استقلال - آزادی - عدالت اجتماعی (جمهوری ایرانی)
به سایت خبری جبهه ملی ایران ،پرببنده ترین سایت نیروهای ملی خوش آمدید
این سایت خبری مستقل است و به انعکاس اخبار تشکلهای جبهه ملی ایران و نیروهای ملی در سراسر جهان اختصاص دارد
از دیگر صفحات این تارنما در زیر این پیام با کلیک روی صفحه دیدن کنید
 
¤ اخبار دانشجویی
¤ صدور حکم زندان برای ۲۰ نفر از بازداشت شدگان زلزله آذربايجان
¤ دیدار اعضای جبهه ملی ایران با فرید طاهری
¤ روز دانشجو در مزار کیانوش آسا/ بیانیه دفتر تحکیم وحدت
¤ احضار مجدد پیمان عارف به دادگاه
¤ پیمان عارف بار دیگر از تحصیل محروم گردید.
¤ دفتر تحکیم وحدت و سازمان دانش آموختگان ایران در بیانیه ای مشترک: «صدای دانشجویان دربند باشیم»
¤ بیانیه‌ دانشجویان و دانش‌آموختگان لیبرال; «تشکیل جبهه‌ دموکراسی‌خواهان برای صیانت از منافع ملت ایران در مقابل استبداد داخلی»
¤ ممانعت از آزادی پیمان عارف، فعال سابق دانشجویی
¤ پیمان عارف، دانشجوی زندانی، پس از اعتصاب غذا به بیمارستان منتقل شد
¤ پیمان عارف برای سومین بار بازداشت شد
سایتهای دیگر
 
جوانان جبهه ملی
¤ صفحه اول  ¤ اخبار ايران  ¤ اخبار جبهه ملی  ¤ بیانیه های جبهه ملی  ¤ کورش زعيم  ¤ جبهه ملی اروپا  ¤  واشنگتن  ¤ اخبار دانشجویی  ¤ خارج از کشور  ¤ دکتر ورجاوند  ¤ زنان  ¤ نشریات  ¤ دیدگاه  ¤ دریادار مدنی  ¤ رضا آذرخش  ¤ اندیشگاه ملی/ آریان پور  ¤ کنگره ملی/ امیرانتظام  ¤ مقالات  ¤  عضويت  ¤ نهضت آزادی/حزب ملت ایران  ¤ کارگران  ¤  اسناد جبهه ملی  ¤ جوانان جبهه ملی  ¤ دکتر باوند  ¤ كانون انديشه و سخن.  ¤ بیژن مهر  ¤  سمينار جبهه ملی  ¤  فرهنگ  ¤ همبستگی برای دمکراسی و حقوق بشر در ایران  ¤ دفتر پژوهش های جبهه  ¤ اخبار زندانیان سیاسی  ¤ برنامه تلوزیون  ¤ اقتصاد  ¤ آلبوم عکسها  ¤ تماس با ما ¤ آرشیو خبرها
تاکتیک اشتباه باعث افزایش خطر تجزیه ایران است/حمیدرضا خادم
18 آبان 1387       بازگشت به صفحه قبل 
تاکتیک اشتباه باعث افزایش خطر تجزیه ایران است
حمیدرضا خادم

در کشور ما هر گاه قصد مبارزه و مقابله با حکومت وجود داشته، در اغلب اوقات تمامی ابزارها و امکانات بدون تحلیل و آینده نگری به کار می آمده تا شاید با حمله از چندین جناح بتوان پایه های حکومت را سست نمود . نفس مبارزه با استبداد بسیار پسندیده و ارزشمند است اما زمانی که تعقل در پیش و پس رفتارها و اظهار نظرهای سیاسی وجود نداشته باشد می تواند خطراتی را ایجاد نماید که چه در زمان انجام آن و چه پس از آن جبران آن امکان پذیر نبوده و یا با هزینه های بسیار سنگین این امر میسر گردد .
چندی پیش مصاحبه ای از مهندس کورش زعیم عضو شورای مرکزی جبهه ملی ایران منتشر گردید که دو گروه از این مصاحبه آشفته و سراسیمه شدند و به قصد پاسخگویی مطالبی را مطرح نمودند که یا از سر احساسات بود و یا از سر دگم و تعصب قومی .
اینکه تجزیه طلبان در مقابل چنین سخنانی عکس العمل های تند نشان دهند موضوع جدیدی نیست، این تقابل از بدو تاسیس جبهه ملی ایران همواره وجود داشته و تردیدی نیست تا زمانی که خواست یکپارچگی و حفظ تمامیت ارضی ایران در نیروهای ملی و تجزیه میهن در ذهن و عمل طرف مقابل باشد همچنان این مواجهه و تقابل ادامه خواهد یافت و پایان نخواهد پذیرفت . این طیف فکری که عده آنان بسیار کم هستند، همواره با حمایت بیگانگان، اندک مشکلاتی را برای این کشور ایجاد کرده اند. در واقع اگر این افراد صاحب فکر و تحلیل بودند می دانستند که شرایط تجزیه ایران به هیچ وجه وجود ندارد و خوشبختانه تمامی عوامل ژئوپلیتیکی، توپوگرافی منطقه ای و همچنین شرایط کشور مانع بسیار جدی و بزرگی بر سر راه تجزیه کشور و تجزیه طلبان است . در هر حال هر حکومتی حتی دمکرات ترین آنها در مقابل تجزیه طلبی مقاومت می نماید این در حالیست که این افراد فریب خورده در دامی گرفتار آمده اند که در نهایت با آنان بسان مرغ عزا و عروسی برخورد می شود و قربانی سیاست های غلط غرب و حاکمیت قرار می گیرند ولی همیشه این نیروهای ملی هستند که با روشنگری و مقاومت در برابر گسترده شدن این تفکر به دنبال ایجاد نمودن فضای آرام و بدور از رفتارهای فرسایشی و کاستن هزینه برای ملت و کشور در هر شرایطی بوده و می باشند .
اما سخن من با کسانی است که این روزها با برچهره زدن نقابهای اخلاقی مورد وثوق نهادهای داخلی و خارجی و پنهان شدن در پس نقاب حقوق بشر، شرایطی را در ایران ایجاد می کنند که اگر از تبعات آن مطلع باشند که احتمالا نیستند شاید تغییر رفتار دهند و مانند جبهه ملی ایران و سایر فعالان سیاسی تنها برای دستیابی به دمکراسی و مبارزه برای حذف استبداد و رفع مشکلات بی شمار که گریبان ملت و کشور را گرفته است بپردازند و مشکلی بر مشکلاتی که حاکمیت کنونی بر ملت تحمیل کرده نیافزایند .

در گذشته بارها گفته ایم در ایران تبعیض قومیتی وجود ندارد و حکومت دینی جمهوری اسلامی بر مبنای دین و مذهب است که اقدام به برخورد با هموطنان کرد و بلوچمان می نماید . هموطنان بهایی ما مگر مطعلق به این استانها و اقوام هستند که با آنان اینچنین برخورد می گردد و یا سایر هموطنان ما با ادیان و مذاهب غیر شیعه که تحت ستم بی رحمانه ای قرار گرفته اند . مگر در تهران، اسپهان، شیراز و ... هموطنان غیر شیعه ما حضور ندارند؟ مگر در بین این اقلیت های دینی افراد نخبه با تحصیلات بالای آکادمیک وجود ندارد؟ شکی نیست که در بین آنان این افراد شایسته حضور دارند و با وجود اینکه جزء هیچکدام از اقوامی که اینچنین توسط برخی از فعالان تحریک و تقویت می شوند نیستند ولی در هیچکدام از بخشهای قدرت سهیم نیستند .
در اینکه حقوق تمامی انسانها همانگونه که در منشور جهانی حقوق بشر آمده باید رعایت گردد را هیچ کس منکر نیست و تمامی انسانها تنها به صرف انسان بودن باید محترم شمرده شوند و حتی مجرمین واقعی نیز باید تمامی امکانات و حقوق اساسی خود از جمله وکیل، دادگاه علنی با حضور هیئت منصفه، عدم فشار و شکنجه و حذف کلیه بی اخلاقی هایی که در زندانهای جمهوری اسلامی برعلیه تمام زندانیان حاکم است برخوردار باشند و نیروهای ملی نیز به شهادت رفتارها و بیانیه های خود همیشه پیشگام رفع فشار از کلیه فعالان سیاسی از هر نوع آن بوده اند، ولی گویی برخی تحت تاثیر سانسور محافل خبری و رسانه ها نسبت به جبهه ملی ایران قرار گرفته اند به هیچ عنوان قصد دیدن و شنیدن چنین موضع گیریهایی را ندارند و در این مواقع با فرار به جلو، با برچسب دگم بودن، نژاد پرست و غیر ستیز و ... بر نیروهای ملی قصد توجیه گفتار دور از واقعیت خود را دارند .
لازم می دانم نکات مختصری را از تبعات این رفتارهای به واقع غیر مسئولانه از افرادی که خود را فعال حقوق بشر می نامند بیان نمایم تا شاید بدور از احساسات، با منطق و درایت نسبت به مسائل اینچنینی موضع گیری نمایند و شاید تاکتیک دشمن دشمن ما دوست ماست را کنار بگذارند.

اولین ضربه ای که از این اندیشه و رفتار بر کشور وارد می شود هویت سازی غیر ایرانیست چراکه با غیر ایرانی ساختن برخی از هموطنان و هویت طلب خواندن آنان اولین شکاف در هویت ملی ایران ایجاد می گردد و زمینه های فکری و فرهنگی غیر ایرانی را در بین اقوام ایجاد می نمایند و منشا غیر سازیست که اگر نام این رفتار را خیانت ننهیم حتما غیر مسئولانه عمل کردن آنان است .

موضوع دوم، ملت سازی است که به تنهایی می تواند در بالا بردن خطر تجزیه ایران تاثیر بسزایی داشته باشد و روش های تمرین شده ای که در اکثر پروژه های غرب نتیجه مطلوب برای آنان داشته است اینبار در ایران با ایجاد ابتدا شکاف در بین ملت ایران و غیر سازی، تفکیک قومی و زبانی و ... و در نهایت ملت سازی شرایط تجزیه ایران را فراهم نمایند.

موضوع بعدی اتخاذ تاکتیکیست که رهبران احزاب تجزیه طلب بارها آنرا عنوان نموده اند . به گفته برخی از آنان در 8 برنامه ای که صدای آمریکا تهیه کرده بود رسما اعلام کردند که استراتژی آنان یعنی استقلال، تغییر نکرده و موقتا تغییر تاکتیک داده اند تا از کلیه ابزارها و امکانات حتی اپوزسیون بهره مند شوند .

همچنین مرحله بعدی منحرف نمودن مطالبات اساسی ملت ایران است چراکه این رفتارها باعث خشونت در مناطق حساس کشور می گردد و مسیر اصلی فعالان سیاسی یعنی مبارزات مدنی را تغییر می دهد و به دلیل امنیتی شدن این مناطق بهانه سرکوب کلیه مردم از نوجوان 14 ساله که هیچگونه گرایش سیاسی ندارد تا فعالان سیاسی را توسط جمهوری اسلامی فراهم می نماید و باعث گسترش نقض حقوق بشر و سرکوب شدید هموطنانمان می گردد .
اگر این دوستان اندکی به نتیجه عملکرد خود بنگرند خواهند دید که اتخاذ این تاکتیک نه تنها سودی برای کشور در برقراری دمکراسی و حقوق بشر نداشته بلکه باعث افزایش نگرانی فعالان واقعی حقوق بشر و میهن دستان می گردد و بهتر است همه ما که دمکراسی را تنها راه درمان این کشور زخم خورده میدانیم تبلیغ نموده و برای دستیابی به آن تلاش نماییم .
بازگشت به صفحه قبل   نسخه قابل چاپ   لینک دائمی به این خبر 
 
 
¤ اخبار جبهه ملی
¤ درگذشت مهندس اسماعیل حاج قاسمعلی
¤ بازداشت پیمان عارف عضو جبهه ملی ایران
¤ ادیب برومند: انحلال مجلس استیضاح مصدق را منتفی کرد
¤ نامه سخنگوی جبهه ملی ایران به بی بی سی
¤ پیام های نوروزی
¤ خورشیدی که هر روز فروزان تر از روز پیش میدرخشد/بیانیه جبـــهه ملــــی ایــــران
¤ سنگر نشین بی مدعای آزادی هوشنگ کشاورز صدر رفت
¤ تجزیه طلبی محکوم است/رئیس هیئت رهبری جبهه ملی ایران
¤ متن پیام های رهبران جبهه ملی به مناسبت پنجاهمین سال تاسیس کنفدراسیون
¤ تحلیل جبهه ملی ایران ازرویدادهای مصر
¤ دکتر علی رشیدی عضو هیئت رهبری جبهه ملی ایران به دو سال زندان و 5 سال محرومیت از حقوق اجتماعی محکوم شد
¤ بازداشت اعضاي جبهه ملي ايران در اسفراين خراسان شمالي
¤ بزرگداشت دکتر مصدق در واشنگتن/2 گزارش
¤ بزرگداشت دکتر محمد مصدق در باشگاه ملی خبرنگاران در واشنگتن دی سی شنبه 10 نوامبر 2012
¤ مشروح سومین گزارش احمد شهید در رابطه با حقوق بشر در ایران
¤ جبهه ملي ايران , نيروي هوايي و خلبانان قهرمان دفاع مقدس را گراميداشت
¤ تکدیب امضا
¤ جبهه ملی ایران: به یاری زلزله زدگان بشتابیم
¤ درگذشت رادمرد میهن دوست آقای دکترخسروسعیدی عضو حزب ایران و جبهه ملی ایران
¤ ننگ ونفرین بربیست وهشتم مرداد
¤ اسطوره مقاومت مهندس عباس اميرانتظام در بيمارستان بستري شد
¤ بیانیه ادیب برومند و جبهه ملی ایران- اروپا و آمریکا در اظهار تاثر و همدردی با هموطنان داغدیده آذربایجانی
¤ احضار كورش زعيم
¤ درود بر چهاردهم مرداد / ادیب بـرومـند- رهبر جبهه ملی ایــران
¤ جبهه ملی ایران نسل کشی مسلمانان در میانمار را محکوم میکند
¤ بیانیه ادیب بـــرومند رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران به مناسبت بزرگداشت ۳۰ تیر 1331
¤ نامه سرگشاده جبهه ملی ایران به رئیس جمهور آمریکا درمورد ادعای واهی مالکیت امارات بر جزایر ایرانی
¤ عمل جراحی قلب دکتر حسین موسویان، رییس هیئت اجرایی جبهه ملی ایران
¤ گرامیداشت یکصدوسی امین زادروز دکتر محمد مصدق در پاریس و کلن
¤ یادداشت اعتراض جبهه ملی ایران به موسسه گوگل
¤ تکذیب مذاکرات جبهه ملی ایران با آقای رضا پهلوی و نزدیکان ایشان
¤ جبهه ملی ایران مهیای ستیزه گری در باره حفظ تمامیت کشور است/ادیـب بـرومـند رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران
¤ پیام های نوروزی استاد ادیـب بـرومـنـد , دکتر حسین موسویان ,اقاي حسن لباسچی و مهندس كورش زعيم
¤ پیام نوروزی ادیـب بـرومـنـد
¤ دیدارسخنگو و اعضای جبهه ملی ایران با دکتر علی رشیدی
¤ بیانیه ادیـب بـــــرومــند رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران درباره انتخابات اسفند ۱۳۹۰
¤ جبهه ملی ايران در انتخابات شرکت نمی کند
¤ آخرین وضعیت جبهه ملی ایران
¤ وضعیت نا مساعد جسمی حمید رضا خادم، زندانی سیاسی در بند ۳۵۰ اوین
¤ آیا جبهه ملی ایران منحل میشود؟
¤ بازجویی و بازداشت فعالان و اعضای جبهه ملی ایران
¤ ادامه بازداشتها و احضار اعضای جبهه ملی ایران به وزارت اطلاعات
¤ برگزاری جلسات شورای جبهه ملی ایران ممنوع شد
¤ احضارعیسی خان حاتمی عضو شورای مرکزی جبهه ملی ایران/ بازداشت مهندس محمد توسلی
¤ بازداشت دکتر علی رشیدی
¤ احضار ملیون به وزارت اطلاعات
¤ نشست مهرماه شوراي مركزي جبهه ملي ايران
¤ جلسه شورای مرکزی جبهه ملی ایران پنج شنبه در تهران برگزار شد
¤ جبهه ملی ایران در خارج از کشور نماینده ندارد
¤ @نامه پیمان عارف به احمدی نژاد@دیدار از پیمان عارف
© 2004 - 2011 - خبرگزاری جبهه ملی ایران - J M I N e w s . c o m - تماس با ما