استقلال - آزادی - عدالت اجتماعی (جمهوری ایرانی)
به سایت خبری جبهه ملی ایران ،پرببنده ترین سایت نیروهای ملی خوش آمدید
این سایت خبری مستقل است و به انعکاس اخبار تشکلهای جبهه ملی ایران و نیروهای ملی در سراسر جهان اختصاص دارد
از دیگر صفحات این تارنما در زیر این پیام با کلیک روی صفحه دیدن کنید
 
¤ اخبار دانشجویی
¤ صدور حکم زندان برای ۲۰ نفر از بازداشت شدگان زلزله آذربايجان
¤ دیدار اعضای جبهه ملی ایران با فرید طاهری
¤ روز دانشجو در مزار کیانوش آسا/ بیانیه دفتر تحکیم وحدت
¤ احضار مجدد پیمان عارف به دادگاه
¤ پیمان عارف بار دیگر از تحصیل محروم گردید.
¤ دفتر تحکیم وحدت و سازمان دانش آموختگان ایران در بیانیه ای مشترک: «صدای دانشجویان دربند باشیم»
¤ بیانیه‌ دانشجویان و دانش‌آموختگان لیبرال; «تشکیل جبهه‌ دموکراسی‌خواهان برای صیانت از منافع ملت ایران در مقابل استبداد داخلی»
¤ ممانعت از آزادی پیمان عارف، فعال سابق دانشجویی
¤ پیمان عارف، دانشجوی زندانی، پس از اعتصاب غذا به بیمارستان منتقل شد
¤ پیمان عارف برای سومین بار بازداشت شد
سایتهای دیگر
 
اخبار دانشجویی
¤ صفحه اول  ¤ اخبار ايران  ¤ اخبار جبهه ملی  ¤ بیانیه های جبهه ملی  ¤ کورش زعيم  ¤ جبهه ملی اروپا  ¤  واشنگتن  ¤ اخبار دانشجویی  ¤ خارج از کشور  ¤ دکتر ورجاوند  ¤ زنان  ¤ نشریات  ¤ دیدگاه  ¤ دریادار مدنی  ¤ رضا آذرخش  ¤ اندیشگاه ملی/ آریان پور  ¤ کنگره ملی/ امیرانتظام  ¤ مقالات  ¤  عضويت  ¤ نهضت آزادی/حزب ملت ایران  ¤ کارگران  ¤  اسناد جبهه ملی  ¤ جوانان جبهه ملی  ¤ دکتر باوند  ¤ كانون انديشه و سخن.  ¤ بیژن مهر  ¤  سمينار جبهه ملی  ¤  فرهنگ  ¤ همبستگی برای دمکراسی و حقوق بشر در ایران  ¤ دفتر پژوهش های جبهه  ¤ اخبار زندانیان سیاسی  ¤ برنامه تلوزیون  ¤ اقتصاد  ¤ آلبوم عکسها  ¤ تماس با ما ¤ آرشیو خبرها
بیانیه‌ی سازمان دانش آموختگان ایران درخصوص افزایش فشارهای امنیتی بر اعضای این سازمان
29 شهریور 1390       بازگشت به صفحه قبل 


بیانیه‌ی سازمان دانش آموختگان ایران درخصوص افزایش فشارهای امنیتی بر اعضای این سازمان

دو شنبه 28 شهریور 1390
ادوارنیوز: سازمان ادوار تحکیم وحدت اعتراض خود را نسبت به دور جديد فشارها بر اعضاي اين سازمان در استان های مختلف کشور اعلام کرد.

به گزارش ادوار نیوز در بیانیه‌ای که این سازمان منتشر کرده آمده است:"اتخاذ رويه‌هایی براي منزوي نمودن فعالان سياسي نه تنها نتيجه دلخواه حکومت را درپي نخواهد داشت بلکه روزبه روز چهره واقعي حاکمان را براي ملت آشکارتر خواهد نمود که اين مساله نيز در درازمدت هيچ گونه منفعتي جز سقوط در بر نخواهد داشت".

‫به گزارش ادوار نیوز متن کامل این بیانیه به شرح زیر است‬: به نظر می رسد مقام های مسئول در جمهوری اسلامی با درک این واقعیت که هرگونه اعتراض علنی و حضور مردم در خیابان ها، سبب خواهد شد تا بر آتش بحرانی که پس از وقایع خرداد 88 تاکنون بدان فرو افتادند افزوده شود و این گونه است که حاکمیت امروزه هر گونه اظهار نظر مردم در خصوص وقایع مختلف سیاسی و اجتماعی، را ممنوع کرده و دایره این اعمال محدودیت به حدي گسترش يافته است که ديگر حتي اعتراض مردم نسبت به مسائل محيط زيستی نيز با واکنش خشم آلود نهادهای امنیتی و نظامی روبرو مي شود.

امروز مردم ایران نه تنها هيچ گونه مشارکت و نقشي در حوزه اتخاذ تصميمات و اجراي مسايل خرد و کلان کشور ندارند که حتي مطالبه پاسخگويي و مسئوليت پذيري تصميم گيرندگان و اجرا کنندگان نيز از ديد حکومت جرمي نابخشودني و مستحق هرگونه برخورد غير قانوني مي باشد.

نمونه بارز اين موضوع، اعتراضات اخير مردم استان هاي آذربايجان غربي و شرقي نسبت به سرنوشت درياچه اروميه و تبعات ناشي از خشک شدن اين درياچه به عنوان سرمایه ای ملی است که با سرکوب و برخورد شديد حکومت مواجه شد و در اين ميان نيز تعداد زيادي از هموطنان آذري و فعالان سياسي اين استان ها توسط نهادهای امنیتی بازداشت و به زندان افکنده شدند.

تنها جرم این زندانیان، نگران بودن نسبت به آينده محيط زيست خود که بالطبع بر کل محيط زيست اين مرزوبوم اثرگذار خواهد بود و اعتراض به بی توجه و بی مسئولیت، مدیرانی است که دغدغه ثروت و قدرت آنان را چنان سرگرم خویش ساخته است که در مقابل چشمانشان یکی از سرمایه های ملی این کشور در خطر نابودی کامل قرار گرفته است.

برخورد حکومت با مردم آذربايجان تنها محدود به وقایع اخیر نیست، بلکه در طي اين دو سال که از کودتای خرداد 88 مي گذرد فعالان هویت طلب این مناطق هر گاه که در پي مطالبه حقوق خود بوده اند نه تنها پاسخی نیافته بلکه به انحا مختلف مورد ستم و آزار قرار گرفته اند.

امنیتی و پلیسی کردن فضای اعتراضات، اشاعه رعب و وحشت و مهم تر از همه حضور لباس شخصی‌های غیرمسئول همراه با ضرب و شتم عابرین و مردم عادی و اقدامات تحریک کننده و دون شان شهروندان بی شک باعث تنفر و انزجار بیشتر مردم گردید.

در این میان اجرای حکم غیر قانونی موسی ساکت مسئول شعبه آذربایجان سازمان دانش آموختگان ایران (ادوار تحکیم وحدت) و بازگرداندن وی به زندان و همچنین تداوم حبس و اعمال فشارهای جسمی و روحی به سعید نعیمی عضو شورای سیاستگذاری این سازمان و از فعالان حقوق قومیت‌ها، خود شاهدی بر این ادعاست که حاکمیت جمهوری اسلامی ایران، هر گونه نگاه انتقادی و فعالیت قانونی در جهت پیگیری مطالبات قومیت های مختلف در ایران را نیز بر نمی تابد و به شدیدترین وجه ممکن سرکوب می نماید.

به راستی که دامنه برخوردهای صورت گرفته در این روزها از «غيرقانوني» بودن فراتر رفته و به اِعمال سليقه و زير پاگذاشته شدن اصول اخلاقي و انسانی رسیده است.

به گونه اي که علاوه بر صد ها مورد بازداشت، صدور حکم و احضار به نهاد های امنیتی و قضایی فعالین سیاسی و حقوق بشری، روزبه روز شاهد افزایش احکام محرومیت از ادامه تحصيل و يا اخراج از محل کار برای فعالان سیاسی و دانشجویی هستیم.

در اين ميان در تازه ترین اقدامات و فشار های نهادی های امنیتی به اعضاي سازمان دانش آموختگان ايران (ادوارتحکيم وحدت) طی روزهای گذشته ممانعت از ادامه تحصيل سيروس بنه گزي از اعضاي شوراي مرکزي ادوارتحکيم وحدت (شعبه استان بوشهر) براي دومين سال پياپي در مقطع کارشناسي ارشد و ممنوع التدريس شدن دکتر محمود جمهيري از ديگر اعضاي شوراي مرکزي (شعبه بوشهر) به دستور نهادهای امنیتی استان، از جمله این موارد می باشد.

از سوی دیگر اخراج بهرام اسماعيل بيگي مسئول شعبه استان اصفهان سازمان دانش آموختگان ایران نیز که در پي احضار ايشان در ماههاي گذشته توسط اداره اطلاعات استان اصفهان و ايستادگي وي بر باورهاي خود و عدم تمکين به خواست هاي بازجويان صورت گرفته است از دیگر موارد اعمال قدرت غیرقانونی نهادهای امنیتی و سلب آرامش و امنیت شغلی فعالان سیاسی و حقوق بشری است.

پرسش اين است که عاملان اين اقدامات با استناد به کدام بند قانوني به خود اجازه مي دهند بي توجه به حقوق شهروندي ملت چنين بي پروا و با گشاده دستي بديهي ترين حقوق افراد را ناديده بگيرند و مخالفين و منتقديني را که تنها با بيان و قلم خود به قصد اصلاح و تحول مثبت، منتقد وضع موجود هستند را از حق داشتن شغل و تحصيلات محروم کنند.

جمهوري اسلامي با دست زدن به چنين اقدامات غيرقانوني و غير اخلاقي عملا ثابت نموده است که هرکس منتقد و مخالف وي باشد حتي حق اشتغال به کسب و کار جهت گذران امورات روزمره زندگي خود و خانواده خود را نيز ندارد و بدين ترتيب اعضاي خانواده مخالفان خود نيز بايستي از ديدگاه حکومت مشمول اين لطف اسلامي! حاکمان عادل! واقع شوند.

سازمان دانش آموختگان ايران اسلامي ضمن به رسميت شناختن حق اظهار نظر و اعتراض مردم آذربايجان و تمامی فعالان حقوق قومیت ها، هرگونه فشار و ظلم به مردم اين استان ها را به دليل پيگيري حقوق خود محکوم مي نمايد و خواستار آزادی کلیه بازداشت شدگان حوادث آذربایجان از جمله موسی ساکت و سعید نعیمی دو عضو دربند این سازمان می باشد.

این سازمان همچنین اعتراض خود را نسبت به دور جديد فشارها بر اعضاي اين سازمان در استان های مختلف کشور اعلام مي دارد و دفاع از حقوق پايمال شده آقایان سيروس بنه گزي و محمود جمهيري از اعضاي شوراي مرکزي شعبه بوشهر و همچنين بهرام اسماعيل بيگي مسئول شعبه اصفهان سازمان دانش آموختگان ایران را حق خود مي داند و بيان مي دارد که اتخاذ چنين رويه اي براي منزوي نمودن فعالان سياسي نه تنها نتيجه دلخواه حکومت را درپي نخواهد داشت بلکه روزبه روز چهره واقعي حاکمان را براي ملت آشکارتر خواهد نمود که اين مساله نيز در درازمدت هيچگونه منفعتي جز سقوط در بر نخواهد داشت.

سازمان دانش آموختگان ایران اسلامی (ادوار تحکیم وحدت)

بیست و هشتم شهریور هزار و سیصد و نود
بازگشت به صفحه قبل   نسخه قابل چاپ   لینک دائمی به این خبر 
 
 
¤ اخبار جبهه ملی
¤ درگذشت مهندس اسماعیل حاج قاسمعلی
¤ بازداشت پیمان عارف عضو جبهه ملی ایران
¤ ادیب برومند: انحلال مجلس استیضاح مصدق را منتفی کرد
¤ نامه سخنگوی جبهه ملی ایران به بی بی سی
¤ پیام های نوروزی
¤ خورشیدی که هر روز فروزان تر از روز پیش میدرخشد/بیانیه جبـــهه ملــــی ایــــران
¤ سنگر نشین بی مدعای آزادی هوشنگ کشاورز صدر رفت
¤ تجزیه طلبی محکوم است/رئیس هیئت رهبری جبهه ملی ایران
¤ متن پیام های رهبران جبهه ملی به مناسبت پنجاهمین سال تاسیس کنفدراسیون
¤ تحلیل جبهه ملی ایران ازرویدادهای مصر
¤ دکتر علی رشیدی عضو هیئت رهبری جبهه ملی ایران به دو سال زندان و 5 سال محرومیت از حقوق اجتماعی محکوم شد
¤ بازداشت اعضاي جبهه ملي ايران در اسفراين خراسان شمالي
¤ بزرگداشت دکتر مصدق در واشنگتن/2 گزارش
¤ بزرگداشت دکتر محمد مصدق در باشگاه ملی خبرنگاران در واشنگتن دی سی شنبه 10 نوامبر 2012
¤ مشروح سومین گزارش احمد شهید در رابطه با حقوق بشر در ایران
¤ جبهه ملي ايران , نيروي هوايي و خلبانان قهرمان دفاع مقدس را گراميداشت
¤ تکدیب امضا
¤ جبهه ملی ایران: به یاری زلزله زدگان بشتابیم
¤ درگذشت رادمرد میهن دوست آقای دکترخسروسعیدی عضو حزب ایران و جبهه ملی ایران
¤ ننگ ونفرین بربیست وهشتم مرداد
¤ اسطوره مقاومت مهندس عباس اميرانتظام در بيمارستان بستري شد
¤ بیانیه ادیب برومند و جبهه ملی ایران- اروپا و آمریکا در اظهار تاثر و همدردی با هموطنان داغدیده آذربایجانی
¤ احضار كورش زعيم
¤ درود بر چهاردهم مرداد / ادیب بـرومـند- رهبر جبهه ملی ایــران
¤ جبهه ملی ایران نسل کشی مسلمانان در میانمار را محکوم میکند
¤ بیانیه ادیب بـــرومند رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران به مناسبت بزرگداشت ۳۰ تیر 1331
¤ نامه سرگشاده جبهه ملی ایران به رئیس جمهور آمریکا درمورد ادعای واهی مالکیت امارات بر جزایر ایرانی
¤ عمل جراحی قلب دکتر حسین موسویان، رییس هیئت اجرایی جبهه ملی ایران
¤ گرامیداشت یکصدوسی امین زادروز دکتر محمد مصدق در پاریس و کلن
¤ یادداشت اعتراض جبهه ملی ایران به موسسه گوگل
¤ تکذیب مذاکرات جبهه ملی ایران با آقای رضا پهلوی و نزدیکان ایشان
¤ جبهه ملی ایران مهیای ستیزه گری در باره حفظ تمامیت کشور است/ادیـب بـرومـند رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران
¤ پیام های نوروزی استاد ادیـب بـرومـنـد , دکتر حسین موسویان ,اقاي حسن لباسچی و مهندس كورش زعيم
¤ پیام نوروزی ادیـب بـرومـنـد
¤ دیدارسخنگو و اعضای جبهه ملی ایران با دکتر علی رشیدی
¤ بیانیه ادیـب بـــــرومــند رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران درباره انتخابات اسفند ۱۳۹۰
¤ جبهه ملی ايران در انتخابات شرکت نمی کند
¤ آخرین وضعیت جبهه ملی ایران
¤ وضعیت نا مساعد جسمی حمید رضا خادم، زندانی سیاسی در بند ۳۵۰ اوین
¤ آیا جبهه ملی ایران منحل میشود؟
¤ بازجویی و بازداشت فعالان و اعضای جبهه ملی ایران
¤ ادامه بازداشتها و احضار اعضای جبهه ملی ایران به وزارت اطلاعات
¤ برگزاری جلسات شورای جبهه ملی ایران ممنوع شد
¤ احضارعیسی خان حاتمی عضو شورای مرکزی جبهه ملی ایران/ بازداشت مهندس محمد توسلی
¤ بازداشت دکتر علی رشیدی
¤ احضار ملیون به وزارت اطلاعات
¤ نشست مهرماه شوراي مركزي جبهه ملي ايران
¤ جلسه شورای مرکزی جبهه ملی ایران پنج شنبه در تهران برگزار شد
¤ جبهه ملی ایران در خارج از کشور نماینده ندارد
¤ @نامه پیمان عارف به احمدی نژاد@دیدار از پیمان عارف
© 2004 - 2011 - خبرگزاری جبهه ملی ایران - J M I N e w s . c o m - تماس با ما