استقلال - آزادی - عدالت اجتماعی (جمهوری ایرانی)
به سایت خبری جبهه ملی ایران ،پرببنده ترین سایت نیروهای ملی خوش آمدید
این سایت خبری مستقل است و به انعکاس اخبار تشکلهای جبهه ملی ایران و نیروهای ملی در سراسر جهان اختصاص دارد
از دیگر صفحات این تارنما در زیر این پیام با کلیک روی صفحه دیدن کنید
 
¤ اخبار دانشجویی
¤ صدور حکم زندان برای ۲۰ نفر از بازداشت شدگان زلزله آذربايجان
¤ دیدار اعضای جبهه ملی ایران با فرید طاهری
¤ روز دانشجو در مزار کیانوش آسا/ بیانیه دفتر تحکیم وحدت
¤ احضار مجدد پیمان عارف به دادگاه
¤ پیمان عارف بار دیگر از تحصیل محروم گردید.
¤ دفتر تحکیم وحدت و سازمان دانش آموختگان ایران در بیانیه ای مشترک: «صدای دانشجویان دربند باشیم»
¤ بیانیه‌ دانشجویان و دانش‌آموختگان لیبرال; «تشکیل جبهه‌ دموکراسی‌خواهان برای صیانت از منافع ملت ایران در مقابل استبداد داخلی»
¤ ممانعت از آزادی پیمان عارف، فعال سابق دانشجویی
¤ پیمان عارف، دانشجوی زندانی، پس از اعتصاب غذا به بیمارستان منتقل شد
¤ پیمان عارف برای سومین بار بازداشت شد
سایتهای دیگر
 
رضا آذرخش
¤ صفحه اول  ¤ اخبار ايران  ¤ اخبار جبهه ملی  ¤ بیانیه های جبهه ملی  ¤ کورش زعيم  ¤ جبهه ملی اروپا  ¤  واشنگتن  ¤ اخبار دانشجویی  ¤ خارج از کشور  ¤ دکتر ورجاوند  ¤ زنان  ¤ نشریات  ¤ دیدگاه  ¤ دریادار مدنی  ¤ رضا آذرخش  ¤ اندیشگاه ملی/ آریان پور  ¤ کنگره ملی/ امیرانتظام  ¤ مقالات  ¤  عضويت  ¤ نهضت آزادی/حزب ملت ایران  ¤ کارگران  ¤  اسناد جبهه ملی  ¤ جوانان جبهه ملی  ¤ دکتر باوند  ¤ كانون انديشه و سخن.  ¤ بیژن مهر  ¤  سمينار جبهه ملی  ¤  فرهنگ  ¤ همبستگی برای دمکراسی و حقوق بشر در ایران  ¤ دفتر پژوهش های جبهه  ¤ اخبار زندانیان سیاسی  ¤ برنامه تلوزیون  ¤ اقتصاد  ¤ آلبوم عکسها  ¤ تماس با ما ¤ آرشیو خبرها
نظام ولايت فقيه در تدارک عيد قربان ديگری/رضا آذرخش
21 بهمن 1390       بازگشت به صفحه قبل 
نظام ولايت فقيه در تدارک عيد قربان ديگری
رضا آذرخش
بخش دوم
بيست و سه سال بعد از جنگ هشت ساله ای که بازده تمايل صدور انقلاب آيت الله خمينی به عراق بود، و طبق آمار وزارت امورخارجه بريتانيا هزينه آن معادل 627 ميليارد دلار وهزينه بازسازی ويرانی های بازمانده از جنگ 452 ميليارد دلار بود. و طبق آمار دولت ايران 213000 کشته، 335000 معلول، 7000 مفقود الاثر و صد ها هزار سرباز وبسيجی معلول روانی که هنوز دچار ناراحتی های روانی بازمانده از جنگی هستند که به اعتقاد امام خمينی «يک نعمت بود» ره آورد انقلاب آيت الله خمينی برای ملت ايران بوده است. بار ديگر شبه جنگ ديگری به اراده جانشين او در آسمان ميهن ما در حال شکل گيری است.
رئيس جمهور باراک اوبا درسخنرانی ساليانه خود در27 ژانويه در جمع فرمانداران و قانون گزاران سراسر امريکا اظهارميدارد «امريکا مصمم است از دستيابی ايران به سلاح های هسته ای جلوگيری نمايد. و من برای رسيدن باين هدف، هيچ گزينه ای را ناديده نخواهم گرفت».
هرچند که بنا به گفته مقام رهبری در خطبه نماز جمعه «تحريم ها باعث تقويت ما شده است!» و احمدی نژاد نيز فريبکارانه اعلام ميدارد«ما از تحريم ها نمی ترسيم. هرچقدر ميخواهيد تحريم بکنيد!» اما با تحريم هایی که در مورد مبادلات اعتباری ومالی بين المللی عليه بانک مرکزی ايران توسط امريکا و اتحاديه اروپا آغاز شده، و تحريم خريد نفت ايران، درصورتیکه توافقی درمورد برنامه هسته ای ايران صورت نگيرد، از خرداد يا تير ماه آغاز ميشود فاجعه ديگری همچون دوران جنگ جهانی اول دامنگير ملت ستم ديده ايران خواهد شد، آيا بار ديگر ملت ايران اجبار به پذيرش تمايل آقای خامنه ای به داشتن سلاح اتمی است؟
به نخستين اثر تحريم هايی که باعث تقويت ما شده است توجه کنيم. « بنا بر گزارش رویترز به علت تحريم صدور اعتبارات بانکی، و مسدود کردن اعتبارات بانک مرکزی ايران توسط امريکا و اتحادیه اروپا، کشتی های حامل ۴۰۰ تا 600 هزار تن غلات که قرارداد آن قبلا به امضا رسيده بود به علت عدم دريافت اسناد اعتباری يا نقدی حاضر به تخليه بار های خود نشدند و ناچار بنادر ايران را ترک خواهند کرد و چند کشتی ديگر نيز که حامل غلات و حبوبات به مقصد ايران بودند از نيمه راه باز ميگردند.
درحال حاضر تنها مؤسسه اعتباری که هنوزاقدام به تحريم بانک های ايران ننموده « اتحاديه امور مالی و ارتباطی بلژيک » ميباشد که ارتباط مالی و اعتباری با بانک های جمهوری اسلامی برای صدور اعتبار و نقل و انتقال ارز و سرمايه گذاری را حفظ کرده است. اما روز جمعه سوم فوريه کميسيون مالی مجلس نمايندگان امريکا متفقا طرحی را پيشنهاد کردند که « هرگاه مؤسسه ای مالی ازقانون تحريم بانکی ايران که توسط امريکا واتحاديه اروپا مقررگرديده است متابعت نکند مشمول تحريم امريکا خواهد شد» و چنانچه اين پيشنهاد به تصويب نهايی کميته امور مالی سنای امريکا برسد تنها مؤسسه مالی که ارتباط خود را با ايران حفظ کرده است نيز ملزم خواهد بود از تحريم های مالی و اعتباری اتحاديه اروپا و امريکا تبعيت نمايد.
از سوی ديگر نشانه هايی وجود دارند که پيش قراولان حمله نظامی امريکا يا ايسرائيل را ميتوان در آنها تشخيص داد. طبق گزارش وال استريت جورنال سخنگوی بخش برنامه ريزی وزارت دفاع امريکا گفته است: «چون قدرت بمب های نفوذی (بانکر باستر) موجود توان نفوذ در تأسيسات زير زمينی مراکز اتمی اخير ايران را ندارند، ما درحال طرح بمب های نفوذی با توانمندی بيش از 30000 پوندی مواد منفجره می باشيم تا چنانچه ناچار به حمله به تأسيسات هسته ای زير زمينی ايران باشيم، بمب ها توان نفوذ به اعماق تأسيسات هسته ای ايران را که در مناطق کوهستانی ساخته شده اند دارا باشند».
در اين راستا سخنگوی وزارت دفاع امريکا اعلام داشته برای ساخت 20 بمب، اعتباری معادل 330 ميليون دلار تصويب شده است، علاوه بر آن وزارت دفاع درخواست کرده 82 ميليون دلار نيز به اعتبار موجود افزوده شود. آقای لئون پانتا وزير دفاع امريکا به خبرنگار وال استريت جورنال گفته است : « ما کوشش ميکنيم که آنها به زودی آماده شوند. » معهذا در هفته های اخير تلاشهايی برای تنش زدايی بين امريکا و ايران انجام گرديده. اما بنا به نوشته نشريه اکونوميست در 2012-11-01 با کشته شدن مسؤل خريد تجهيزات واحد تغليظ اورانيوم در نطنز، چهارمين دانشمندی که طی دو سال اخير به قتل رسيده اند. همراه با انفجار در چند مرکز توليد سلاح و قرارگاه نظامی که احتمالا اقدامی توسط موساد برای به تأخير انداختن ساخت سلاح های هسته ايران بوده است. به عبارت ساده تر جنگ نه در آينده بلکه اکنون آغاز شده است، اما رهبر هنوز به آن توجه ننموده است.
اسرائيل از تحريم های جديد عليه ايران ابراز خوشحالی ميکند، اما نتانياهو و معاون او موشه يالون انتظار دارند که تحريم ها سريعا اجرا گردد. يالون ضمن انتقاد از اوباما ميگويد دليل موش و گربه بازی اوباما ترس از افزايش بهای نفت در سال انتخابات ميباشد. با توجه به سخنان افتخار آميز، در واقع نادانانه رئيس سازمان انرژی اتمی ايران فريدون دوانی عباسی که: «تغليظ اورنيوم تا حد 20% خلوص در فاردو نزديک شهر مقدس قم که با موشک های ضد هوايی محافظت ميگردد درحال پيشرفت ميباشد!»
وزير دفاع ايسرائيل ادهود باراک (فردی که در جنايت ژانويه 2009 فرماندهی کشتار 1300 نفر غير نظامی فلسطينی را در نوار غزه به عهده داشت) در ماه نوامبر گفته بود که ما کمتر از يکسال وقت داريم که برنامه اتمی ايران را متوقف کنيم زيرا وقتی ايران بتواند مقدار کافی اورانيوم 20% در فاردو تغليظ کند، دارای «فضای امنی» خواهد شد، که حمله نظامی به «تنهايی توسط ايسرائيل» از برنامه خارج ميشود.
اگرچه عده ای از مسؤلين در اسرائيل مطمئن نيستند که اسرائيل مبادرت به حمله به تأسيسات هسته ای ايران بنمايد، اما تصميم نهايی با نتانياهو، يالون و باراک ميباشد که هر سه نفر آنها بنام «عقاب» ها شناخته شده اند. نتانياهو فکر ميکندکه اوباما درسال انتخابات مجبور است از اسرائيل دراين زمينه حمايت نمايد. هرچند رئيس جمهور اوباما کرارا يادآور شده که با زمان تصميم گيری در اين مورد فاصله زيادی داريم و شديدا مخالفت خود را با حمله به ايران در حال حاضر اعلام داشته است. و سخنگوی وزارت دفاع نيز قويا متذکر شده که امريکا در ترور دانشمندان ايرانی نقشی نداشته است، زيرا علاقمند است تنش بين دو کشور کاهش يابد.
اما همزمان با اين اظهار نظرها کاخ سفيد اعلام ميداردکه برنامه مشترک مانور نطامی با اسرائيل را در بهار آينده اجرا خواهد نمود و هم اکنون 9000 نفر از نظاميان امريکا در اسرائيل اقامت دارند. وزارت دفاع نيز اعلام داشت که 15000نفر از نيروهای نظامی امريکا درکويت قرار داه شده اند و گروه سومی نيز ممکن است به آنها بپيوندند.
در اينکه ايران بايد فعاليت ساخت تسليحات اتمی خود را متوقف کند، اختلاف نظری بين امريکا و اسرائيل وجود ندارد، لئون پانتا وزير دفاع امريکا دراوايل فوريه گفته اگر لازم باشد از نيروی نظامی استفاده خواهيم کرد. اما ديدگاه های آنها در چگونگی اجرا متفاوت است. عقاب های ايسرائيل مشابه باراک اوباما فکر می کنند آغاز تغليظ اورانيوم در «فاردو» را عبور از خط قرمزی ميدانند که ميبايست سريعا متوقف گردد. پاره ای ازمقامات امريکايی نيز فکر ميکنند درحالیکه ايران فاقد نيروهای تهاجمی کافی است ممکن نيست مبادرت به حمله نمايد. از اينرو آنها معتقد هستند که برنامه ايران اين است که به آرامی به جلو برود تا به جايی که مقدار کافی کلاهک های اتمی و موشک هايی که بتوانند آنها را حمل کنند در اختيار داشته باشد، اگر چنين است هنوز وقت برای تحريمهای مالی و مذاکرات ديپلماسی وجود دارد تا ايران علاقه ای برای ادامه فعاليت های هسته ای خود نداشته باشد.
انتخابات امريکا درپيش است. عقاب هايی که درمراکز قانون گذاری امريکا هستند کم نيستند، استقبال از نتانياهو هنگام ورود به مجلس نمايندگان، نشانه گويايی از پشتيبانی از اسرائيل ميباشد. آنها اطمينان زيادی نداردکه باراک اوباما بتواند رأی کافی درانتخابات نوامبر بدست آورد، درآن صورت رئيس جمهور آينده و احتمالا قانون گزاران آينده در راستای تفکری ميروند که عقاب های اسرائيلی خواستار آن هستند. آقای خامنه ای که نيروهای برون مرزی را عنوان ميکند و علنا تهديد مينمايد که پاسخ امريکا و اسرائيل را توسط آنها خواهد داد نه تنها راه نجاتی نمی يابد، بلکه بهانه ای به دست عقاب ها ميدهد که بتوانند حمله به ايران را برای مردم امريکا و اسرائيل توجيه کنند.
آقای خامنه ای شايد شنيده باشند که در روز 17 بهمن همه دارايی های ملت ايران در امريکا بلوکه شده است، همان گونه که پس از اشغال سفارت امريکا در تهران انجام شده بود؟ آيا ميداند کشور ما در چنان انزوايی گرفتارشده که هيچ کشوری در جهان احساسی نسبت به ملت ايران ندارد. اگر رهبر در انتظار کمک های دو دولت جنايتکار روس و چين است، بايد بداند آنها خيلی زود برای منافع خود ما را به ثمن بخس خواهند فروخت. تا چه زمان ملت ايران می بايست تاوان ندانم کاری های نا آگاهان و خود بزرگ بينان را بپردازد؟ رهبر که در سخنان گاه به گاهی خود از ملت عزيز سخن ميگويد چرا پيش از اينکه ملت عزيز بار ديگر به قربانگاه برده شوند از آنها نمی پرسد از نظامی که او رهبر آن است رضايت دارند يا نه؟ شايد هنوز راهی برای رهايی باشد. ملت ايران هيچگاه روح الله خمينی را به خاطر جنگ با عراق و کشتار دگر انديشان نخواهد بخشيد. آقای رهبر، آيا هيچ يک از فرزندان يا بستگان يا دوستان شما در جبهه ها به خون در غلطيده اند؟
در سايت های خبری عکسی از آقای خامنه ای در يکی از سخنرانی های خود که حالت گريستن به خود گرفته است ديده ميشود، سؤال ملت ايران اين است آيا او هيچگاه يادی ازگريه های مادران و پدران فرزند از دست داده، زنان وکودکان پدر از دست داده قطره اشکی فشانده است؟ آيا بار ديگر پدران و مادران، فرزندان و همسران، برادران و خواهران ملت ايران بايد تاوان خودخواهی ها و ندانم کاری های رهبر را بدهند؟ پس بايد تا دير نشده عاقلانه تر بينديشد و واقعيات را در نظر بگيرد.
موج بیداری اسلامی در منطقه گفت: ملت ایران با پیروزی این انقلاب‌ها به طور نسبی از غربت درآمد.
او با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی ملت ایران اضافه کرد: انقلاب ما رژیم ضداسلام را از بین برد و رژیم اسلامی بر سر کار آورد؛ رژیم دیکتاتوری و مستبد را از بین برد و رژیم مردم‌سالار به جای آن نشاند.
بازگشت به صفحه قبل   نسخه قابل چاپ   لینک دائمی به این خبر 
 
 
¤ اخبار جبهه ملی
¤ درگذشت مهندس اسماعیل حاج قاسمعلی
¤ بازداشت پیمان عارف عضو جبهه ملی ایران
¤ ادیب برومند: انحلال مجلس استیضاح مصدق را منتفی کرد
¤ نامه سخنگوی جبهه ملی ایران به بی بی سی
¤ پیام های نوروزی
¤ خورشیدی که هر روز فروزان تر از روز پیش میدرخشد/بیانیه جبـــهه ملــــی ایــــران
¤ سنگر نشین بی مدعای آزادی هوشنگ کشاورز صدر رفت
¤ تجزیه طلبی محکوم است/رئیس هیئت رهبری جبهه ملی ایران
¤ متن پیام های رهبران جبهه ملی به مناسبت پنجاهمین سال تاسیس کنفدراسیون
¤ تحلیل جبهه ملی ایران ازرویدادهای مصر
¤ دکتر علی رشیدی عضو هیئت رهبری جبهه ملی ایران به دو سال زندان و 5 سال محرومیت از حقوق اجتماعی محکوم شد
¤ بازداشت اعضاي جبهه ملي ايران در اسفراين خراسان شمالي
¤ بزرگداشت دکتر مصدق در واشنگتن/2 گزارش
¤ بزرگداشت دکتر محمد مصدق در باشگاه ملی خبرنگاران در واشنگتن دی سی شنبه 10 نوامبر 2012
¤ مشروح سومین گزارش احمد شهید در رابطه با حقوق بشر در ایران
¤ جبهه ملي ايران , نيروي هوايي و خلبانان قهرمان دفاع مقدس را گراميداشت
¤ تکدیب امضا
¤ جبهه ملی ایران: به یاری زلزله زدگان بشتابیم
¤ درگذشت رادمرد میهن دوست آقای دکترخسروسعیدی عضو حزب ایران و جبهه ملی ایران
¤ ننگ ونفرین بربیست وهشتم مرداد
¤ اسطوره مقاومت مهندس عباس اميرانتظام در بيمارستان بستري شد
¤ بیانیه ادیب برومند و جبهه ملی ایران- اروپا و آمریکا در اظهار تاثر و همدردی با هموطنان داغدیده آذربایجانی
¤ احضار كورش زعيم
¤ درود بر چهاردهم مرداد / ادیب بـرومـند- رهبر جبهه ملی ایــران
¤ جبهه ملی ایران نسل کشی مسلمانان در میانمار را محکوم میکند
¤ بیانیه ادیب بـــرومند رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران به مناسبت بزرگداشت ۳۰ تیر 1331
¤ نامه سرگشاده جبهه ملی ایران به رئیس جمهور آمریکا درمورد ادعای واهی مالکیت امارات بر جزایر ایرانی
¤ عمل جراحی قلب دکتر حسین موسویان، رییس هیئت اجرایی جبهه ملی ایران
¤ گرامیداشت یکصدوسی امین زادروز دکتر محمد مصدق در پاریس و کلن
¤ یادداشت اعتراض جبهه ملی ایران به موسسه گوگل
¤ تکذیب مذاکرات جبهه ملی ایران با آقای رضا پهلوی و نزدیکان ایشان
¤ جبهه ملی ایران مهیای ستیزه گری در باره حفظ تمامیت کشور است/ادیـب بـرومـند رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران
¤ پیام های نوروزی استاد ادیـب بـرومـنـد , دکتر حسین موسویان ,اقاي حسن لباسچی و مهندس كورش زعيم
¤ پیام نوروزی ادیـب بـرومـنـد
¤ دیدارسخنگو و اعضای جبهه ملی ایران با دکتر علی رشیدی
¤ بیانیه ادیـب بـــــرومــند رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران درباره انتخابات اسفند ۱۳۹۰
¤ جبهه ملی ايران در انتخابات شرکت نمی کند
¤ آخرین وضعیت جبهه ملی ایران
¤ وضعیت نا مساعد جسمی حمید رضا خادم، زندانی سیاسی در بند ۳۵۰ اوین
¤ آیا جبهه ملی ایران منحل میشود؟
¤ بازجویی و بازداشت فعالان و اعضای جبهه ملی ایران
¤ ادامه بازداشتها و احضار اعضای جبهه ملی ایران به وزارت اطلاعات
¤ برگزاری جلسات شورای جبهه ملی ایران ممنوع شد
¤ احضارعیسی خان حاتمی عضو شورای مرکزی جبهه ملی ایران/ بازداشت مهندس محمد توسلی
¤ بازداشت دکتر علی رشیدی
¤ احضار ملیون به وزارت اطلاعات
¤ نشست مهرماه شوراي مركزي جبهه ملي ايران
¤ جلسه شورای مرکزی جبهه ملی ایران پنج شنبه در تهران برگزار شد
¤ جبهه ملی ایران در خارج از کشور نماینده ندارد
¤ @نامه پیمان عارف به احمدی نژاد@دیدار از پیمان عارف
© 2004 - 2011 - خبرگزاری جبهه ملی ایران - J M I N e w s . c o m - تماس با ما