استقلال - آزادی - عدالت اجتماعی (جمهوری ایرانی)
به سایت خبری جبهه ملی ایران ،پرببنده ترین سایت نیروهای ملی خوش آمدید
این سایت خبری مستقل است و به انعکاس اخبار تشکلهای جبهه ملی ایران و نیروهای ملی در سراسر جهان اختصاص دارد
از دیگر صفحات این تارنما در زیر این پیام با کلیک روی صفحه دیدن کنید
 
¤ اخبار دانشجویی
¤ صدور حکم زندان برای ۲۰ نفر از بازداشت شدگان زلزله آذربايجان
¤ دیدار اعضای جبهه ملی ایران با فرید طاهری
¤ روز دانشجو در مزار کیانوش آسا/ بیانیه دفتر تحکیم وحدت
¤ احضار مجدد پیمان عارف به دادگاه
¤ پیمان عارف بار دیگر از تحصیل محروم گردید.
¤ دفتر تحکیم وحدت و سازمان دانش آموختگان ایران در بیانیه ای مشترک: «صدای دانشجویان دربند باشیم»
¤ بیانیه‌ دانشجویان و دانش‌آموختگان لیبرال; «تشکیل جبهه‌ دموکراسی‌خواهان برای صیانت از منافع ملت ایران در مقابل استبداد داخلی»
¤ ممانعت از آزادی پیمان عارف، فعال سابق دانشجویی
¤ پیمان عارف، دانشجوی زندانی، پس از اعتصاب غذا به بیمارستان منتقل شد
¤ پیمان عارف برای سومین بار بازداشت شد
سایتهای دیگر
 
اخبار ايران
¤ صفحه اول  ¤ اخبار ايران  ¤ اخبار جبهه ملی  ¤ بیانیه های جبهه ملی  ¤ کورش زعيم  ¤ جبهه ملی اروپا  ¤  واشنگتن  ¤ اخبار دانشجویی  ¤ خارج از کشور  ¤ دکتر ورجاوند  ¤ زنان  ¤ نشریات  ¤ دیدگاه  ¤ دریادار مدنی  ¤ رضا آذرخش  ¤ اندیشگاه ملی/ آریان پور  ¤ کنگره ملی/ امیرانتظام  ¤ مقالات  ¤  عضويت  ¤ نهضت آزادی/حزب ملت ایران  ¤ کارگران  ¤  اسناد جبهه ملی  ¤ جوانان جبهه ملی  ¤ دکتر باوند  ¤ كانون انديشه و سخن.  ¤ بیژن مهر  ¤  سمينار جبهه ملی  ¤  فرهنگ  ¤ همبستگی برای دمکراسی و حقوق بشر در ایران  ¤ دفتر پژوهش های جبهه  ¤ اخبار زندانیان سیاسی  ¤ برنامه تلوزیون  ¤ اقتصاد  ¤ آلبوم عکسها  ¤ تماس با ما ¤ آرشیو خبرها
امام جمعه تهران ;در مکتب اسلام الگوهایی داریم که کوروش و امثال آن در مقابل آن قابل قیاس نبوده و عددی محسوب نمی شوند
25 فروردین 1391       بازگشت به صفحه قبل 

به نامه‌های هتاکانه پاسخ نمی‌دهممقام معظم رهبری بنده را به عنوان نایب خودشان انتخاب کردند/در مکتب اسلام الگوهایی داریم که کوروش و امثال آن در مقابل آن قابل قیاس نبوده و عددی محسوب نمی شوند/آماده شهادتم


ایلنا: امام جمعه موقت تهران گفت: بعد از موضع گیری در خصوص اکران دو فیلم سینمایی «خصوصی» و «گشت ارشاد» با سیل تأیید‌ها مواجه شدیم؛ همچنین هتاکی‌هایی شد که بنا ندارم که به نامه‌های هتاکانه پاسخ دهم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، آیت الله سیداحمد خاتمی، ظهر امروز در جمع برخی از طلاب و دانشجویان بسیجی دانشگاه‌های تهران که برای ابراز حمایت از مواضع وی در خصوص انتقاد از اکران دو فیلم سینمایی «خصوصی» و «گشت ارشاد» به دیدار وی در محل جامعه مدرسین حوزه علمیه قم آمده بودند، اظهار داشت: با اکران این دو فیلم سینمایی، منکری صورت گرفت و شما به عنوان دانشجویان بسیجی، برای نهی آن منکر تلاش‌های خوبی کردید که جای ستایش دارد.

وی افزود: ستون فقرات انقلاب دین بود و دین بود که مردم را متحد کرد و در کمال ناباوری و غافلگیری دشمنان، انقلاب اسلامی پیروز شد.

عضو جامعه مد رسین حوزه علمیه قم اضافه کرد: دشمنان نمی‌دانستند انقلاب چیست و به کجا خواهد انجامید چه بسا اگر می‌دانستند که این انقلاب چیست شاید در نطفه آن را خفه می‌کردند.

وی افزود: این هدیه خدا بود که انقلاب اسلامی ایران که یک انقلاب، انقلاب ساز بود شکل گرفت، اگر چه پیام این انقلاب کمی دیر به کشورهای دیگر رسید.

خاتمی با بیان اینکه برای مقابله با این انقلاب، از آغاز تا کنون، سه بعد برای دشمنان مطرح بوده و به یاری خداوند در همه سه بعد هم دشمن شکست خورده است، گفت: بعد اول، بعد سیاسی است چرا که وقتی مروری بر تاریخ انقلاب می‌کنیم می‌بینیم که دنیای استکبار از تمام توان خود استفاده کرده اما شکست خورد.

عضو هیات رییسه خبرگان رهبری در خصوص مصادیق این تلاش دشمنان گفت: جنگ‌های قومی و قبیله‌ای، تقویت جریان‌های اپوزیسیون، پشتیبانی از جریان‌های نفوذی مانند بنی صدر، وقوع جنگ تحمیلی و آخرین آن فتنه سال ۸۸ از جمله تلاش‌های دشمنان بود.

وی گفت: کودتای مخملی تعبیر درستی برای فتنه سال ۸۸ بود، اما با حضور مردم و حماسه ۹دی این کودتا شکست خورد.

خاتمی با بیان اینکه بعد دوم تلاش‌های دشمن، بعد اقتصادی است که دشمن از ابتدای انقلاب پیگیر آن بود، گفت: ما از ابتدای انقلاب تحریم بودیم اما افتخار می‌کنیم که با این وجود و از دل تحریم‌ها دانشمندان هسته‌ای و دانشمندان هوا و فضا افتخار آفریدند.

وی افزود: دشمن می‌خواست برای ما بحران بسازد اما ما از این بحران‌ها فرصت ساختیم.

امام جمعه تهران یادآور شد: دشمن در گام آخر تمام تلاش خود را در تحریم اقتصادی گذاشته است چرا که آن‌ها معتقدند فاز نظامی جواب نمی‌دهند؛ یعنی نه اینکه دشمنان نخواهند از فاز نظامی علیه جمهوری اسلامی استفاده کنند، بلکه نمی‌توانند.

وی با اشاره به تحریم‌های گسترده بین المللی علیه نظام جمهوری اسلامی و با بیان اینکه این سالی که در آن هستیم، برای دشمن سالی تعیین کننده است، تأکید کرد: دشمن را نباید دست کم گرفت، اما به فضل خدا، تدبیر مقام معظم رهبری و این چشم تیزبین و هوشیار امت که این قصه دشمن را دید، از این تحریم‌ها به سلامت عبور خواهیم کرد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، خاطرنشان کرد: سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی، نامگذاری بسیار کارشناسانه‌ای بود که توسط مقام معظم رهبری و برای مقابله با تحریم‌های دشمن انجام گرفت.

خاتمی گفت: به نظر می‌رسد آن گونه که مقام معظم رهبری به بحث حمایت از تولید ملی حمایت از کار و سرمایه ایرانی عنایت دارند، جو جامعه این گونه نشده است؛ مسئولین و رسانه‌ها باید این قضیه را جدی‌تر گرفته و نباید مسائل حاشیه‌ای به این امر غلبه کند.

وی با بیان اینکه بعد سوم فعالیت‌های دشمن از ابتدای انقلاب تا کنون بعد فرهنگی بوده، گفت: بعد فرهنگی فعالیت‌های دشمنان که در طول ۳۳ سال انقلاب و چند سال اخیر دنبال می‌شود، یکی کمرنگ کردن مذهب و ایران مذهبی است.

عضو شورای عالی حوزه علمیه قم گفت: آمریکایی‌ها هم می‌گویند که ما با ایران ملی مشکلی نداریم و می‌توانیم کنار بیاییم، اما با ایران مذهبی نمی‌توان کنار آمد.

وی افزود: عجیب است که اوباما، بنیادی به نام بنیاد نوروز و برای تقویت اعیاد ملی ایرانیان راه اندازی کرده است.

آیت الله خاتمی، تأکید کرد: برای پر رنگ کردن ایران غیر مذهبی دو کار در حال انجام است، یکی پر رنگ کردن مسائل ملی که باید هوشیار بود؛ البته ما هیچ‌گاه با نوروز مخالف نبوده‌ایم و مدام سنت‌های خوب نوروزی و صله رحم و نظافت و پاکیزگی و تفریحات مردم را امور غیر ارزشی نمی‌دانیم اما تکیه کردن روی نوروز منهای دین، آب به آسیاب دشمن و تقویت نقشه‌ای است که آمریکا دنبال آن است.

وی خاطرنشان کرد: دو سال پیش در خطبه‌های نماز جمعه مکتب ایرانی را نقد کردیم، و هنوز هم بر آن عقیده هستیم، چرا که آن چیزی که ایران را سر افراز کرد مکتب اسلام بود.

امام جمعه تهران گفت: مقام معظم رهبری بار‌ها گفتند، اگر می‌خواهید از ایران دم بزنید، از ایران اسلامی دم بزنید، و اصولا هیچ کسی هم در ایران با ایران مخالف نیست، اما آنکه بگوید محور اسلام وحدت بخش نیست و باید مکتب ایرانی را تقویت کرد، انحراف است.

خاتمی افزود: در مکتب اسلام الگوهایی داریم که کوروش و امثال آن در مقابل آن قابل قیاس نبوده و عددی محسوب نمی‌شوند. برای مثال اگر بناست از کوروش به خاطر حقوق بشر تجلیل کنید، باید از مولا علی (ع) و مالک اشتر دم بزنید. اگر می‌خواهید از فردوسی دم بزنید اشکالی ندارد اما اگر خواستید از کسی که اسلام را نگاه داشته دم بزنید باید از فقها، باید از علامه حلی هاو... نام ببرید.

وی پر رنگ کردن ایران غیر مذهبی را دستور کار دشمن دانست و بیان داشت: انتظار داریم که مسئولان آب به آسیاب دشمن نریزند.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه، گفت: امر دیگری که دشمن دنبال می‌کرد، مقابله با ارزش‌های دینی در سطح جامعه است که از جمله آن‌ها عدالت اقتصادی، حجاب و عفاف از نگاه قرآن و... است که همگی از ارزش‌های مورد تأیید ما می‌باشد.

وی با بیان اینکه در عرصه کتاب، جریانی در دوره اصلاحات بود که باعث شد کتاب‌های مبتذل غوغا کنند، تصریح کرد: هم اکنون هم در عرصه کتاب و مجلات و در عرصه هنر، فیلم، سینما، وضعیت مطلوب، اسلامی نیست و باید نقد شود اما نباید در نقد سینما، سینما گران ارزشی هم نقد شده و ‌تر و خشک با هم بسوزند.

خاتمی با بیان اینکه فیلم مستهجن فقط فیلم لختی و عریانی نیست، بلکه هر فیلمی که بر خلاف اسلام و انقلاب باشد مستهجن است، اظهار داشت: در همه خطبه‌هایم مخصوصا خطبه‌های سیاسی از پنج تن از چهره‌های صاحب نظر مشورت می‌کنم و در خصوص این دو فیلم هم، همه بدون استثنا گفتند باید بر خلاف این دو موضع گرفت.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه با بیان اینکه قبل از بنده امامان جمعه بوشهر، مشهد و بابل از اکران این دو فیلم سینمایی انتقاد کردند، گفت: بعد از موضع گیری در خصوص این دو فیلم با سیل تأیید‌ها مواجه شدیم؛ همچنین هتاکی‌هایی شد که بنا ندارم که به نامه‌های هتاکانه پاسخ دهم.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه ما رسالتی را در پاسداری از انقلاب اسلامی بر روی دوش خود احساس می‌کنیم و بر اساس آن عمل خواهیم کرد، گفت: هر خطبه‌ای که در نمازجمعه به فضل خدا می‌خوانم، آماده هر هزینه‌ای برای آن هستم که بالا‌ترین هزینه شهادت است و برای آن هم آماده‌ام.

وی تصریح کرد: بنا ندارم که به توهین‌ها جواب دهم اما اگر نهی از منکر و ناهی از منکر تنها بماند، گسترش منکر به عهده ساکت هاست.

خاتمی خاطرنشان کرد: بنده از دو جهت مورد تأیید مقام معظم رهبری هستم؛ اولین آن این است که بنده را به عنوان امام جمعه موقت تهران منصوب کردند؛ دومین مورد که باید اشاره کنم این است که هر امام جمعه‌ای در هر شهر حق دارد برای خود یک نایب انتخاب کند، و مقام معظم رهبری به عنوان امام جمعه تهران بنده را به عنوان نایب خودشان تعیین کردند و این دو جنبه تأیید ایشان برای من افتخار است.

وی ادامه داد: فحش بارانم هم کنند تحمل می‌کنم، اما افرادی که باید برای اخلاق جامعه نظارت کنند، ساکت بمانند، گسترش منکر و بی‌رونقی بازار نهی از منکر دیده خواهد شد.

وی با بیان اینکه باید گوش به فرمان مقام معظم رهبری بود، گفت: هرگز معتقد نیستیم این دو فیلم بحث اصلی ماست، بلکه حرف ما این است که اگر محتواهای ارزشی از سینماهای ما رخت بربندد، سینمای ما به سمت طاغوتی شدن رفته و این رفتن به سمت سراشیبی سقوط است. البته سینماگران ارزشی نیز داریم.

خاتمی گفت: از هفته گذشته ۱۵تن از سینما گران ارزشی که اعتراف به مشکلات در عرصه سینما دارند با بنده جلسه داشتند.

وی در پایان گفت: باید سینمای ما، کتاب‌های ما، درس‌های دانشگاهی و... باید در تراز جمهوری اسلامی باشد

بازگشت به صفحه قبل   نسخه قابل چاپ   لینک دائمی به این خبر 
 
 
¤ اخبار جبهه ملی
¤ درگذشت مهندس اسماعیل حاج قاسمعلی
¤ بازداشت پیمان عارف عضو جبهه ملی ایران
¤ ادیب برومند: انحلال مجلس استیضاح مصدق را منتفی کرد
¤ نامه سخنگوی جبهه ملی ایران به بی بی سی
¤ پیام های نوروزی
¤ خورشیدی که هر روز فروزان تر از روز پیش میدرخشد/بیانیه جبـــهه ملــــی ایــــران
¤ سنگر نشین بی مدعای آزادی هوشنگ کشاورز صدر رفت
¤ تجزیه طلبی محکوم است/رئیس هیئت رهبری جبهه ملی ایران
¤ متن پیام های رهبران جبهه ملی به مناسبت پنجاهمین سال تاسیس کنفدراسیون
¤ تحلیل جبهه ملی ایران ازرویدادهای مصر
¤ دکتر علی رشیدی عضو هیئت رهبری جبهه ملی ایران به دو سال زندان و 5 سال محرومیت از حقوق اجتماعی محکوم شد
¤ بازداشت اعضاي جبهه ملي ايران در اسفراين خراسان شمالي
¤ بزرگداشت دکتر مصدق در واشنگتن/2 گزارش
¤ بزرگداشت دکتر محمد مصدق در باشگاه ملی خبرنگاران در واشنگتن دی سی شنبه 10 نوامبر 2012
¤ مشروح سومین گزارش احمد شهید در رابطه با حقوق بشر در ایران
¤ جبهه ملي ايران , نيروي هوايي و خلبانان قهرمان دفاع مقدس را گراميداشت
¤ تکدیب امضا
¤ جبهه ملی ایران: به یاری زلزله زدگان بشتابیم
¤ درگذشت رادمرد میهن دوست آقای دکترخسروسعیدی عضو حزب ایران و جبهه ملی ایران
¤ ننگ ونفرین بربیست وهشتم مرداد
¤ اسطوره مقاومت مهندس عباس اميرانتظام در بيمارستان بستري شد
¤ بیانیه ادیب برومند و جبهه ملی ایران- اروپا و آمریکا در اظهار تاثر و همدردی با هموطنان داغدیده آذربایجانی
¤ احضار كورش زعيم
¤ درود بر چهاردهم مرداد / ادیب بـرومـند- رهبر جبهه ملی ایــران
¤ جبهه ملی ایران نسل کشی مسلمانان در میانمار را محکوم میکند
¤ بیانیه ادیب بـــرومند رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران به مناسبت بزرگداشت ۳۰ تیر 1331
¤ نامه سرگشاده جبهه ملی ایران به رئیس جمهور آمریکا درمورد ادعای واهی مالکیت امارات بر جزایر ایرانی
¤ عمل جراحی قلب دکتر حسین موسویان، رییس هیئت اجرایی جبهه ملی ایران
¤ گرامیداشت یکصدوسی امین زادروز دکتر محمد مصدق در پاریس و کلن
¤ یادداشت اعتراض جبهه ملی ایران به موسسه گوگل
¤ تکذیب مذاکرات جبهه ملی ایران با آقای رضا پهلوی و نزدیکان ایشان
¤ جبهه ملی ایران مهیای ستیزه گری در باره حفظ تمامیت کشور است/ادیـب بـرومـند رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران
¤ پیام های نوروزی استاد ادیـب بـرومـنـد , دکتر حسین موسویان ,اقاي حسن لباسچی و مهندس كورش زعيم
¤ پیام نوروزی ادیـب بـرومـنـد
¤ دیدارسخنگو و اعضای جبهه ملی ایران با دکتر علی رشیدی
¤ بیانیه ادیـب بـــــرومــند رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران درباره انتخابات اسفند ۱۳۹۰
¤ جبهه ملی ايران در انتخابات شرکت نمی کند
¤ آخرین وضعیت جبهه ملی ایران
¤ وضعیت نا مساعد جسمی حمید رضا خادم، زندانی سیاسی در بند ۳۵۰ اوین
¤ آیا جبهه ملی ایران منحل میشود؟
¤ بازجویی و بازداشت فعالان و اعضای جبهه ملی ایران
¤ ادامه بازداشتها و احضار اعضای جبهه ملی ایران به وزارت اطلاعات
¤ برگزاری جلسات شورای جبهه ملی ایران ممنوع شد
¤ احضارعیسی خان حاتمی عضو شورای مرکزی جبهه ملی ایران/ بازداشت مهندس محمد توسلی
¤ بازداشت دکتر علی رشیدی
¤ احضار ملیون به وزارت اطلاعات
¤ نشست مهرماه شوراي مركزي جبهه ملي ايران
¤ جلسه شورای مرکزی جبهه ملی ایران پنج شنبه در تهران برگزار شد
¤ جبهه ملی ایران در خارج از کشور نماینده ندارد
¤ @نامه پیمان عارف به احمدی نژاد@دیدار از پیمان عارف
© 2004 - 2011 - خبرگزاری جبهه ملی ایران - J M I N e w s . c o m - تماس با ما