استقلال - آزادی - عدالت اجتماعی (جمهوری ایرانی)
به سایت خبری جبهه ملی ایران ،پرببنده ترین سایت نیروهای ملی خوش آمدید
این سایت خبری مستقل است و به انعکاس اخبار تشکلهای جبهه ملی ایران و نیروهای ملی در سراسر جهان اختصاص دارد
از دیگر صفحات این تارنما در زیر این پیام با کلیک روی صفحه دیدن کنید
 
¤ اخبار دانشجویی
¤ صدور حکم زندان برای ۲۰ نفر از بازداشت شدگان زلزله آذربايجان
¤ دیدار اعضای جبهه ملی ایران با فرید طاهری
¤ روز دانشجو در مزار کیانوش آسا/ بیانیه دفتر تحکیم وحدت
¤ احضار مجدد پیمان عارف به دادگاه
¤ پیمان عارف بار دیگر از تحصیل محروم گردید.
¤ دفتر تحکیم وحدت و سازمان دانش آموختگان ایران در بیانیه ای مشترک: «صدای دانشجویان دربند باشیم»
¤ بیانیه‌ دانشجویان و دانش‌آموختگان لیبرال; «تشکیل جبهه‌ دموکراسی‌خواهان برای صیانت از منافع ملت ایران در مقابل استبداد داخلی»
¤ ممانعت از آزادی پیمان عارف، فعال سابق دانشجویی
¤ پیمان عارف، دانشجوی زندانی، پس از اعتصاب غذا به بیمارستان منتقل شد
¤ پیمان عارف برای سومین بار بازداشت شد
سایتهای دیگر
 
رضا آذرخش
¤ صفحه اول  ¤ اخبار ايران  ¤ اخبار جبهه ملی  ¤ بیانیه های جبهه ملی  ¤ کورش زعيم  ¤ جبهه ملی اروپا  ¤  واشنگتن  ¤ اخبار دانشجویی  ¤ خارج از کشور  ¤ دکتر ورجاوند  ¤ زنان  ¤ نشریات  ¤ دیدگاه  ¤ دریادار مدنی  ¤ رضا آذرخش  ¤ اندیشگاه ملی/ آریان پور  ¤ کنگره ملی/ امیرانتظام  ¤ مقالات  ¤  عضويت  ¤ نهضت آزادی/حزب ملت ایران  ¤ کارگران  ¤  اسناد جبهه ملی  ¤ جوانان جبهه ملی  ¤ دکتر باوند  ¤ كانون انديشه و سخن.  ¤ بیژن مهر  ¤  سمينار جبهه ملی  ¤  فرهنگ  ¤ همبستگی برای دمکراسی و حقوق بشر در ایران  ¤ دفتر پژوهش های جبهه  ¤ اخبار زندانیان سیاسی  ¤ برنامه تلوزیون  ¤ اقتصاد  ¤ آلبوم عکسها  ¤ تماس با ما ¤ آرشیو خبرها
بیانیه نهضت مقاومت(؟)! /3 مصاحبه از سایت به اصطلاح ملیون
18 خرداد 1388       بازگشت به صفحه قبل 
JMINEWS; دادگری با شماست . چه کسانی برای شکست همبستگی ملی تلاش دارند؟/


@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
اطلاعیه

شخضی بنام "بیژن مهر" بتاریخ ۱۴ خرداد ۱۳۸۸مطلبی در سایت "خبرگزاری جبهه ملی ایران خارج از کشور" نوشته و انتشار داده است، که در آن تهمت های ناروا و بی پایه ای را به مدیر سایت ملیون که از مبارزین باسابقه نهضت ملی بوده، و سالهای متمادی مسُولیت های بالایی را در سطح رهبری نهضت مقاومت ملی ایران بعهده داشته است وارد نموده است.

از زمانیکه افرادی چون ایشان وارد جبهه ملی ایران شده اند، با خود فرهنگ رایج در رژیم دیکتاتوری پهلوی و نظام جمهوری اسلامی را وارد این سازمان نموده، و به هر دگراندیشی با همان حربه های کهنۀ معمول در این نظام ها برخورد میکنند. ایشان که بظاهر با گفتار آقایان استاد ادیب برومند رئیس شورا و دکتر موسویان رئیس هیات اجرائیه جبهه ملی ایران که در یک مصاحبۀ مطبوعاتی با این سایت مطالبی را بیان نموده اند مخالفند، بجای برخورد به این نظرات، دامن کسی را گرفته اند که گفتار این آقایان را با صداقت کامل انتشار داده است، و فقط بدلیل انتشار این مطالب باو نسبت "امنیتی" میدهند.

نهضت مقاومت ملی ایران از کسانی که این فرد خود را سخنگوی آنان میداند، میخواهد که موضع خود را نسبت به شیوه های برخورد ایشان روشن نموده، و بیش از این اجازه ندهند که چنین فردی با بکار بردن روشهایی که سزاوار عمال نظام های دیکتاتوری است حرمت جبهه ملی و راه مصدق را لکه دار نمایند.

ایران هرگز نخواهد مرد

رئیس هیات اجراییه نهضت مقاومت ملی ایران

حسین اسدی

۱۶ خرداد 1388

@.توضیحJMINews :این بیانیه بر روی تار نمای نهضت مقاومت ملی ایران www.namir.info نیست .اما در سایت به اصطلاح ملیون وجود دارد.مشخص نیست حسین اسدی این بیانیه را صادر کرده یا هیئت اجرائیه یا "از ما بهتران"
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
http://www.melliun.org/jebheh/j09/06/01adibb.htm


مصاحبه تارنمای ملیون ایران با آقای ادیب برومند، رئیس شورای مرکزی و رهبری جبهه ملی ایران

ملیون – جناب استاد ادیب برومند از اینکه وقت خود را اختیار ما قرار داده اید تشکر میکنیم. اخیرا بیانیه ای از طرف «کمیته همبستگي براي دمكراسي و حقوق بشر در ايران» که با ریاست عالیه جنابعالی تشکیل شده انتشار یافته است. این امر از آنجا که هر همبستگی دلالت بر وجود روحیه همکاری برای رسیدن به اهدافی سیاسی را در نظر دارد، ما را بر آن داشت سوال های زیر را مطرح سازیم و خواهش میکنیم به آنها پاسخ دهید.

ملیون - سوال اول ما راجع به ضرورت و انگیزه شما برای تشکیل این کمیته همبستگی میباشد. آیا انتخابات انگیزه این کمیته همبستگی بوده یا بحران سیاسی کنونی در کشور؟

پاسخ - این همبستگی که نخست به نام ائتلاف با مشارکت سه تن از اعضای شورای مرکزی جبهه و یک یا دو نفر از هیئت رهبری تشکل یافته، نه تنها به وسیله اینجانب تشکیل نشده بلکه با مخالفت من روبرو گردیده است و شورا نیز چون به نامناسب و غیر ضروری بودن آن آگاه شد، اعلام مخالفت کرد و اعضای یاد شده جبهه به صفت شخصی در آن شرکت کرده اند.

ملیون - جبهه ملی ایران در دو اطلاعیه، یکی در بیست و نهم فروردین و دیگری در هیجدهم اردیبهشت، هرگونه ائتلاف با سازمانهای دیگر را تکذیب کرد. در اطلاعیه دوم آمده است: "هر فعالیتی از اعضای جبهه در این راستا (ائتلاف) باید در شورای مرکزی انجام پذیرد و لاغیر" و "شرکت اعضای جبهه ملی در هیچ ائتلافی بعنوان عضو و نماینده جبهه به هیچوجه مجاز نیست". شما حضور اعضای شورای عالی جبهه ملی در این کمیته همبستگی را چگونه تعبیر میکنید. آیا این را ائتلاف میدانید و یا همکاری در یک کمیته برای اهدافی مشخص؟

پاسخ - چون به نظر میرسید که به گمان عده ای این همبستگی در جهت رقابت و موازی بودن با جبهه ملی تشکیل شده و اعلام مخالفت شورا به وسیله این جانب برای جدا کردن همکاران از آن به جائی نرسید و آنان را نسبت به من برآشفته کرد. چند روز در دغدغه ی آن بودم که مبادا این جریان عملا و تعبیراً معارض جبهه ملی تلقی شود، تا اینکه سه تن از تشکیل دهندگان همبستگی با تعیین وقت قبلی به منزل من آمدند و با اظهار اینکه غرض از این اقدام تقویت جبهه ملی بوده است نه موازی بودن آن و تکرار این مطلب که ما زیر چتر جبهه ملی و با اقتباس از آرمانهای منشور جبهه ملی به این کار دست زده ایم و برای جلب اطمینان، شما را به ریاست عالیه همبستگی بر می گزینیم و زیر نظر شما و با اطلاع شورا فعالیت میکنیم، متاسفانه من به گمان اینکه ممکن است این راهی برای پیشگیری از انشعاب و دو دستگی و موجب انسجام هیئت رهبری باشد آنرا پذیرفتم و پیامی از من در حمایت از حقوق بشر و دموکراسی خواستند که فرستادم و با کمال تاسف این پیام به ابتکار تشکیل دهندگان همبستگی در صدای امریکا منتشر گردید.

ملیون – اخیرا در خارج کشور عده ای با هویت نامعلوم در واکنش به اطلاعیه های مذکور، بیانیه ای تحت عنوان "هشدار"، علیه رهبران قدیمی جبهه ملی ایران، انتشار دادند و افرادی هم در رسانه هائی که برای جریانات دیگری تبلیغ میکنند، در این حمله با آنان همصدا شدند. نظر شما در مورد این گونه تبلیغات توطئه آمیز علیه جبهه ملی و رهبران آن چیست؟

پاسخ - اعلامیه هشدار ظاهراً از سوی هواداران جبهه در همبستگی منتشر گردیده و خوشبختانه سخت مورد تنفر و اعتراض طرفداران واقعی و قدیمی جبهه قرار گرفت و مسلم است که این دنباله توطئه های پی در پی دشمنان، بر ضد جبهه ملی ایران است که در خارج و داخل تدارک می شود. اینک به آگاهی مصاحبه کنندگان محترم و همه هواداران جبهه ملی ایران میرسانم که چون این روزها شواهد و دلایلی به دست آمده که تشکیل این جمعیت اساساً بمنظور فروپاشی جبهه ملی ایران بوده است و شورای محترم جبهه ملی ایران نیز به این مطلب پی برده و مخالف با مشارکت در آن می باشد و تنی چند از دوستان و همکاران ما نیز نسنجیده و ترفند خورده در آن شرکت جسته اند. به این جهت استعفای خود را از ریاست عالیه آن که تنها جنبه نمادین (سمبولیک) داشته و عملاً هیچگونه فعالیتی از این بابت ننموده ام اعلام میدارم، و از دیگر اعضای شورای جبهه ملی نیز تقاضا دارم، از (همبستگی) استعفاداده پیوستگی خود را با جبهه ملی ایران تاکید و تائید نمایند.

از اینکه وقت خود را در اختیار ما گذاشتید و به سوالات ما پاسخ دادید نهایت تشکر را داریم.

11 / خرداد / 1388

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
http://melliun.org/jebheh/j08/06/24musavian.htm
مصاحبه سایت ملیون ایران با دکتر حسین موسویان مسئول تشکیلات و رئیس هیئت اجرائیه جبهه ملی ایران

سوال : اخیرا در برنامه میزگرد صدای آمریکا فردی به نام دکتر بهرام بهرامیان ادعا کرد که قبل از انقلاب اسلامی 8 سال یا بیشتر رابط بین مخالفین و محمدرضا شاه بوده است آیا چنین مسئلهﺍی صحت دارد و آیا چنین رابطهﺍی بین جبهه ملی و محمدرضا شاه وجود داشته است ؟

پاسخ : خیر این موضوع صحت ندارد . مذاکره جبهه ملی ایران با محمدرضا شاه قبل از روزهای انقلاب دوبار صورت گرفته است دفعه اول در سال 1341 که رابط آن بین شاه و جبهه ملی آقای اسدالله علم بود و از طرف جبهه ملی ایران نیز آقایان الهیار صالح و دکتر مهدی آذر طرف مذاکره کننده بودند و سرانجام نیز پیشنهاد شاه برای تشکیل دولت از سوی جبهه ملی ایران رد شد زیرا شاه هیچیک از شرایط اصولی و معقول جبهه ملی را برای تشکیل دولت نپذیرفت . این شرایط که بعدا از سوی جبهه ملی بصورت اعلامیهﺍی برای مردم توضیح داده شد عبارت بود از اینکه اولا شاه بعنوان مقام غیرمسئول در امور حکومت دخالت ننماید و باصطلاح سلطنت کند نه حکومت . ثانیا انتخابات آزاد در کشور برگزار شود و نمایندگان واقعی مردم به مجلس شورای ملی بروند . و ثالثا آزادیهای سیاسی مثل آزادی بیان ، آزادی مطبوعات ، آزادی احزاب و آزادی اجتماعات در کشور برسمیت شناخته شده و بدانﻫﺎ گردن نهاده شود . رابعا دخالت سازمان امنیت در شئون مختلف ملت ایران که ربطی به امنیت ملی ندارد متوقف گردد اینها شرایطی بود که شاه آنها را نپذیرفت و گفتگوها قطع گردید .

دفعه دوم مذاکرات در سال 1342 زمانیکه اعضای شورای مرکزی جبهه ملی در زندانهای قزل قلعه و قصر در بازداشت بودند انجام شد . در این مذاکرات فرستادگان شاه آقایان تیمسار پاکروان و همایون صنعتی زاده مدیر موسسه انتشاراتی فرانکلین بودند که البته درباره آقای صنعتی زاده و موسسه فرانکلین و کسانیکه با آن موسسه در ارتباط بودند حرفﻫﺎی زیادی وجود دارد برای انجام این مذاکرات آقای الهیار صالح شرط انجام مذاکره را تشکیل شورای مرکزی جبهه ملی ایران جهت اتخاذ تصمیم مطرح نمود که بدستور شاه عدهﺍی از اعضای شورا که در زندان قصر بودند به قزل قلعه منتقل شدند و جلسه شورای مرکزی در زندان قزل قلعه تشکیل شد خلاصه پیشنهاد فرستادگان شاه در آن جلسه این بود که جبهه ملی به اذاء پذیرش انقلاب سفید شاه چند پست وزارت در کابینه و چند استانداری را به دست آورد و بتواند نمایندگانی در مجلس داشته باشد . در آن جلسه شورای مرکزی نیز بر مواضع و شرایط قبلی جبهه ملی تاکید نمود و پیشنهاد شاه رد شد و پس از آن دیگر هیچ ارتباط و مذاکرهﺍی بین جبهه ملی و شاه وجود نداشته است تا ماههای آخر قبل از انقلاب که مذاکراتی بطور مستقیم بین شاه و آقایان دکتر سنجابی ، دکتر صدیقی و دکتر بختیار بصورت مجزا انجام شد که همگان از کم و کیف آن آگاهی دارند و بنابراین داستان آن 8 سال ادعا شده بکلی بیﺍساس است و بنده قویا آن را تکذیب میکنم.

سوال : فرد نام برده ابراز نمود هدف جبهه ملی از این به بعد فقط بوجود آوردن یک زمینه تفاهم سیاسی است و جبهه ملی ایران به حکومت جمهوری اسلامی و بقیه مسائل هم کاری ندارد و در مورد آن هم صحبت نمیکند از این خواست مراجع بینﺍلمللی هم میتوانند حمایت کنند و با تحریم سیاسی رژیم مجبور است کوتاه بیاید و یا اگر خواست میتواند کوتاه بیاید . آیا این نظر جبهه ملی ایران است ؟

پاسخ : خیر این اظهار نظر هم واقعیت ندارد . جبهه ملی ایران دارای اصول اعتقادی هفت گانهﺍیست که در اول اساسنامه خود به آنها تاکید میکند و مسلما جهت تحقق آن اصول اعتقادی خود تلاش مینماید در اینجا ضروریست که بنده این هفت اصل اعتقادی جبهه ملی را دقیقا از روی اساسنامه نقل نمایم :

اصل اول – حفظ تمامیت ارضی ، استقرار حاکمیت ملی و استقلال سیاسی برخاسته از اراده عمومی ملت ایران در نظام جمهوری مبتنی بر اصول دموکراسی ، حقوق بشر و حاکمیت قانون .

اصل دوم – تاکید بر تامین و حفظ حقوق و آزادیهای اساسی مردم ایران به ویژه آزادی احزاب ، انتخابات و و مطبوعات و تساوی حقوق زن و مرد و مبارزه با هر گونه تجاوز به حقوق بشر .

اصل سوم – جبهه ملی ایران برای حفظ احترام دین مبین اسلام و همچنین فراهم شدن امکان بهره گیری از تمامی توان ملی و مردمی جامعه ایران بر اصل جدایی دین از حکومت تاکید میکند .

اصل چهارم – استقرار عدالت اجتماعی و بالا بردن سطح رفاه عمومی بر اساس جهان بینی علمی ، رشد تولید و افزایش اشتغال و توزیع عادلانه درآمد ملی .

اصل پنجم – احترام به حقوق شهروندی برابر و اعتقادات دینی و آداب و رسوم و زبانها و گویشهای تمامی تیرهﻫﺍ و مردم سرزمین ایران .

اصل ششم – تقویت و پاسداری و گسترش زبان ملی و مشترک فارسی و فرهنگ و هنرهای ملی ایران .

اصل هفتم – اتخاذ سیاست خارجی مستقل ایرانی بر اساس حفظ مصالح و منفع ملی و حفظ تمامیت ارضی کشور و پشتیبانی از اصول و هدفﻫﺎی منشور ملل متحد و دوستی و احترام متقابل با همه ملتﻫﺎ و کشورها به ویژه کشورهای منطقه و مبارزه با هرگونه تروریسم فردی و گروهی و دولتی .

سوال : نکته دیگری که آقای دکتر بهرامیان در میزگرد صدای آمریکا مطرح کرد این بود که گفت طرفداران رژیم سابق هم جزو نیروهای دموکرات شده و جزو طیف جبهه ملی محسوب میشوند آیا نظر جبهه ملی ایران چنین است ؟

پاسخ : خیر . جبهه ملی همانطور که قبلا عرض کردم به اصول اعتقادی هفت گانه خود پایبند است که در اصل اول برقراری حاکمیت ملی در نظام جمهوری مورد تاکید قرار گرفته است بنابراین ما با طرفداران سلطنت نمیتوانیم همگامی داشته باشیم ضمنا باید تاکید کنم که اکثریت غالب فرهیختگان و آگاهان جامعه ایران این سیاه روزیﻫﺎ و نابسامانیﻫﺎئی را که امروزه ملت ایران به آنها گرفتار است نتیجه عملکرد ناصحیح و عدم رعایت حقوق بشر و حقوق قانونی ملت از طرف رژیم سابق میدانند زیرا که رویدادهای اجتماعی مثل حلقهﻫﺎی یک زنجیر به هم ارتباط دارند و غیر از آن عملکردها و فسادها چه چیز میتوانست زمینه ساز انقلاب 57 باشد ؟ با وجود اینها ما هیچگونه برخورد و مجادلهﺍی با هیچیک از گروهﻫﺎی اپوزیسیون از جمله طرفداران سلطنت نداریم ولی این سلطنت طلبان هستند که از بام تا شام برعلیه جبهه ملی در شرایط موجود که این سازمان در داخل کشور و زیر سایه شمشیر ارتداد برای آزادی تلاش میکند حرف میزنند و توطئه میچینند .

سوال : علت این اقدامات « صدای آمریکا » چیست و چه میتوان کرد که این رسانه رسمی دولت آمریکا چنین اقداماتی را تکرار نکند ؟

پاسخ : من نمیدانم مقصود صدای آمریکا از این اقدامات و ساختن شخصیتﻫﺎی کاذب چیست این به عهده طرفداران صدیق جبهه ملی در خارج از کشور است که به صدای آمریکا متذکر شوند که در اطلاع رسانی بیطرف باشد و بجای گزینش افراد متفرقه با اعضای رسمی تشکیلات جبهه ملی صحبت کند و نظریات واقعی جبهه ملی را انعکاس دهد در غیر اینصورت اعتبار و حیثیت خود را از دست خواهد داد کمااینکه همان میزگرد و گفتهﻫﺎی نسنجیده و جهت دار آن آقایان بسیار به حیثیت و بیطرفی صدای آمریکا لطمه وارد نمود . ولی این را میدانم که در درون جبهه ملی یک « اسب تراوا » نفوذ یافته است که یک پای آن در ایران و پاهای دیگرش در اروپا و آمریکاست و پنهان شدگان در دل این « اسب تراوا » میکوشند یا جبهه ملی را در اختیار بگیرند و یا با تحرکات منفی و اظهارات غیر صحیح آن را بی اعتبار نموده و از بین ببرند ولی نیروهای باورمند و اصیل جبهه ملی ایران هرگز چنین فرصتی را به آنها نخواهند داد . جبهه ملی متعلق به ملت ایران و نسلﻫﺎی جوان و آینده این کشور است و همچنان به راه خود ادامه خواهد داد .

سایت ملیون: جناب آقای دکتر موسویان، از اینکه وقت خود را در اختیار ما قرار دادید بسیار متشکریم.

4 تیر 1378 برابر 24 ژوئن 2008


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
http://www.jebhemelli.net/htdocs/Press&Media/2008/Melliun_Mousavian.htmMelliun Site Interviews Dr. Hosein Mousavian, Head of INF Executive Committee.
April 28, 2008

Please be patient, the below are graphics and may take a moment to load.
This web page is printable.

مصاحبه دکتر حسین موسویان رئیس هیئت اجرائیه جبهه ملی ایران

با تارنمای ملیون ایران


سوال – آقای دکتر قبل از وارد شدن به بحث چون اکثر دوستان جبهه ملی خارج از کشور نگران وضعیت سلامتی آقای مهندس امیر انتظام هستند، خواهش میکنم قدری از وضعیت سلامتی ایشان برای ما بگویید.

پاسخ – خوشبختانه حال عمومی آقای مهندس امیرانتظام خوبست ایشان مورد آنژیوگرافی کرونری قرار گرفتهﺍند و قرار است با صلاحدید پزشک معالجشان حدود اواخر اردیبهشت ماه تحت عمل جراحی قلب قرار بگیرند بهرحال ایشان اسطوره مقاومت هستند و سالها شرایط سخت و طاقتﻓﺮسای زندان جمهوری اسلامی را تحمل کردهﺍند و حتما با مقاومت ﻛﻢنظیر خود بر بیماری نیز غلبه خواهند کرد.

سوال – اخیرا عدهﺍی از جوانان طرفدار جبهه ملی فراخوانی برای گردهمائی در روز 10 اردیبهشت در مقابل سفارت امارات دادهﺍند. از آنجا که این فراخوان به نام جبهه ملی ایران در مجموع نیست، این سوال پیش ﻣﻲآید که این دوستان با تشکیلات جبهه ملی چه ارتباطی دارند ؟ آیا آنها جدا از تشکیلات عمل میکنند ؟

پاسخ – خیر این جوانان جدا از تشکیلات جبهه ملی نیستند و در این اعتراض به ادعاهای واهی دولت امارات در مورد جزایر ﺳﻪگانه ایران در خلیج فارس در کنار بعضی از تشکلﻫﺎی دیگر شرکت میکنند و در این مورد به هیئت اجرائیه جبهه ملی اطلاع دادهﺍند ولی همانطور که شما اشاره کردید این فراخوان از سوی جبهه ملی ایران در مجموع نیست.سوال – واقعا همانطور که شما قبلا بارها گفتهﺍید یکی از ضروریات فعالیت سیاسی موثر، تشکیلات است و برای پیشبرد آن لازم است افراد همه نیروی خود را صرف تقویت اهداف و برنامهﻫﺎی آن کنند.

پاسخ – دقیقا همینطور است بدون تشکیلات منظم و تابع تصمیمات مراجع اداره کننده حزب یا سازمان هیچ گروه سیاسی در کار خود موفق نخواهد شد.

سوال – البته احزاب بزرگ اروپا هم گاهی با سازمان جوانانشان مشکلاتی دارند. آیا شما هم در تفاهم با جوانان مشکلی دارید؟

پاسخ – خیر ما در جبهه ملی ایران خوشبختانه با سازمان جوانان و دانشجویان هیچ مشکلی نداریم و اگر گاهی خودخواهیﻫﺎ و اقدامات خودسرانه و غیر تشکیلاتی و برخی خودمحوریﻫﺎ را شاهدیم از طرف بعضی افراد مسنﺗﺮ و غیرجوان میباشد که با اصول کار دسته جمعی و تشکیلاتی آشنائی ندارند و یا به این اصول اعتقادی ندارند و اقدامات فردی و بدون مشورت انجام میﺩهند که ممکن است صدمات سنگین به سازمان جبهه ملی وارد نماید.

سوال – متاسفانه جبهه ملی به علت فقدان آزادی در گذشته و حال یا علل دیگر قادر نشده است تشکیلات منسجمی داشته باشد و طرفداران خود به ویژه بانوان و جوانان طرفدار خود را در صفوف خود تشکل بدهد و این ضعف باعث عدم پیشرفت کارها در خیلی اوقات و بویژه زمانهای حساس بوده است. آیا فکر ﻣﻲکنید چه اقدامات و مسائل مناسبی برای جلب و علاقمندی جوانان و جذب آنان به تشکیلات برای تقویت آن وجود داشته باشد ؟

پاسخ – البته باید اشاره کرد که در گذشته در دورهﻫﺎئی جبهه ملی ایران دارای تشکیلات گستردهﺍی بوده است مثلا در سالﻫﺎی 1339 تا 1343 جبهه ملی در داخل کشور تشکیلات بیست و پنج تا سی هزار نفری داشته که در تاریخ سازمانهای سیاسی ایران کمﺳﺎبقه است در حال حاضر هم جبهه ملی بالقوه از پایگاه مردمی عظیمی برخوردار است که اگر شرایط و فضای سیاسی کشور اجازه دهد این نیروی وسیع طرفدار در درون سازمان متشکل خواهد شد در اوضاع فعلی اولا حاکمیت امکان داشتن محلی برای مرکز تشکیلات و یا داشتن روزنامه برای انتشار عقاید و یا امکان فراخوان مردم برای گردهمائی و تجمع را به جبهه ملی نمیدهد و با این ترتیب ارتباط مردم را با تشکیلات جبهه ملی قطع میکند و ثانیا وجود جو اختناق و ارعاب بسیاری از مردم را از فعالیت حقﻃﻠﺒﺎنه و آزادیخواهانه بازمیدارد بهر صورت در شرایط دموکراتیک است که هر گروه سیاسی میتواند پایگاه مردمی و وزن خود را در جامعه نشان دهد.

سوال – به نظر شما اکنون که جوانان زیادی از کشور به درست بودن محتوای سیاستﻫﺎی ملیون از صدر مشروطیت تا به امروز به ویژه دوران ملی کردن صنعت نفت به رهبری دکتر محمد مصدق پی برده و تلاشهای ملیون را به احقاق حقوق و آزادیهای مردم دیدهﺍند، اکنون که توجه بی سابقهﺍی نسبت به این خط سیاسی در جامعه دیده میشود، برای جلب جوانان، زنان و مردان علاقمند به صفوف نهضت ملی چه باید کرد ؟

پاسخ – بخشی از شرایط و جو فعلی جامعه ایران را بنده در سوال قبل توضیح دادم ولی با وجود اوضاع فعلی و نبودن امکانات باز هم ما از تلاش برای متشکل کردن علاقمندان باز ﻧﻤﻲایستیم و ملت آگاه ایران نیز باید بدانند که احزاب و سازمانهای سیاسی پایهﻫﺎ و ستونﻫﺎی اصلی دموکراسی در جوامع بشری هستند و وصول به دموکراسی جز از طریق تجمع و تشکل در سازمانهای سیاسی متصور نیست بنابراین افرادی که به اعتلا و پیشرفت این مرز و بوم و سعادت و رفاه این ملت فکر میکنند باید در هر گروه و سازمانی که راه و رسمش و اصول عقایدش را ﻣﻲپسندند متشکل شوند.

از اینکه وقت خود را در اختیار ما گذاشتید سپاسگزاریم.

پاسخ – من هم از شما برای روشنگری که مینمائید بسیار متشکرم.

http://www.melliun.org/

نهم اردیبهشت 1387
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
چه کسانی برای شکست همبستگی ملی تلاش دارند؟/بیژن مهر
14 خرداد 1388 بازگشت به صفحه قبل
حرکت های آزادیخواهانه همواره از سوی حاکمیت مستبد مورد حمله قرار گرفته و انتظاری غیر از این نمیرود . اما ضرباتی که از درون و خارج از انتظار بر آزادیخواهان وارد می آید٬شدید تر و گاه غیر قابل جبران است و نمونه های آن در تاریخ مبارزات ملت ایران کم نیست.
بار دیگر سایت نفاق افکن به اصطلاح ملیون در تخریب روند دمکراسی در ایران کوشید و کلکسیون مصاحبه های امنیتی خود را در خدمت اهداف وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی برای ضربه زدن به جبهه ملی ایران , کامل کرد.
هدف وزارت اطلاعات چیزی جز در نطفه خفه کردن هر حرکت دمکراسی خواه و سکولار در ایران نیست . ضربه زدن به آزادیخواهان کار روزمره آنان است و این سایت یک نفره وظیفه خود را طی ماه های گذشته به خوبی انجام داده است.این سایت با یک مصاحبه امنیتی آغاز گر پروژه شکست خورده اسب تراوا بود که به غیر از بدنامی و روسیاهی چیزی برای طراحان و مجریان ان باقی نگذاشت ٬مصاحبه نفاق افکنانه در مورد اقوام ایرانی و درج مقالات بر علیه آزادیخواهانی چون امیرانتظام و زعیم , چهره کریه این سایت را به خوبی نمایان کرده است .
سانسور و عملکرد یک طرفه این سایت که به ناحق نام ملیون را بر خود نهاده , برخلاف تمام اصول روزنامه نگاری و جوانمردی است.
اما بزرگترین خیانت سایت به اصطلاح ملیون به جبهه ملی ایران , درج مصاحبه اخیر با ادیب برومند و پائین آوردن شخصیت این شاعر ملی در حد دعواهای خارج از کشور میباشد.
اگر ادیب برومند "وادار" به پس گرفتن امضای خود و خروج از جریان همبستگی شده است ٬ چرا این "اجبار" باید از طریق این سایت نفاق افکن بیان شود؟
مگر این سایت پایگاه "نفاق" و "وادار" و "اجبار" است که این چنین با اعتبار جبهه ملی ایران بازی میکند؟ چوب لای چرخ روند دمکراسی گذاشتن و کمک به سرکوبی آزادیخواهانی که طالب حاکمیت ملی هستند برای چیست؟ گیرم که مصاحبه ها و دروغ پراکنی ها کارساز آمد و همبستگی شکست خورد. چه کسانی خوشحال میشوند؟طرح این تخریب کنندگان شخصیت های ملی ٬برای برقراری دمکراسی و دفاع از آزادی های اساسی در ایران چیست؟ .چرا آنان از هر حرکتی برای همبستگی وحشت دارند؟ آیا پاره پاره بودن اپوزسیون ملی نما در سازمانهای چند نفره در خارج از کشور کافی نیست که دامنه این نفاق را با مصاحبه های خائنانه و تفرقه آمیز به داخل کشور میبرند؟

اگر ذره ای شرف و وجدان در وجود این ملی نما ها وجود داشت ٬آنان هرگز برای نابودی آزادی خواهان با عناصر رژیم همداستان نمی شدند و مثل دگر اندیشان نسبت به آرمان مبارزان طرفدار "همبستگی" در ایران ٬سکوت میکردند ,نه اینکه با تمام قوا در تخریب جریانی که ممکن است در روند دمکراسی در ایران تاثیر مثبت بگذارد بکوشند .

ادیب برومند بار ها تحت فشار بوده ٬اما هر بار خود را رهانیده و جبهه را در مسیر تداوم قرار داده است و نیازی نبود که ایشان به لجنزار ملی نما ها در خارج از کشور که توسط کوتوله های سیاسی با پست ترین شیوه ها اداره میشود گام نهد . کوتوله هایی که هر حرکتی برای همبستگی و تشکیل پلاتفرمی برای دمکراسی را هدف میگیرند.

نقش تاریخی ادیب برومند در بقای جبهه ملی در سالهای اخیر غیرقابل انکار است همچون نقش دکتر پرویز ورحاوند که در آستانه سالروز جاودانه شدنش هستیم.
دکتر ورجاوند تا پایان عمر مانند شیر بر استبداد غرید و بهای این غرش را با زندان ٬شکنجه و توطئه های از ما بهتران پرداخت کرد و نامی نیک در کهکشان ستارگان جبهه ملی ایران برای خود باقی گذاشت.

با حماقت شبکه ملی نما در خارج از کشور و توطئه های وزارت اطلاعات , جبهه ملی در داخل با وضعیت بدی روبروست . از یک سو عده ای بخاطر جبر زمان و نیاز مبرم به یک پلاتفرم ملی در پی یک جبهه فراگیر ملی برای دمکراسی و حقوق بشر با زنان ٬کارگران٬ اصناف٬دانشجویان و.....هستند و عده دیگری درون این جبهه طرحی ندارند غیر از خنثی کردن طرح دیگران!و افتخارشان باز پسگیری امضای ۳ یا ۴ نفر از مجموع ۶۰ یا ۷۰ نفر آزادیخواه است.

در پایان سپاسی تقدیم به دوستانی که با دل و جان سالروز تولد دکتر محمد مصدق را در اروپا در این چند ساله برگزار میکنند و او را گرامی میدارند. قلب ما با شماست .اما سخنی با شما. مصدق نماد ملی٬ مظهر همبستگی ملی ٬پاکدامنی ٬جوانمردی و پایبندی به اصول بود . کسی که از این سجایا برخوردار نیست و در راه نفاق ٬ ناجوانمردی و اعمال سکتاریستی صدمات جبران ناپذیری به آرمان های او زده است ٬ نمی تواند سخنران خوبی در بزرگداشت او باشد .


با آرزوی سعادت ملت ایران و تشکیل یک جبهه فراگیر ملی برای حقوق بشر و دمکراسی در ایران.

بیژن مهر
14 خرداد 1388
بازگشت به صفحه قبل   نسخه قابل چاپ   لینک دائمی به این خبر 
 
 
¤ اخبار جبهه ملی
¤ درگذشت مهندس اسماعیل حاج قاسمعلی
¤ بازداشت پیمان عارف عضو جبهه ملی ایران
¤ ادیب برومند: انحلال مجلس استیضاح مصدق را منتفی کرد
¤ نامه سخنگوی جبهه ملی ایران به بی بی سی
¤ پیام های نوروزی
¤ خورشیدی که هر روز فروزان تر از روز پیش میدرخشد/بیانیه جبـــهه ملــــی ایــــران
¤ سنگر نشین بی مدعای آزادی هوشنگ کشاورز صدر رفت
¤ تجزیه طلبی محکوم است/رئیس هیئت رهبری جبهه ملی ایران
¤ متن پیام های رهبران جبهه ملی به مناسبت پنجاهمین سال تاسیس کنفدراسیون
¤ تحلیل جبهه ملی ایران ازرویدادهای مصر
¤ دکتر علی رشیدی عضو هیئت رهبری جبهه ملی ایران به دو سال زندان و 5 سال محرومیت از حقوق اجتماعی محکوم شد
¤ بازداشت اعضاي جبهه ملي ايران در اسفراين خراسان شمالي
¤ بزرگداشت دکتر مصدق در واشنگتن/2 گزارش
¤ بزرگداشت دکتر محمد مصدق در باشگاه ملی خبرنگاران در واشنگتن دی سی شنبه 10 نوامبر 2012
¤ مشروح سومین گزارش احمد شهید در رابطه با حقوق بشر در ایران
¤ جبهه ملي ايران , نيروي هوايي و خلبانان قهرمان دفاع مقدس را گراميداشت
¤ تکدیب امضا
¤ جبهه ملی ایران: به یاری زلزله زدگان بشتابیم
¤ درگذشت رادمرد میهن دوست آقای دکترخسروسعیدی عضو حزب ایران و جبهه ملی ایران
¤ ننگ ونفرین بربیست وهشتم مرداد
¤ اسطوره مقاومت مهندس عباس اميرانتظام در بيمارستان بستري شد
¤ بیانیه ادیب برومند و جبهه ملی ایران- اروپا و آمریکا در اظهار تاثر و همدردی با هموطنان داغدیده آذربایجانی
¤ احضار كورش زعيم
¤ درود بر چهاردهم مرداد / ادیب بـرومـند- رهبر جبهه ملی ایــران
¤ جبهه ملی ایران نسل کشی مسلمانان در میانمار را محکوم میکند
¤ بیانیه ادیب بـــرومند رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران به مناسبت بزرگداشت ۳۰ تیر 1331
¤ نامه سرگشاده جبهه ملی ایران به رئیس جمهور آمریکا درمورد ادعای واهی مالکیت امارات بر جزایر ایرانی
¤ عمل جراحی قلب دکتر حسین موسویان، رییس هیئت اجرایی جبهه ملی ایران
¤ گرامیداشت یکصدوسی امین زادروز دکتر محمد مصدق در پاریس و کلن
¤ یادداشت اعتراض جبهه ملی ایران به موسسه گوگل
¤ تکذیب مذاکرات جبهه ملی ایران با آقای رضا پهلوی و نزدیکان ایشان
¤ جبهه ملی ایران مهیای ستیزه گری در باره حفظ تمامیت کشور است/ادیـب بـرومـند رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران
¤ پیام های نوروزی استاد ادیـب بـرومـنـد , دکتر حسین موسویان ,اقاي حسن لباسچی و مهندس كورش زعيم
¤ پیام نوروزی ادیـب بـرومـنـد
¤ دیدارسخنگو و اعضای جبهه ملی ایران با دکتر علی رشیدی
¤ بیانیه ادیـب بـــــرومــند رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران درباره انتخابات اسفند ۱۳۹۰
¤ جبهه ملی ايران در انتخابات شرکت نمی کند
¤ آخرین وضعیت جبهه ملی ایران
¤ وضعیت نا مساعد جسمی حمید رضا خادم، زندانی سیاسی در بند ۳۵۰ اوین
¤ آیا جبهه ملی ایران منحل میشود؟
¤ بازجویی و بازداشت فعالان و اعضای جبهه ملی ایران
¤ ادامه بازداشتها و احضار اعضای جبهه ملی ایران به وزارت اطلاعات
¤ برگزاری جلسات شورای جبهه ملی ایران ممنوع شد
¤ احضارعیسی خان حاتمی عضو شورای مرکزی جبهه ملی ایران/ بازداشت مهندس محمد توسلی
¤ بازداشت دکتر علی رشیدی
¤ احضار ملیون به وزارت اطلاعات
¤ نشست مهرماه شوراي مركزي جبهه ملي ايران
¤ جلسه شورای مرکزی جبهه ملی ایران پنج شنبه در تهران برگزار شد
¤ جبهه ملی ایران در خارج از کشور نماینده ندارد
¤ @نامه پیمان عارف به احمدی نژاد@دیدار از پیمان عارف
© 2004 - 2011 - خبرگزاری جبهه ملی ایران - J M I N e w s . c o m - تماس با ما