استقلال - آزادی - عدالت اجتماعی (جمهوری ایرانی)
به سایت خبری جبهه ملی ایران ،پرببنده ترین سایت نیروهای ملی خوش آمدید
این سایت خبری مستقل است و به انعکاس اخبار تشکلهای جبهه ملی ایران و نیروهای ملی در سراسر جهان اختصاص دارد
از دیگر صفحات این تارنما در زیر این پیام با کلیک روی صفحه دیدن کنید
 
¤ اخبار دانشجویی
¤ صدور حکم زندان برای ۲۰ نفر از بازداشت شدگان زلزله آذربايجان
¤ دیدار اعضای جبهه ملی ایران با فرید طاهری
¤ روز دانشجو در مزار کیانوش آسا/ بیانیه دفتر تحکیم وحدت
¤ احضار مجدد پیمان عارف به دادگاه
¤ پیمان عارف بار دیگر از تحصیل محروم گردید.
¤ دفتر تحکیم وحدت و سازمان دانش آموختگان ایران در بیانیه ای مشترک: «صدای دانشجویان دربند باشیم»
¤ بیانیه‌ دانشجویان و دانش‌آموختگان لیبرال; «تشکیل جبهه‌ دموکراسی‌خواهان برای صیانت از منافع ملت ایران در مقابل استبداد داخلی»
¤ ممانعت از آزادی پیمان عارف، فعال سابق دانشجویی
¤ پیمان عارف، دانشجوی زندانی، پس از اعتصاب غذا به بیمارستان منتقل شد
¤ پیمان عارف برای سومین بار بازداشت شد
سایتهای دیگر
 
دکتر ورجاوند
¤ صفحه اول  ¤ اخبار ايران  ¤ اخبار جبهه ملی  ¤ بیانیه های جبهه ملی  ¤ کورش زعيم  ¤ جبهه ملی اروپا  ¤  واشنگتن  ¤ اخبار دانشجویی  ¤ خارج از کشور  ¤ دکتر ورجاوند  ¤ زنان  ¤ نشریات  ¤ دیدگاه  ¤ دریادار مدنی  ¤ رضا آذرخش  ¤ اندیشگاه ملی/ آریان پور  ¤ کنگره ملی/ امیرانتظام  ¤ مقالات  ¤  عضويت  ¤ نهضت آزادی/حزب ملت ایران  ¤ کارگران  ¤  اسناد جبهه ملی  ¤ جوانان جبهه ملی  ¤ دکتر باوند  ¤ كانون انديشه و سخن.  ¤ بیژن مهر  ¤  سمينار جبهه ملی  ¤  فرهنگ  ¤ همبستگی برای دمکراسی و حقوق بشر در ایران  ¤ دفتر پژوهش های جبهه  ¤ اخبار زندانیان سیاسی  ¤ برنامه تلوزیون  ¤ اقتصاد  ¤ آلبوم عکسها  ¤ تماس با ما ¤ آرشیو خبرها
داریوش اقبالی:حکومت رو به زوال آخوندی روز به روز به زوال خود نزدیکتر میشود/ نریمان صالح
30 دی 1384       بازگشت به صفحه قبل 

داریوش اقبالی خواننده شهیر و پرآوزه ایرانی که برای اجرای کنسرت وارد شهر وین پایتخت اتریش شده بود در یک گفتگوی خودمانی شرکت کرد و به سوالات نریمان صالح پاسخ گفت . آنچه در ذیل می آید ما حصل این گفتگوی یک ساعته است که با هم میخوانیم :

"داریوش" در پاسخ به سوال اول من که از او پرسید ؛ فکر میکنید با اتکا به چه نیرویی میشود ستون به سقف وطن زد و ایران عزیز را از یوغ سردمداران مستبد آزاد کرد؛ گفت : همیشه نیروی مردم قدرت برتر بوده است و تاریخ نشان داده است که همواره از احساسات مردم سوء استفاده شده است .

داریوش افزود : امسال سال تحول؛ دوباره ساختن ؛ دوباره در کنار هم بودن و یکدیگر را قبول داشتن است . در این شرایط حساس باید فرا ایدئولوژی عمل کرد .

متاسفانه طیف های موجود علیرغم ایدوئولوژی های متفاوتی که با هم دارند هنوز نتوانسته اند نقش موثری در سرنوشت کشور ما ایفا کنند .


داریوش اقبالی در ادامه گفت : جای بسی تاسف است که اپوزیسیونهای مخالف جمهوری اسلامی در این شرایط حساس و دشوار هرگز حاضر نیستند با هم مذاکره کنند و تبدیل به یک قدرت منسجم شوند چرا که تاریخ نشان داده است قدرتهای دیکتاتوری تاریخ مصرف دارند و هرگز نوانسته اند در برابر نیروی مردم پایدار باشن.

داریوش در ادامه با اشاره به مساله اعتیاد به جوانان هشدار داد که مواظب دام بزرگی که توسط سردمداران منفور رژیم اسلامی تنیده شده است باشند چرا که رژیم با این ابزار میخواهد جوانان را به خواب فرو ببرد تا غافل از مسائل دیگر باشند .

وی گفت : در شرایطی که فقر و محرومیت و بی عدالتی در سرزمین ما سایه افکنده است جوانان ما باید آگاهانه با مساله اعتیاد برخورد کنند چرا که با شکنجه کردن خودشان راهی به سوی آینده نخواهند داشت .
از دیدگاه داریوش مواد مخدر یکی از ویران کننده ترین و خطرناک ترین اسلحه ها و بزرگترین مشکل جامعه بشری است، که هیج مرز و بومی نمی شناسد و به اعتقاد من اعتیاد مادر آسیب های اجتماعی می باشد. چرا که زمینه آمادگی به درگیر شدن و تخریب دیگر آسیب ها، مثل افسردگی، طلاق، دختران فراری، فقر، فحشا، خودکشی، کودکان خیابانی و مشکل پناهندگی را تشدید می کند و هیج انسانی در این کره خاکی از هیولای اعتیاد و یا اثرات آن مصون نمی باشد.
با اینکه می دانید مساله مواد مخدر در دنیا تابع ابعاد سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و نظامی است، و تحلیل گران درآمد حاصله از آن را با نفت و اسلحه در یک ردیف می دانند. ما نه فقط از بیان و گفتن واقعیات جامعه می ترسیم، از شنیدن آن نیز وحشت می کنیم.
اعتیاد، ایدز و دیگر آسیب ها واقعیت جامعه ماست، که می تواند حقیقت نداشته باشد، ولی فاجعه زمانی اتفاق می افتد که ما آنرا انکار کنیم. بیاییم قبل از رشد بیشتر این فجایع با انقلابی که نیاز به اعتقاد و همدلی تمام افراد جامعه دارد، با همکاری و دعوت از تمام سازمان های فعال دور دنیا، بدور از مسائل سیاسی و مذهبی، با سم زدائی نه فقط مواد مخدر، بلکه سم زدائی فکری، تعصب، انکار، توهم و وحشت، در کنار هم به مبارزه با این هیولای اجتماعی که انسانها را اسیر خود می کند و آزادی شان را می گیرد، مبارزه کنیم. من مدت بیست و هفت سال است که از سرزمین زیبا و ثروتمند خود، چه از نظر مادی و چه معنوی، به اینجا کوچ کرده ام. متأسفانه بی توجهی، ناآگاهی و پنهانکاری مسئولین، و از طرفی بخاطر ساختار سیاسی مملکتم، آمار رشد اعتیاد در این بیست و هفت سال از سه درصد به شصت و سه درصد رسیده، و طبق آخرین آمار بیش از سی و دومیلین نفر از هفتاد میلیون جمعیت کشورم درگیر بیماری اعتیاد هستند، که رشد آن سه برابر رشد جمعیت است. به نظر من، اگر سازمان های بین المللی و حقوق بشر توجه و اقدامی قاطعانه در این مورد نکنند، این بیماری همچنان به پیشرفت خود در جهت نابودی جامعه ادامه خواهد داد و گریبان نسل های آینده را نیز خواهد گرفت.
یکی دیگر از آسیب هایی که کشورهای دنیا را تهدید میکند که ما هم به نوعی درد و رنج آن را لمس کرده ایم، هجوم پناهندگانی است که خواسته یا ناخواسته کشورشان را ترک کرده اند. از سرزمین من سالی بیش از یکصد و نود هزار نفر به کشورهای مختلف پناهنده می شوند و نقض کنوانسیون ژنو از طرف دولت ها باعث گردیده که فرزندان پناهندگان در معرض آسیب هایی مثل افسردگی، فرار از خانه و اعتیاد قرار گیرند.
چون اعتیاد یک بیماری تکرار، انکار و پنهانکاری است، و آنهایی که از این بیماری درد و رنج می کشند، و زندگی می کنند تا بسوزند و می سوزند تا زندگی کنند، ما می بایست با آگاهی دادن و با پیام امید و پیشگیری برای فرزندان آینده، پلی باشیم که کارسازترین و با صرفه ترین راه مبارزه است.
با استفاده از نقش رسانه های همگانی، نه بصورت مقطعی و موقت بلکه بطور مرتب و تکرار پیام رسانی، چهره واقعی این بیماری را برای مردم آشکار کنیم. ماهیت حرفه اصلی من در برگیرنده سفرهای متعدد به دور دنیاست. از این رو تصمیم گرفتم این موقعیت برای اشاعهء پیام امید، آگاهی و راهکارهای پیشگیری را با برگزاری سمینارها،

و با دعوت از متخصصین در همهء زمینه ها فراهم کنم.

در این راستا، مدت سه سال است که از طریق برنامه های آموزشی که از رادیو و تلویزیون های سراسری پخش می گردد، با استفاده از سه اصول آگاهی رسانی، مبارزه و پیشگیری، به مبارزه با آسیب هایی که بخصوص جوانان و نسل آینده را گریبانگیر است، بعد گسترده تری بدهم.
حاصل تجربه سفرهای حرفه ای من رسیدن به این اصل دردناک است که نه تنها هموطنانم در داخل، بلکه اکثر آنان که درد و رنج پناهندگی را در سراسر دنیا منجمله در کشورهایی که خود مدعی حقوق بشرند، می کشند، از آسیب های اجتماعی مصون نیستند، و این نیاز مبرم به توجه سازمان حقوق بشر را تشدید می کند.
در اینجا مایلم طرحی را پیشنهاد کنم که بر اساس آن سازمانی بین المللی برای مبارزه ای علمی و سازنده با بیماری اعتیاد در سطحی جهانی تأسیس گردد، و هنرمندانی که خود را در مقابل جامعه و بشریت مسئول می دانند، با بهره گیری از رابطه عاطفی و عشق بین هنر و هنرمند و مردم، در راه آگاهی، مبارزه و پیشگیری از این درد و رنج خانمان سوز جهانی همصدا شوند، و در کنار هم با همدلی در این هدف مقدس همگام باشند.
نمی خواهم نا امید باشم ... نمیخواهم نا امید باشم که ما انسانهای خود محور ؛ آزادی را به دار آویختیم . این خانه ؛ خانه ماست که در آتش می سوزد و این همان هموطنان ما هستند که می سوزند تا زندگی کنند و زندگی میکنند تا بسوزند .

اینکه چرا هر روز از هم دورتر و دورتر میشویم ؛ واقعیت دارد ولی میتواند حقیقت نداشته باشد . اصولی ترین راه برای یکی شدن ؛ از طریق پند های انسانی و نیازهایمان با یکدیگر است . میبایست عاقلانه فکر حل مشکلات کنونی باشیم ؛ و نه فکر شکست های گذشته و موفقیتهای آینده و خوشبخت ترین افراد کسانی هستند که فکر ؛ اندیشه و اعمال خود را به چیزهایی غیر از خوشبختی خود متوجه کرده اند .

بیایید دنیا را بسازیم ؛ نه با دنیا بسازیم.

داریوش در ادامه با اشاره به دستور العمل جدید احمدی نژاد و منع اجرا و پخش موسیقی پاپ توسط صدا و سیما گفت : حکومت رو به زوال آخوندی روز به روز به زوال خود نزدیکتر میشود . وی گفت : طالبان دوم در حال شکل گیری است وانتظار میرود مردم ایران روزهای به مراتب بدتری را پیش رو داشته باشند .

داریوش افزود : هنرمند و مردم رابطه ای عاطفی نزدیکی با هم دارند و کلام زیبا و ترانه خوب از شمشیر هم برنده تر است . وی از ترانه "دوباره میسازمت وطن" به عنوان بهترین ترانه خود یاد کرد و افزود : هر چند که همه ترانه های خود را دوست دارم و با تمام آنها خاطرات گرانبهایی دارم اما این ترانه را بیشتر از ترانه های دیگر دوست دارم و مطمئن هستم مردم نیز از این ترانه استقبال بیشتری کرده اند .

دوباره ميسازمت وطن
اگر چه با خشت جان خويش


ستون به سقف تو ميزنم
اگر چه با استخوان خويش


دوباره ميگويم از تو گل
به ميل نسل جوان تو


دوباره ميشويم از تو خون
به سيل اشک روان خويش


اگر چه صد ساله مرده ام
بگور خود خواهم ايستاد


که بردرم قلب اهرمن
به نعره آنچنان خويش


اگر چه پيرم ولی هنوز
مجال تعليم اگر بود


جوانی آغاز ميکنم
کنار نوباوگان خويشگفتگو از : نریمان صالح . سپاس فراوان از همکار گرامی خانم پ . مکوندی که ما را در مراحل این مصاحبه یاری رساندند.

بازگشت به صفحه قبل   نسخه قابل چاپ   لینک دائمی به این خبر 
 
 
¤ اخبار جبهه ملی
¤ درگذشت مهندس اسماعیل حاج قاسمعلی
¤ بازداشت پیمان عارف عضو جبهه ملی ایران
¤ ادیب برومند: انحلال مجلس استیضاح مصدق را منتفی کرد
¤ نامه سخنگوی جبهه ملی ایران به بی بی سی
¤ پیام های نوروزی
¤ خورشیدی که هر روز فروزان تر از روز پیش میدرخشد/بیانیه جبـــهه ملــــی ایــــران
¤ سنگر نشین بی مدعای آزادی هوشنگ کشاورز صدر رفت
¤ تجزیه طلبی محکوم است/رئیس هیئت رهبری جبهه ملی ایران
¤ متن پیام های رهبران جبهه ملی به مناسبت پنجاهمین سال تاسیس کنفدراسیون
¤ تحلیل جبهه ملی ایران ازرویدادهای مصر
¤ دکتر علی رشیدی عضو هیئت رهبری جبهه ملی ایران به دو سال زندان و 5 سال محرومیت از حقوق اجتماعی محکوم شد
¤ بازداشت اعضاي جبهه ملي ايران در اسفراين خراسان شمالي
¤ بزرگداشت دکتر مصدق در واشنگتن/2 گزارش
¤ بزرگداشت دکتر محمد مصدق در باشگاه ملی خبرنگاران در واشنگتن دی سی شنبه 10 نوامبر 2012
¤ مشروح سومین گزارش احمد شهید در رابطه با حقوق بشر در ایران
¤ جبهه ملي ايران , نيروي هوايي و خلبانان قهرمان دفاع مقدس را گراميداشت
¤ تکدیب امضا
¤ جبهه ملی ایران: به یاری زلزله زدگان بشتابیم
¤ درگذشت رادمرد میهن دوست آقای دکترخسروسعیدی عضو حزب ایران و جبهه ملی ایران
¤ ننگ ونفرین بربیست وهشتم مرداد
¤ اسطوره مقاومت مهندس عباس اميرانتظام در بيمارستان بستري شد
¤ بیانیه ادیب برومند و جبهه ملی ایران- اروپا و آمریکا در اظهار تاثر و همدردی با هموطنان داغدیده آذربایجانی
¤ احضار كورش زعيم
¤ درود بر چهاردهم مرداد / ادیب بـرومـند- رهبر جبهه ملی ایــران
¤ جبهه ملی ایران نسل کشی مسلمانان در میانمار را محکوم میکند
¤ بیانیه ادیب بـــرومند رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران به مناسبت بزرگداشت ۳۰ تیر 1331
¤ نامه سرگشاده جبهه ملی ایران به رئیس جمهور آمریکا درمورد ادعای واهی مالکیت امارات بر جزایر ایرانی
¤ عمل جراحی قلب دکتر حسین موسویان، رییس هیئت اجرایی جبهه ملی ایران
¤ گرامیداشت یکصدوسی امین زادروز دکتر محمد مصدق در پاریس و کلن
¤ یادداشت اعتراض جبهه ملی ایران به موسسه گوگل
¤ تکذیب مذاکرات جبهه ملی ایران با آقای رضا پهلوی و نزدیکان ایشان
¤ جبهه ملی ایران مهیای ستیزه گری در باره حفظ تمامیت کشور است/ادیـب بـرومـند رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران
¤ پیام های نوروزی استاد ادیـب بـرومـنـد , دکتر حسین موسویان ,اقاي حسن لباسچی و مهندس كورش زعيم
¤ پیام نوروزی ادیـب بـرومـنـد
¤ دیدارسخنگو و اعضای جبهه ملی ایران با دکتر علی رشیدی
¤ بیانیه ادیـب بـــــرومــند رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران درباره انتخابات اسفند ۱۳۹۰
¤ جبهه ملی ايران در انتخابات شرکت نمی کند
¤ آخرین وضعیت جبهه ملی ایران
¤ وضعیت نا مساعد جسمی حمید رضا خادم، زندانی سیاسی در بند ۳۵۰ اوین
¤ آیا جبهه ملی ایران منحل میشود؟
¤ بازجویی و بازداشت فعالان و اعضای جبهه ملی ایران
¤ ادامه بازداشتها و احضار اعضای جبهه ملی ایران به وزارت اطلاعات
¤ برگزاری جلسات شورای جبهه ملی ایران ممنوع شد
¤ احضارعیسی خان حاتمی عضو شورای مرکزی جبهه ملی ایران/ بازداشت مهندس محمد توسلی
¤ بازداشت دکتر علی رشیدی
¤ احضار ملیون به وزارت اطلاعات
¤ نشست مهرماه شوراي مركزي جبهه ملي ايران
¤ جلسه شورای مرکزی جبهه ملی ایران پنج شنبه در تهران برگزار شد
¤ جبهه ملی ایران در خارج از کشور نماینده ندارد
¤ @نامه پیمان عارف به احمدی نژاد@دیدار از پیمان عارف
© 2004 - 2011 - خبرگزاری جبهه ملی ایران - J M I N e w s . c o m - تماس با ما