استقلال - آزادی - عدالت اجتماعی (جمهوری ایرانی)
به سایت خبری جبهه ملی ایران ،پرببنده ترین سایت نیروهای ملی خوش آمدید
این سایت خبری مستقل است و به انعکاس اخبار تشکلهای جبهه ملی ایران و نیروهای ملی در سراسر جهان اختصاص دارد
از دیگر صفحات این تارنما در زیر این پیام با کلیک روی صفحه دیدن کنید
 
¤ اخبار دانشجویی
¤ صدور حکم زندان برای ۲۰ نفر از بازداشت شدگان زلزله آذربايجان
¤ دیدار اعضای جبهه ملی ایران با فرید طاهری
¤ روز دانشجو در مزار کیانوش آسا/ بیانیه دفتر تحکیم وحدت
¤ احضار مجدد پیمان عارف به دادگاه
¤ پیمان عارف بار دیگر از تحصیل محروم گردید.
¤ دفتر تحکیم وحدت و سازمان دانش آموختگان ایران در بیانیه ای مشترک: «صدای دانشجویان دربند باشیم»
¤ بیانیه‌ دانشجویان و دانش‌آموختگان لیبرال; «تشکیل جبهه‌ دموکراسی‌خواهان برای صیانت از منافع ملت ایران در مقابل استبداد داخلی»
¤ ممانعت از آزادی پیمان عارف، فعال سابق دانشجویی
¤ پیمان عارف، دانشجوی زندانی، پس از اعتصاب غذا به بیمارستان منتقل شد
¤ پیمان عارف برای سومین بار بازداشت شد
سایتهای دیگر
 
همبستگی برای دمکراسی و حقوق بشر در ایران
¤ صفحه اول  ¤ اخبار ايران  ¤ اخبار جبهه ملی  ¤ بیانیه های جبهه ملی  ¤ کورش زعيم  ¤ جبهه ملی اروپا  ¤  واشنگتن  ¤ اخبار دانشجویی  ¤ خارج از کشور  ¤ دکتر ورجاوند  ¤ زنان  ¤ نشریات  ¤ دیدگاه  ¤ دریادار مدنی  ¤ رضا آذرخش  ¤ اندیشگاه ملی/ آریان پور  ¤ کنگره ملی/ امیرانتظام  ¤ مقالات  ¤  عضويت  ¤ نهضت آزادی/حزب ملت ایران  ¤ کارگران  ¤  اسناد جبهه ملی  ¤ جوانان جبهه ملی  ¤ دکتر باوند  ¤ كانون انديشه و سخن.  ¤ بیژن مهر  ¤  سمينار جبهه ملی  ¤  فرهنگ  ¤ همبستگی برای دمکراسی و حقوق بشر در ایران  ¤ دفتر پژوهش های جبهه  ¤ اخبار زندانیان سیاسی  ¤ برنامه تلوزیون  ¤ اقتصاد  ¤ آلبوم عکسها  ¤ تماس با ما ¤ آرشیو خبرها
تشکیل"شورای صلح" برای همراه کردن فعالیت های ضدجنگ در ایران /3 گزارش
29 آبان 1386       بازگشت به صفحه قبل 
کانون مدافعان حقوق بشر در ایران روز دوشنبه نشستی تحت عنوان «جنگ نه، صلح و حقوق بشر آری» برگزار کرد.
به گزارش ایسنا در این نشست شیرین عبادی، سیمین بهبهبانی، رخشان بنی اعتماد، ابراهیم یزدی و چندین نفر از استادان دانشگاه ها شرکت داشتند.
در این کنفرانس تشکیل شورای صلح برای همراه کردن فعالیت های ضدجنگ در ایران اعلام شد.
عزت‌الله سحابی در این نشست، از همه اندیشمندان خواست تا در برابر نواخته شدن ناقوس جنگ در جهان از خود حرکتی نشان دهند.
رخشان بنی‌اعتماد، کارگردان سینما نیز در این نشست اظهار داشت: اگر هنوز بشر معاصر زبانی غیر از جنگ برای حل مناقشات بین‌المللی پیدا نکرده باشد، باید در سیر تکامل آن شک کرد. متأسفانه اکنون بدیهی‌ترین نشانه‌های بدویت در جای جای جهان دیده می‌شود و کسانی که نقشی در تصمیمات دولت‌ها ندارند همان قربانیان جنگ هستند لذا باید هشدار جدی داد که قیمت پیروزی در هیچ زمینه‌ای معادل جنگ نخواهد بود.
معارفی، عضو کانون صنفی معلمان نیز در همین رابطه گفت: می‌توان با توسعه‌ی دموکراسی جلوی جنگ و برخوردهای فیزیکی را گرفت.
مردوخی، مدرس دانشگاه نیز اظهار کرد: جنگ‌ها علاوه بر خسارات مستقیم و غیرمستقیم، خسارات انسانی نیز بر جامعه تحمیل می‌کنند که این نوع خسارت قابل اندازه‌گیری نیست. در حقیقت جنگ یک صنعت است و ۵۵ میلیون شغل در جهان متکی به صنایع تسلیحاتی است.
در ادامه‌ی این نشست، رفیعی استاد دانشگاه تصریح کرد: جنگ فقط موضوع دولت‌ها نیست بلکه موضوع کل ملت است. معتقدیم تنها چیزی که می‌تواند در مقابل جنگ بایستد افکار عمومی دنیا و خیرخواهان و صلح‌طلبان است.
در این نشست ابراهیم یزدی، شیرین عبادی و سیمین بهبهانی نیز درباره‌ی لزوم صلح و دوری از جنگ سخن گفتند.

سخنان شیرین عبادی
بی بی سی: شیرین عبادی، حقوقدان ایرانی و برنده جایزه صلح نوبل از مقامات ایران خواسته است تا برای پرهیز از خطر فزاینده جنگ، غنی سازی اورانیوم را به حالت تعلیق در آورند.
خانم عبادی در یک کنفرانس خبری گفت که ایران باید به قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد تعلیق فعالیت های غنی سازی اورانیوم احترام بگذارد.
خانم عبادی افزود: "انرژی هسته ای حق ایران است اما ایرانی ها حقوق دیگری از جمله امنیت، زیستن در صلح و برخورداری از رفاه را نیز دارند."
خانم عبادی گفت: "حق مردم این است، جنگ نمی خواهیم، می خواهیم در صلح زندگی کنیم ."
خبرنگاران می گویند که اینگونه انتقاد صریح از سیاست های هسته ای ایران بندرت در این کشور صورت می گیرد و اظهارات خانم عبادی، محکومیت سیاست های دولت ایران در زمانی است که تنش ها با کشورهای غربی افزایش یافته است.
خانم عبادی در کنفرانس خبری خود گفت: "صداهای شریرانه طبل های جنگ، هر چند از دور، اما به گوش می رسند و اگرچه ما آن را دوست نداریم اما احتمال جنگ وجود دارد."
وی افزود: "طی سی سال گذشته، یک انقلاب و هشت سال جنگ بوده و مردم خسته هستند و خواهان صلح و آرامش هستند."

شورای ملی صلح
شیرین عبادی در این کنفرانس خبری از تشکیل شورای ملی صلح خبر داده که قرار است به عنوان جنبش اجتماعی صلح دوستان ایران برای مقابله با خطرهای تهدیدکننده صلح در ایران عمل کند.
نرگس محمدی، سخنگوی کانون مدافعان حقوق بشر نیز گفت: "کانون، با تمام نیروها و جریان ها و آزادیخواهان ایران و جهان، برای مخالفت با جنگ و جلوگیری از وقوع آن تلاش می کند."
نشست امروز با شعار "جنگ نه، صلح و حقوق بشر آری" برگزار شد.

«کمیته موقت صلح» برای کاهش تنش بین ایران و آمریکا
رادیو فردا: شیرین عبادی، حقوقدان و برنده جایزه نوبل صلح، روز دوشنبه، ۱۹ نوامبر، در گفت و گویی با رادیو فردا اعلام کرد که «کمیته موقت صلح» را تشکیل داده تا راه های کاهش تنش بین ایران و آمریکا را بررسی کند.
خانم عبادی، همچنین روز دوشنبه در نشستی خبری در کانون مدافعان حقوق بشر در تهران، از تمامی ایرانیان خواست با توجه به نگرانی هایی که به گفته او «در زمینه احتمال حمله آمریکا به ایران وجود دارد»، در کارزاری صلح جویانه و با هدف جلوگیری از جنگ شرکت کنند.
خانم عبادی در مورد افزایش تنش بین تهران و واشینگتن، در مورد برنامه هسته ای ایران به رادیو فردا گفت: «آنچه ما می خواهیم و به دو طرف هشدار می دهیم رعایت حقوق بین الملل است. نه آمریکا می تواند و این حق را دارد که در مورد ایران خارج از ضوابط بین المللی عمل کند و نه ایران می تواند دیواری به دور خودش بکشد و بگوید که این کشور با قطعنامه های سازمان ملل کاری ندارد.»
برنده جایزه صلح نوبل در بخشی دیگر از این گفت وگو، از همه ایرانی ها چه در خارج و چه در داخل کشور دعوت کرد که به «کمیته موقت صلح» بپیوندد و تشکیل شورای ملی صلح را فراهم بکنند.
به گفته وی قرار است که این شورا راههای کاهش تنش نظامی بین غرب و ایران را مورد بررسی قرار دهد.
شیرین عبادی گفت: که شعار ما در کمیته موقت صلح این است: «جنگ نه، صلح و حقوق بشر آری»
به اعتقاد خانم عبادی « آمریکا به دنبال بهانه برای دست اندازی به ثروت و نفت ایران است و ما نباید چنین امکانی به این کشور بدهیم و باید به حقوق بین الملل احترام بگذاریم.»
شیرین عبادی در پاسخ به این پرسش که تا چه حد احتمال وقوع جنگ بین آمریکا و ایران را جدی می داند، گفت: «متاسفانه گفتمان سیاسی هر دو سو یعنی ایران و آمریکا روز به روز خشن تر می شود و مقامات آمریکایی اعلام کرده اند که گزینه نظامی هنوز روی میز است.»
وی می گوید:« انرژی هسته ای حق مسلم ما است ولی ما حقوق دیگری هم داریم از جمله زندگی در صلح و داشتن امنیت. پافشاری در مورد یک حق نباید موجب شود ما حقوق دیگر خود را از دست بدهیم.»
این برنده جایزه صلح نوبل در پایان مصاحبه خود گفت: «جنبش صلح خواهی فقط محدود به ایران نیست و در آمریکا نیز مدت ها است که شروع شده است؛ چرا که نه مردم ایران و نه مردم آمریکا خواهان جنگ نیستند.»

«خطر تجزیه ایران»
شیرین عبادی همراه با چند نفر از شخصیت های هنری و سیاسی کشور، روز دوشنبه، در یک نشست خبری در کانون مدافعان حقوق بشر، شرکت کرد و گفت: «کانون مدافعان حقوق بشر همگام با تمام نیروها وجریان ها و افراد آزادیخواه در جهان و ایران برای مخالفت با جنگ و جلوگیری از وقوع آن تلاش خواهد کرد و این نشست اولین اقدام این نهاد حقوق بشری بین المللی برای پژواک فریاد «جنگ نه» است.»
عزت الله سحابی از فعالان ملی – مذهبی، نیز در این نشست اعلام کرد که ایران در خطر تجزیه قرار دارد و افزود: «اقدامات جناح راست افراطی و منازعه جوی داخلی نیز در تحریک این فضای جهانی و مخصوصاً تحریک دولت آمریکا مشهود است.»
همچنین ابراهیم یزدی، رهبر نهضت آزادی ایران، در این نشست، با اشاره به اینکه «همه تدارکات برای وقوع جنگ جدی است» گفت: «در مورد ایران ، آمریکا در یک جنگ حقوقی و سیاسی توانسته است یک اجماع جهانی را بر سر یک مسئله بدست آورد. امروز این اجماع وجود دارد که ایران باید غنی سازی را متوقف کند.»
سیمین بهبهانی، شاعر ایرانی نیز گفت: «من می اندیشم که جنگ افروزان بزرگ ترین گناه را مرتکب می شوند.»
رخشان بنی اعتماد، کارگردان سینما دیگر شرکت کننده در این نشست اظهار داشت: «هنوز انسان های به جا مانده از جنگ هشت ساله ایران و عراق جان خود را از دست می دهند.»
خانم بنی اعتماد افزود:«مقابله با حرکت ها و عملکردهایی که به وقوع جنگ منجر شود وظیفه جدی است.»
@@@@@@@@@@@@@@@
«کمیته موقت صلح» برای کاهش تنش بین ایران و آمریکا

29 آبان 1386 رادیو فرداشيرين عبادی، حقوقدان و برنده جايزه نوبل صلح، روز دوشنبه، ۱۹ نوامبر، در گفت و گويی با راديو فردا اعلام کرد که «کميته موقت صلح» را تشکيل داده تا راه های کاهش تنش بين ايران و آمريکا را بررسی کند.

خانم عبادی، همچنین روز دوشنبه در نشستی خبری در کانون مدافعان حقوق بشر در تهران، از تمامی ايرانيان خواست با توجه به نگرانی هايی که به گفته او «در زمينه احتمال حمله آمريکا به ايران وجود دارد»، در کارزاری صلح جويانه و با هدف جلوگيری از جنگ شرکت کنند.

خانم عبادی در مورد افزايش تنش بين تهران و واشينگتن، در مورد برنامه هسته ای ايران به رادیو فردا گفت: «آنچه ما می خواهيم و به دو طرف هشدار می دهيم رعايت حقوق بين الملل است. نه آمريکا می تواند و اين حق را دارد که در مورد ايران خارج از ضوابط بين المللی عمل کند و نه ايران می تواند ديواری به دور خودش بکشد و بگويد که اين کشور با قطعنامه های سازمان ملل کاری ندارد.»

شورای امنیت سازمان ملل تاکنون دو قطعنامه تحریمی علیه ایران صادر کرده و از این کشور خواسته تا غنی سازی را متوقف کند ولی دولت ایران این قطعنامه ها را همچنان به غنی سازی ادامه می دهد.

برنده جایزه صلح نوبل در بخشی دیگر از این گفت وگو، از همه ايرانی ها چه در خارج و چه در داخل کشور دعوت کرد که به «کميته موقت صلح» بپيوندد و تشکيل شورای ملی صلح را فراهم بکنند.

به گفته وی قرار است که اين شورا راههای کاهش تنش نظامی بين غرب و ايران را مورد بررسی قرار دهد.

« انرژی هسته ای حق مسلم ما است ولی ما حقوق ديگری هم داريم از جمله زندگی در صلح و داشتن امنيت پافشاری در مورد يک حق نبايد موجب شود ما حقوق ديگر خود را از دست بدهيم.»
شیرین عبادی، برنده جایزه صلح نوبل
شيرين عبادی گفت: که شعار ما در کميته موقت صلح این است: «جنگ نه، صلح و حقوق بشر آری»

به اعتقاد خانم عبادی « آمريکا به دنبال بهانه برای دست اندازی به ثروت و نفت ايران است و ما نبايد چنين امکانی به اين کشور بدهيم و بايد به حقوق بين الملل احترام بگذاريم.»

شيرين عبادی در پاسخ به این پرسش که تا چه حد احتمال وقوع جنگ بين آمريکا و ايران را جدی می داند، گفت: «متاسفانه گفتمان سياسی هر دو سو يعنی ايران و آمريکا روز به روز خشن تر می شود و مقامات آمريکايی اعلام کرده اند که گزينه نظامی هنوز روی ميز است.»

وی می گويد:« انرژی هسته ای حق مسلم ما است ولی ما حقوق ديگری هم داريم از جمله زندگی در صلح و داشتن امنيت. پافشاری در مورد يک حق نبايد موجب شود ما حقوق ديگر خود را از دست بدهيم.»

این برنده جایزه صلح نوبل در پايان مصاحبه خود گفت: «جنبش صلح خواهی فقط محدود به ايران نيست و در آمريکا نيز مدت ها است که شروع شده است؛ چرا که نه مردم ايران و نه مردم آمريکا خواهان جنگ نیستند.»

«خطر تجزیه ایران»

شیرین عبادی همراه با چند نفر از شخصیت های هنری و سیاسی کشور، روز دوشنبه، در یک نشست خبری در کانون مدافعان حقوق بشر، شرکت کرد و گفت: «كانون مدافعان حقوق بشر همگام با تمام نيروها وجريان ها و افراد آزاديخواه در جهان و ايران برای مخالفت با جنگ و جلوگيری از وقوع آن تلاش خواهد كرد و اين نشست اولين اقدام اين نهاد حقوق بشری بين المللی برای پژواک فرياد «جنگ نه» است.»

«در مورد ايران ، امريكا در يک جنگ حقوقی وسياسی توانسته است يک اجماع جهاني را بر سر يک مساله بدست آورد. امروزاين اجماع وجود دارد كه ايران بايد غنی سازی را متوقف كند.»
ابراهیم یزدی، رهبر نهضت آزادی ایران
عزت الله سحابی از فعالان ملی – مذهبی، نیز در این نشست اعلام کرد که ایران در خطر تجزیه قرار دارد و افزود: «اقدامات جناح راست افراطي و منازعه جوی داخلی نيز در تحريک اين فضای جهانی و مخصوصاً تحريک دولت آمريكا مشهود است.»

همچنین ابراهيم يزدی، رهبر نهضت آزادی ایران، در اين نشست، با اشاره به اینکه «همه تداركات برای وقوع جنگ جدی است» گفت: «در مورد ايران ، آمريكا در يک جنگ حقوقی و سياسی توانسته است يک اجماع جهاني را بر سر يک مسئله بدست آورد. امروز اين اجماع وجود دارد كه ايران بايد غنی سازی را متوقف كند.»

سیمین بهبهانی، شاعر ایرانی نیز گفت: «من می انديشم كه جنگ افروزان بزرگ ترين گناه را مرتكب می شوند.»

رخشان بنی اعتماد، کارگردان سینما دیگر شرکت کننده در اين نشست اظهار داشت: «هنوز انسان های به جا مانده از جنگ هشت ساله ايران و عراق جان خود را از دست می دهند.»

خانم بنی اعتماد افزود:«مقابله با حركت ها و عملكردهايی كه به وقوع جنگ منجر شود وظيفه جدی است.»
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

بازگشت به صفحه قبل   نسخه قابل چاپ   لینک دائمی به این خبر 
 
 
¤ اخبار جبهه ملی
¤ درگذشت مهندس اسماعیل حاج قاسمعلی
¤ بازداشت پیمان عارف عضو جبهه ملی ایران
¤ ادیب برومند: انحلال مجلس استیضاح مصدق را منتفی کرد
¤ نامه سخنگوی جبهه ملی ایران به بی بی سی
¤ پیام های نوروزی
¤ خورشیدی که هر روز فروزان تر از روز پیش میدرخشد/بیانیه جبـــهه ملــــی ایــــران
¤ سنگر نشین بی مدعای آزادی هوشنگ کشاورز صدر رفت
¤ تجزیه طلبی محکوم است/رئیس هیئت رهبری جبهه ملی ایران
¤ متن پیام های رهبران جبهه ملی به مناسبت پنجاهمین سال تاسیس کنفدراسیون
¤ تحلیل جبهه ملی ایران ازرویدادهای مصر
¤ دکتر علی رشیدی عضو هیئت رهبری جبهه ملی ایران به دو سال زندان و 5 سال محرومیت از حقوق اجتماعی محکوم شد
¤ بازداشت اعضاي جبهه ملي ايران در اسفراين خراسان شمالي
¤ بزرگداشت دکتر مصدق در واشنگتن/2 گزارش
¤ بزرگداشت دکتر محمد مصدق در باشگاه ملی خبرنگاران در واشنگتن دی سی شنبه 10 نوامبر 2012
¤ مشروح سومین گزارش احمد شهید در رابطه با حقوق بشر در ایران
¤ جبهه ملي ايران , نيروي هوايي و خلبانان قهرمان دفاع مقدس را گراميداشت
¤ تکدیب امضا
¤ جبهه ملی ایران: به یاری زلزله زدگان بشتابیم
¤ درگذشت رادمرد میهن دوست آقای دکترخسروسعیدی عضو حزب ایران و جبهه ملی ایران
¤ ننگ ونفرین بربیست وهشتم مرداد
¤ اسطوره مقاومت مهندس عباس اميرانتظام در بيمارستان بستري شد
¤ بیانیه ادیب برومند و جبهه ملی ایران- اروپا و آمریکا در اظهار تاثر و همدردی با هموطنان داغدیده آذربایجانی
¤ احضار كورش زعيم
¤ درود بر چهاردهم مرداد / ادیب بـرومـند- رهبر جبهه ملی ایــران
¤ جبهه ملی ایران نسل کشی مسلمانان در میانمار را محکوم میکند
¤ بیانیه ادیب بـــرومند رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران به مناسبت بزرگداشت ۳۰ تیر 1331
¤ نامه سرگشاده جبهه ملی ایران به رئیس جمهور آمریکا درمورد ادعای واهی مالکیت امارات بر جزایر ایرانی
¤ عمل جراحی قلب دکتر حسین موسویان، رییس هیئت اجرایی جبهه ملی ایران
¤ گرامیداشت یکصدوسی امین زادروز دکتر محمد مصدق در پاریس و کلن
¤ یادداشت اعتراض جبهه ملی ایران به موسسه گوگل
¤ تکذیب مذاکرات جبهه ملی ایران با آقای رضا پهلوی و نزدیکان ایشان
¤ جبهه ملی ایران مهیای ستیزه گری در باره حفظ تمامیت کشور است/ادیـب بـرومـند رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران
¤ پیام های نوروزی استاد ادیـب بـرومـنـد , دکتر حسین موسویان ,اقاي حسن لباسچی و مهندس كورش زعيم
¤ پیام نوروزی ادیـب بـرومـنـد
¤ دیدارسخنگو و اعضای جبهه ملی ایران با دکتر علی رشیدی
¤ بیانیه ادیـب بـــــرومــند رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران درباره انتخابات اسفند ۱۳۹۰
¤ جبهه ملی ايران در انتخابات شرکت نمی کند
¤ آخرین وضعیت جبهه ملی ایران
¤ وضعیت نا مساعد جسمی حمید رضا خادم، زندانی سیاسی در بند ۳۵۰ اوین
¤ آیا جبهه ملی ایران منحل میشود؟
¤ بازجویی و بازداشت فعالان و اعضای جبهه ملی ایران
¤ ادامه بازداشتها و احضار اعضای جبهه ملی ایران به وزارت اطلاعات
¤ برگزاری جلسات شورای جبهه ملی ایران ممنوع شد
¤ احضارعیسی خان حاتمی عضو شورای مرکزی جبهه ملی ایران/ بازداشت مهندس محمد توسلی
¤ بازداشت دکتر علی رشیدی
¤ احضار ملیون به وزارت اطلاعات
¤ نشست مهرماه شوراي مركزي جبهه ملي ايران
¤ جلسه شورای مرکزی جبهه ملی ایران پنج شنبه در تهران برگزار شد
¤ جبهه ملی ایران در خارج از کشور نماینده ندارد
¤ @نامه پیمان عارف به احمدی نژاد@دیدار از پیمان عارف
© 2004 - 2011 - خبرگزاری جبهه ملی ایران - J M I N e w s . c o m - تماس با ما