیر قابل توجیه و غیر قابل "هپلی" کردن است .

البته آقای بهگر در پایان نوشته خود نشان داده است که وجدانش در عذاب و به فکر عذر خواهی از کاربران سایت خود برای درج مقاله حمله به امیر انتظام بوده ولی نامه بنده سبب تغییر عقیده و پوزش ایشان از کاربران سایت خود برای عدم آگاهی از عدم انقراض نسلی از سلطنت طلبان را موجب شده است و آنرا بیش از ۵ بار برای لیست خود فرستاده اند که من در ارسال مکرر پاسخ ایشان به خودم بی تقصیر هستم و از خشم و عصبانیت بدون دلیل ایشان متاسفم . ولی تاسف دیگر من از آن است که ایشان خود را در جمع کوچک شکست خوردگان پروژه اسب تراوا قرارداده و گمان نمی بردم که جایگاه او آنجا باشد.تبریک ایمیل یکی از این شکست خوردگان به آقای صالحی , محکوم دادگاه برلین , به خاطر نوشتن مقاله ؛جبهه ملی و اسب ترویا ؛ از خاطر نخواهد رفت .چنانکه انتشار این مقاله در سایتهای دوستان جناب بهگر فراموش نخواهد شد.

در شرایط حساس کنونی که میهن ما خطرات بزرگی را در کمین دارد ٬نخ دادن به رژیم و به خطر انداختن جان مبارزان توسط چند نابخرد ٬ بدون مسئولیت قابل تحمل نیست و در اینجا در مقابل همگان اعلام می کنم که اگر اتهامات بی پایه و اساس آنان سبب آزار و شکنجه و یا قتل آزادی خواهان توسط رژیم جمهوری اسلامی که سابقه آنرا دارد بشود ٬ مفتریان را به جرم توطئه و یا مشارکت در توطئه بر علیه آزادیخواهان ٬در هر کجا ی دنیا که باشند ٬ به کمک دیگر آزادیخواهان تحت پیگرد جنایی قرار خواهیم داد.
بیژن مهر
بوستون-آمریکا

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
پاسخ به شخصی بنام «بیژن مهر»

حسن بهگر

مدتی است بین رهبری جبهه ملی داخل و سازمان های خارج از کشور جبهه ملی اختلافاتی بروز کرده است. سیاست سامانه ی ایران لیبرال این بوده که ضمن حفظ بی­طرفی در این دعوا و انعکاس متعادل و دور از تندروی سخنان دو طرف، از درج مطالب اهانت آمیز خودداری نماید. ظاهراً این سیاست به مذاق شخصی بنام «بیژن مهر» که تازه افتخار آشنایی با او را پیدا کرده ام و گویا سایتی بنام «خبرگزاری جبهه ملی» را در آمریکا اداره می کند خوش نیامده است و درج مطلبی از آقای منتظر حقیقی خشمش را برانگیخته و باعث شده تا اینجانب و سایت هایی که این مطلب را درج کرده اند مورد عنایت قرار بدهد و با کلماتی که فقط در شان خودش است بر آن­ها بتازد. *

البته در چند روز گذشته یکی دو ای میل اعتراضی بی­امضا دریافت کرده بودم و حتا چند مزاحم نیز تلفنی داشتم که به انتشار مقاله ی منتظر حقیقی معترض بودند ولی حتا جرات گفتن نام خود را نداشتند!؟ در این میان فقط «بیژن مهر» شهامت به خرج داده ولی به جای حرف منطقی با فحاشی به میدان آمده است.

اصلاً سؤال من این است که «بیژن مهر» کیست؟

اشخاصی مانند آقایان دکتر هوشنگ کشاورز صدر،دکتر منصوربیات زاده ، دکتر علی راسخ افشار، دکتر محسن قائم مقام ، دکتر مه­منش، دکتر پرویزداورپناه، مهندس کامبیز قائم مقام گذشته­ی مبارزاتی شناخته شده ای در صف ملیون در خارج از کشور دارند. من چنین سوابقی از بیژن مهر سراغ ندارم.

خوب که فکر می کنم می­بینم نام او نخستین بار چندسال پیش با افشاگری بجا و جالب آقای مهندس حسیبی (دارای سامانه­ی چه باید کرد) دربارهٌ دلالی ملاقات آقای رضا پهلوی با ملیون در ایالات متحده­ی آمریکا به گوشم خورده است که این کوشش با شکست روبرو شد. چند ماه پیش هم یکی از دوستان و همکاران ایشان در «خبرگزاری جبهه ملی» به نام آقای دکتر بهرام بهرامیان در تلویزیون آمریکا خود را بدروغ مشاور جبهه ملی و رابط جبهه با شاه قلمداد کرد که به سبب تکذیب و اعتراض جبهه ملی داخل او هم استعفا داد.

هرکس دیگری به جز آقای بیژن مهر این دو قلم شاهکار را برای بدنام کردن جبهه ملی مرتکب شده بود دستکم دم فرو می بست؛ اما فلز آقای بیژن مهر از جنس دیگری است و هنوز مدعی است که او اصل است و دیگران تقلبی. امروز هم وقتی خوب به نوشته او می نگرم می بینم آن چه که موجب آشفتگی وی شده این است که چرا آقای منتظر حقیقی گفته که جای «دوست سیاسی رضا پهلوی» در جبهه ملی نیست!

آقای بیژن خان که با همهٌ تهور هنوز شهامت دفاع علنی از سلطنت را پیدا نکرده پشت امیر انتظام پنهان شده تا تحت لوای دفاع از او به دیگران ناسزا بگوید.

آیا مدعی «خبرگزاری جبهه ملی» از درک این مطلب ساده عاجز است که آقای امیر انتظام با وجود مبارزه و مقاومت جزو قدیسین نیست و هر کسی می تواند از او و سیاستش انتقاد کند ؟

آیا نمی­داند که این ناسزاگویی به کسانی که هموند جبهه ملی هستند ضمن هتک حرمت از این نام که معتبرترین جریان سیاسی ایران بوده تشویق دیگران و در صدر همه سلطنت طلبان به فحاشی است ؟

وقتی او به بخشی از مبارزان با سابقه ی جبهه ملی که خود نیز مدعی همراهی با آن است چنین بی­حرمتی می کند از دیگران چه توقعی می توان داشت ؟

آیا این هتاکی نشان نمی­دهد که وی خود به این خانواده­ی سیاسی تعلق ندارد و بیهوده عرض خود می برد و زحمت ما می دارد؟

و سرانجام در حیرتم که آزادی بیان در قاموس این حضرت چه معنایی دارد و چرا مردم را مکلف به سانسور می کند؟

من مدت­ها بود که تصور می کردم که نسل سلطنت طلبانی از قماش میراشرافی منقرض شده است اما بیژن مهر نشان داد که خیر اشتباه از من بوده است. اگر پوزشی باید بخواهم بابت این خطاست نه انتشار انتقاد بحق مردم.

__

* بدنیست آقای بیژن مهر بداند که افزون بر سایت های که نقل کرده و بدان ها تاخته این سامانه ها نیز به درج مقاله ی مزبور اقدام کرده اند و طبعا باید شامل لطف و مهر ایشان قرار گیرند:

سایت روشنگری _ سازمان سوسیالیست ها - سایت حشمت الله طبرزدی- تهران – سایت اسماعیل نوری علا
بازگشت به صفحه قبل   نسخه قابل چاپ   لینک دائمی به این خبر 
 
 
¤ اخبار جبهه ملی
¤ درگذشت مهندس اسماعیل حاج قاسمعلی
¤ بازداشت پیمان عارف عضو جبهه ملی ایران
¤ ادیب برومند: انحلال مجلس استیضاح مصدق را منتفی کرد
¤ نامه سخنگوی جبهه ملی ایران به بی بی سی
¤ پیام های نوروزی
¤ خورشیدی که هر روز فروزان تر از روز پیش میدرخشد/بیانیه جبـــهه ملــــی ایــــران
¤ سنگر نشین بی مدعای آزادی هوشنگ کشاورز صدر رفت
¤ تجزیه طلبی محکوم است/رئیس هیئت رهبری جبهه ملی ایران
¤ متن پیام های رهبران جبهه ملی به مناسبت پنجاهمین سال تاسیس کنفدراسیون
¤ تحلیل جبهه ملی ایران ازرویدادهای مصر
¤ دکتر علی رشیدی عضو هیئت رهبری جبهه ملی ایران به دو سال زندان و 5 سال محرومیت از حقوق اجتماعی محکوم شد
¤ بازداشت اعضاي جبهه ملي ايران در اسفراين خراسان شمالي
¤ بزرگداشت دکتر مصدق در واشنگتن/2 گزارش
¤ بزرگداشت دکتر محمد مصدق در باشگاه ملی خبرنگاران در واشنگتن دی سی شنبه 10 نوامبر 2012
¤ مشروح سومین گزارش احمد شهید در رابطه با حقوق بشر در ایران
¤ جبهه ملي ايران , نيروي هوايي و خلبانان قهرمان دفاع مقدس را گراميداشت
¤ تکدیب امضا
¤ جبهه ملی ایران: به یاری زلزله زدگان بشتابیم
¤ درگذشت رادمرد میهن دوست آقای دکترخسروسعیدی عضو حزب ایران و جبهه ملی ایران
¤ ننگ ونفرین بربیست وهشتم مرداد
¤ اسطوره مقاومت مهندس عباس اميرانتظام در بيمارستان بستري شد
¤ بیانیه ادیب برومند و جبهه ملی ایران- اروپا و آمریکا در اظهار تاثر و همدردی با هموطنان داغدیده آذربایجانی
¤ احضار كورش زعيم
¤ درود بر چهاردهم مرداد / ادیب بـرومـند- رهبر جبهه ملی ایــران
¤ جبهه ملی ایران نسل کشی مسلمانان در میانمار را محکوم میکند
¤ بیانیه ادیب بـــرومند رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران به مناسبت بزرگداشت ۳۰ تیر 1331
¤ نامه سرگشاده جبهه ملی ایران به رئیس جمهور آمریکا درمورد ادعای واهی مالکیت امارات بر جزایر ایرانی
¤ عمل جراحی قلب دکتر حسین موسویان، رییس هیئت اجرایی جبهه ملی ایران
¤ گرامیداشت یکصدوسی امین زادروز دکتر محمد مصدق در پاریس و کلن
¤ یادداشت اعتراض جبهه ملی ایران به موسسه گوگل
¤ تکذیب مذاکرات جبهه ملی ایران با آقای رضا پهلوی و نزدیکان ایشان
¤ جبهه ملی ایران مهیای ستیزه گری در باره حفظ تمامیت کشور است/ادیـب بـرومـند رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران
¤ پیام های نوروزی استاد ادیـب بـرومـنـد , دکتر حسین موسویان ,اقاي حسن لباسچی و مهندس كورش زعيم
¤ پیام نوروزی ادیـب بـرومـنـد
¤ دیدارسخنگو و اعضای جبهه ملی ایران با دکتر علی رشیدی
¤ بیانیه ادیـب بـــــرومــند رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران درباره انتخابات اسفند ۱۳۹۰
¤ جبهه ملی ايران در انتخابات شرکت نمی کند
¤ آخرین وضعیت جبهه ملی ایران
¤ وضعیت نا مساعد جسمی حمید رضا خادم، زندانی سیاسی در بند ۳۵۰ اوین
¤ آیا جبهه ملی ایران منحل میشود؟
¤ بازجویی و بازداشت فعالان و اعضای جبهه ملی ایران
¤ ادامه بازداشتها و احضار اعضای جبهه ملی ایران به وزارت اطلاعات
¤ برگزاری جلسات شورای جبهه ملی ایران ممنوع شد
¤ احضارعیسی خان حاتمی عضو شورای مرکزی جبهه ملی ایران/ بازداشت مهندس محمد توسلی
¤ بازداشت دکتر علی رشیدی
¤ احضار ملیون به وزارت اطلاعات
¤ نشست مهرماه شوراي مركزي جبهه ملي ايران
¤ جلسه شورای مرکزی جبهه ملی ایران پنج شنبه در تهران برگزار شد
¤ جبهه ملی ایران در خارج از کشور نماینده ندارد
¤ @نامه پیمان عارف به احمدی نژاد@دیدار از پیمان عارف
© 2004 - 2011 - خبرگزاری جبهه ملی ایران - J M I N e w s . c o m - تماس با ما