استقلال - آزادی - عدالت اجتماعی (جمهوری ایرانی)
به سایت خبری جبهه ملی ایران ،پرببنده ترین سایت نیروهای ملی خوش آمدید
این سایت خبری مستقل است و به انعکاس اخبار تشکلهای جبهه ملی ایران و نیروهای ملی در سراسر جهان اختصاص دارد
از دیگر صفحات این تارنما در زیر این پیام با کلیک روی صفحه دیدن کنید
 
¤ اخبار دانشجویی
¤ صدور حکم زندان برای ۲۰ نفر از بازداشت شدگان زلزله آذربايجان
¤ دیدار اعضای جبهه ملی ایران با فرید طاهری
¤ روز دانشجو در مزار کیانوش آسا/ بیانیه دفتر تحکیم وحدت
¤ احضار مجدد پیمان عارف به دادگاه
¤ پیمان عارف بار دیگر از تحصیل محروم گردید.
¤ دفتر تحکیم وحدت و سازمان دانش آموختگان ایران در بیانیه ای مشترک: «صدای دانشجویان دربند باشیم»
¤ بیانیه‌ دانشجویان و دانش‌آموختگان لیبرال; «تشکیل جبهه‌ دموکراسی‌خواهان برای صیانت از منافع ملت ایران در مقابل استبداد داخلی»
¤ ممانعت از آزادی پیمان عارف، فعال سابق دانشجویی
¤ پیمان عارف، دانشجوی زندانی، پس از اعتصاب غذا به بیمارستان منتقل شد
¤ پیمان عارف برای سومین بار بازداشت شد
سایتهای دیگر
 
اندیشگاه ملی/ آریان پور
¤ صفحه اول  ¤ اخبار ايران  ¤ اخبار جبهه ملی  ¤ بیانیه های جبهه ملی  ¤ کورش زعيم  ¤ جبهه ملی اروپا  ¤  واشنگتن  ¤ اخبار دانشجویی  ¤ خارج از کشور  ¤ دکتر ورجاوند  ¤ زنان  ¤ نشریات  ¤ دیدگاه  ¤ دریادار مدنی  ¤ رضا آذرخش  ¤ اندیشگاه ملی/ آریان پور  ¤ کنگره ملی/ امیرانتظام  ¤ مقالات  ¤  عضويت  ¤ نهضت آزادی/حزب ملت ایران  ¤ کارگران  ¤  اسناد جبهه ملی  ¤ جوانان جبهه ملی  ¤ دکتر باوند  ¤ كانون انديشه و سخن.  ¤ بیژن مهر  ¤  سمينار جبهه ملی  ¤  فرهنگ  ¤ همبستگی برای دمکراسی و حقوق بشر در ایران  ¤ دفتر پژوهش های جبهه  ¤ اخبار زندانیان سیاسی  ¤ برنامه تلوزیون  ¤ اقتصاد  ¤ آلبوم عکسها  ¤ تماس با ما ¤ آرشیو خبرها
تحریک عمدی انگلیسی ها؟!/امیر هوشنگ آریان پور
17 فروردین 1386       بازگشت به صفحه قبل 
تحریک عمدی انگلیسی ها؟!

در طول تاریخ یک صد ساله اخیر ایران، مکرراً دولت انگلیس به دلایلی که بستگی مستقیم به منافع ملی آنها در ایران داشته ، ضربات سهمگینی برسیستم سیاسی، اجتماعی و اقتصادی ایران وارد ساخته اند وآنرا از مسیر پیشرفتی که با سختی و مشکلات زیاد در آن قرار گرفته بود منحرف کرده اند.
- در سپتامبر 1919 هنگامیکه احمد شاه قاجار حاضر نشد پیمان تحت الحمایگی ساخته و پرداخته انگلیس را توشیح کند؛ به فاصله مدتی کوتاه با کودتای سوم اسفند 1299 رضا خان میر پنج ( رضا شاه بعدی) سلسله شاهان قاجاریه منقرض گردید.
- در شهریور 1320 چون رضا شاه تصمیم گرفته بود بهر طریقی که ممکن است از زیر چتر امپراتوری انگلیس خارج شود، انگلیسها به عناوین مختلف از جمله دلسوزی بحا ل ملت ایران و نجاتش از یوغ یک دیکتاتور او را از کشورش اخراج و به افریقا تبعید کردند.
- دکتر محمد مصدق نخست وزیر ملی ایران، چون تصمیم گرفت نفت ایران را که در مقابل "چند دانه ارزن" دولت انگلیس به یغما می برد از حلقوم آنها خارج کند، با اجرای کودتای 28 مرداد 1332 برکنارشد.
- در سال 1357 محمد رضا شاه پهلوی که سعی در گسترش سازمان نفتی اوپک و کوتاه کردن دست کارتلهای نفتی بین المللی را داشت، مقامات انگلیسی با احساس خطر از جهت منافع خودشان به کمک برای براندازیش برخاستند و او را وادار به ترک وطن کردند - اینک با علم کردن داستان دستگیری 15 نفر ملوان و مارین متجاوز انگلیسی به آبهای ساحلی ایران معلوم نیست چه برنامه ای برای ملت ایران در سر می پرورانند؟ آیا هدف آنها برکناری رژیم جمهوری اسلامی است ؟! ممکن است در ظاهر ایرانیهای ساده دل آنرا به فال نیک بگیرند و نفسی تازه بکشند و گمان کنند که دوران سرفرازی و آقائی رژیم اسلامی دیگر بسر رسیده است! ولی اگر واقعاً به دنبال حقیقت می گردیم نبایستی از خودمان سئوال کنیم که در یکصد سال گذشته با چندین بار عوض کردن حکومتهای ایران توسط خارجیان، برای ملت ایران چه به ارمغان آورده است؟!

دستگیری 15 ملوان و مارین انگلیسی توسط چند جوان سپاهی نیروی دریایی پاسداران به دلایل مشروحه زیر مشکوک است ونمی تواند آن باشد که مقامات انگلیسی و آمریکایی ادعا می کنند!؟
حقایقی که نمی توانند قابل انکار باشند به شرح زیرند:
- ناو جنگی کورنوال یکی از ناو های بسیار مدرن انگلیس از نوع فریگیت و مجهز به انواع سلاح های مدرن حتی موشک سطح به سطح وسطح به هوا و توپخانه دور زن و ضد هوایی و مسلسل های کالیبر بزرگ و دستگاه های الکترونیکی شنوائی و بینائی ، رادار های هوایی و سطحی و دستگاه های تماس با قمر های مصنوعی و قمرهای جاسوسی که به طور دائم در منطقه خاور میانه خاصه در خلیج فارس در حال گردش بدود زمین بسر می برند می باشد.
- برابر اطلاعاتی که به خبرنگاران داده شده است، ناو کورنوال سرگرم دریانوردی عملیاتی در شمال خلیج فارس و در نزدیکیهای دهانه ورودی شط العرب بوده است. در آن هنگام با به آب انداختن دو قایق سریعسیر از نوع "جمینی" را با 15 ملوان و مارین مجهز به انواع سلاح سبک و سیستم های مخابراتی و رد یابی و تعیین موقعیت دقیق در خلیج فارس ، برای باز بینی بروی کشتی تجارتی که در آبهای بین المللی بطرف شمال در حرکت بوده است روانه می کند.
- مشخص نشده است که آیا سرنشینان این دو قایق قبلاً بروی کشتی مورد نظر رفته بوده اند و یا در هنگام دستگیری توسط پاسداران ایرانی قصد رفتن بطرف کشتی را داشته اند؟
- ولی آنچه مسلم است در موقع دستگیری افراد نظامی انگلیسی، کشتی تجارتی در آنجا دیده نشده است .
- برابر نوشته روزنامه واشنگتن پست دوشنبه 2 آوریل 2007 ، سخنگوی وزارت دفاع انگلیس در مصاحبه خود اظهار کرده است: " ناو فریگت کورنوال در فاصله 4 تا 8 مایلی دو قایق انگلیسی قرار داشته است و به علت عمق کم در یا در محلی که قایقهای اعزامیش قرار گرفته بودند ، امکان رفتن به طرفشان را نداشته است (چون امکان برخورد به کف دریا را پیش بینی می کرده است)."
- اظهارات این سخنگو بهترین مدرکی است که نشان می دهد قایقهای انگلیسی به حریم آبهای ساحلی ایران تجاوز مسلحانه کرده بودند. چون آبهای بین المللی که مسیر عبور کشتیها ی اقیانوس پیما است دارای عمق کافی برای عبور انواع کشتیها خاصه آنکه دهانه ورودی شط العرب به واسطه رسوب گل و لای رودخانه در هشتاد سال گذشته بطور مستمر بوسیله کشتیهای لای روبی تمیز شده و می شود . حال اگر ناو کورنوال نتوانسته است به کمک سرنشینان دو قایق اعزامی خود برود ، ودلیل آنرا عمق کم دریا اعلام کرده است، همین گفته دلیل آنست که دو قایق انگلیسی خارج از آبهای عمیق بین المللی بوده و در آبهای ساحلی ایران رفته اند. اظهارات سخنگوی وزارت دفاع انگلیس گویای حقایق دیگری نیز می باشد از جمله:
" اینکه هر عمل جنگی و رفتن بروی کشتی تجارتی به منظور بازرسی و کشف اسلحه و مواد ممنوعه، می تواند همیشه با خطرات جانی و امکان غرق قایقها و یا دستگیری سرنشینانش همراه باشد. پس چگونه ممکن است نیروی دریایی با تجربه و با سابقه انگلیس که در گذشته نیمی از دنیا را با ناو های جنگی خود در تسخیر داشت، در خلیج فارس و در منطقه ای که بیش از چهار سال است جنگ در آن ادامه دارد وکشت و کشتارواقعیت قبول شده ای است؛ با آگاهی ازوجود قایقهای نیروی دریایی سپاه پاسداران در آبهای ساحلی ایران ، دو قایق خود را برای انجام یک ماموریت جنگی از" ناو جنگی مادر" دور می کند تا سرنشینانش خود را تسلیم چند پاسدار بی تجربه وآموزش ندیده و کم اسلحه ایران کنند؟!
- از دید یک افسر بازنششسته نیروی دریایی ایران و با توجه به محلی که پاسداران ایران قایقهای انگلیسی و سرنشینانش را محاصره کرده و با خود برده اند چنین نتیجه می توان گرفت:
الف- ناو کورن وال با دستگاه های الکترونیکی خود دقیقا دو قایق خود را تحت نظر داشته است.
ب- سرنشینان دو قایق از طریق بیسیم های خود و یا حتی تلفنهای همراه خود در ارتباط دایم با ناو مادر بوده اند.
پ- قایقهای پاسداران ایرانی که از محلی در ساحل ایران مواظب تجاوز قایقهای انگلیسی به حریم ساحلی کشور بوده اند، به محض وقوع تجاوز به طرف دو قایق روانه شده اند. در مقابل به مجرد حرکت این قایقها در مسیر قایقهای انگلیسی رادارهای ناو کورن وال و اقمار مصنوعی جاسوسی آمریکا و انگلیس عیناً بهمان گونه که موقعیت یک اتومبیل را از میان صدها اتومبیل تشخیص داده و آن اتومبیل را به طرف مقصد مورد نظرش هدایت می کند؛ ناو کورن وال نیز می توانست به سرنشینان دو قایق خود اطلاع دهد که بسرعت خود را از مهلکه نجات دهند. آیا سرعت قایقهای پاسداران تا آن حد زیاد بوده است که قایقهای انگلیسی فرصت فرار نداشته اند و لذا در همان مکان باقی مانده اند؟ بعید است که چنین بوده باشد!
ت- چگونه ممکن است فرمانده ناو کورن وال پس از مطلع شدن از حرکت قایقهای ایران بطرف قایقهای انگلیسی با تماس با فرماندهان انگلیسی درخواست اعزام هلیکوپتر و هواپیمای جت جنگنده نکرده باشد و چرا به سرتشینان دو قایق انگلیسی دستور دفاع از خود آنهم در حالیکه ادعا می کنند در آبهای بین المللی بوده اند نداده است؟!
ث- طبق نوشته روزنامه ها و گفته رادیو و تلویزیونها، 15 مارین و ملوان انگلیسی که مجهز به انواع سلاح سبک بوده اند. چگونه است که چند ملوان پاسدار بی تجربه و آموزش ندیده بدون آنکه حتی یک گلوله از اسلحه کسی خارج شده باشد ، موفق شده باشند 15 مارین و ملوان انگلیسی را که با گذراندن سخت ترین دوره های آموزشی و تمرین های دایمی و واقعی جنگی آمادگی انجام هر گونه عملیاتی را داشته اند دستگیر کنند؟!
ج- در دوران چهار ساله جنگ آمریکا و انگلیس با عراق، در هیچ زمانی از زنان در عملیات جنگی استفاده نشده است. فقط از زنان در عملیاتی که خطر جانی آن نسبتاً کم بوده استفاده شده است. پس چگونه است که در عملیات خطرناک بر روی کشتیهای تجارتی رفتن، از یک زن ملوان استفاده شده است؟!
چ- آقای بوش در مصاحبه روز قبل خود آظهار کرده است: " ایران بایستی 15 گروگان انگلیسی را آزاد کند." متاسفانه آقای بوش حتی نمی تواند تشخیص دهد که فرق تجاوز مسلحانه به خاک یا آب کشور دیگری با گروگان گیری دارای فرقی است بس بزرگ. تجاوز نیروهای نظامی مسلح انگلیس به حریم ساحلی ایران محرز واتهام تجاوز افراد نظامی ایران به آبهای ساحلی عراق بی معنی است.

امیر هوشنگ آریان پور
دوم آوریل 2007
بازگشت به صفحه قبل   نسخه قابل چاپ   لینک دائمی به این خبر 
 
 
¤ اخبار جبهه ملی
¤ درگذشت مهندس اسماعیل حاج قاسمعلی
¤ بازداشت پیمان عارف عضو جبهه ملی ایران
¤ ادیب برومند: انحلال مجلس استیضاح مصدق را منتفی کرد
¤ نامه سخنگوی جبهه ملی ایران به بی بی سی
¤ پیام های نوروزی
¤ خورشیدی که هر روز فروزان تر از روز پیش میدرخشد/بیانیه جبـــهه ملــــی ایــــران
¤ سنگر نشین بی مدعای آزادی هوشنگ کشاورز صدر رفت
¤ تجزیه طلبی محکوم است/رئیس هیئت رهبری جبهه ملی ایران
¤ متن پیام های رهبران جبهه ملی به مناسبت پنجاهمین سال تاسیس کنفدراسیون
¤ تحلیل جبهه ملی ایران ازرویدادهای مصر
¤ دکتر علی رشیدی عضو هیئت رهبری جبهه ملی ایران به دو سال زندان و 5 سال محرومیت از حقوق اجتماعی محکوم شد
¤ بازداشت اعضاي جبهه ملي ايران در اسفراين خراسان شمالي
¤ بزرگداشت دکتر مصدق در واشنگتن/2 گزارش
¤ بزرگداشت دکتر محمد مصدق در باشگاه ملی خبرنگاران در واشنگتن دی سی شنبه 10 نوامبر 2012
¤ مشروح سومین گزارش احمد شهید در رابطه با حقوق بشر در ایران
¤ جبهه ملي ايران , نيروي هوايي و خلبانان قهرمان دفاع مقدس را گراميداشت
¤ تکدیب امضا
¤ جبهه ملی ایران: به یاری زلزله زدگان بشتابیم
¤ درگذشت رادمرد میهن دوست آقای دکترخسروسعیدی عضو حزب ایران و جبهه ملی ایران
¤ ننگ ونفرین بربیست وهشتم مرداد
¤ اسطوره مقاومت مهندس عباس اميرانتظام در بيمارستان بستري شد
¤ بیانیه ادیب برومند و جبهه ملی ایران- اروپا و آمریکا در اظهار تاثر و همدردی با هموطنان داغدیده آذربایجانی
¤ احضار كورش زعيم
¤ درود بر چهاردهم مرداد / ادیب بـرومـند- رهبر جبهه ملی ایــران
¤ جبهه ملی ایران نسل کشی مسلمانان در میانمار را محکوم میکند
¤ بیانیه ادیب بـــرومند رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران به مناسبت بزرگداشت ۳۰ تیر 1331
¤ نامه سرگشاده جبهه ملی ایران به رئیس جمهور آمریکا درمورد ادعای واهی مالکیت امارات بر جزایر ایرانی
¤ عمل جراحی قلب دکتر حسین موسویان، رییس هیئت اجرایی جبهه ملی ایران
¤ گرامیداشت یکصدوسی امین زادروز دکتر محمد مصدق در پاریس و کلن
¤ یادداشت اعتراض جبهه ملی ایران به موسسه گوگل
¤ تکذیب مذاکرات جبهه ملی ایران با آقای رضا پهلوی و نزدیکان ایشان
¤ جبهه ملی ایران مهیای ستیزه گری در باره حفظ تمامیت کشور است/ادیـب بـرومـند رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران
¤ پیام های نوروزی استاد ادیـب بـرومـنـد , دکتر حسین موسویان ,اقاي حسن لباسچی و مهندس كورش زعيم
¤ پیام نوروزی ادیـب بـرومـنـد
¤ دیدارسخنگو و اعضای جبهه ملی ایران با دکتر علی رشیدی
¤ بیانیه ادیـب بـــــرومــند رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران درباره انتخابات اسفند ۱۳۹۰
¤ جبهه ملی ايران در انتخابات شرکت نمی کند
¤ آخرین وضعیت جبهه ملی ایران
¤ وضعیت نا مساعد جسمی حمید رضا خادم، زندانی سیاسی در بند ۳۵۰ اوین
¤ آیا جبهه ملی ایران منحل میشود؟
¤ بازجویی و بازداشت فعالان و اعضای جبهه ملی ایران
¤ ادامه بازداشتها و احضار اعضای جبهه ملی ایران به وزارت اطلاعات
¤ برگزاری جلسات شورای جبهه ملی ایران ممنوع شد
¤ احضارعیسی خان حاتمی عضو شورای مرکزی جبهه ملی ایران/ بازداشت مهندس محمد توسلی
¤ بازداشت دکتر علی رشیدی
¤ احضار ملیون به وزارت اطلاعات
¤ نشست مهرماه شوراي مركزي جبهه ملي ايران
¤ جلسه شورای مرکزی جبهه ملی ایران پنج شنبه در تهران برگزار شد
¤ جبهه ملی ایران در خارج از کشور نماینده ندارد
¤ @نامه پیمان عارف به احمدی نژاد@دیدار از پیمان عارف
© 2004 - 2011 - خبرگزاری جبهه ملی ایران - J M I N e w s . c o m - تماس با ما