استقلال - آزادی - عدالت اجتماعی (جمهوری ایرانی)
به سایت خبری جبهه ملی ایران ،پرببنده ترین سایت نیروهای ملی خوش آمدید
این سایت خبری مستقل است و به انعکاس اخبار تشکلهای جبهه ملی ایران و نیروهای ملی در سراسر جهان اختصاص دارد
از دیگر صفحات این تارنما در زیر این پیام با کلیک روی صفحه دیدن کنید
 
¤ اخبار دانشجویی
¤ صدور حکم زندان برای ۲۰ نفر از بازداشت شدگان زلزله آذربايجان
¤ دیدار اعضای جبهه ملی ایران با فرید طاهری
¤ روز دانشجو در مزار کیانوش آسا/ بیانیه دفتر تحکیم وحدت
¤ احضار مجدد پیمان عارف به دادگاه
¤ پیمان عارف بار دیگر از تحصیل محروم گردید.
¤ دفتر تحکیم وحدت و سازمان دانش آموختگان ایران در بیانیه ای مشترک: «صدای دانشجویان دربند باشیم»
¤ بیانیه‌ دانشجویان و دانش‌آموختگان لیبرال; «تشکیل جبهه‌ دموکراسی‌خواهان برای صیانت از منافع ملت ایران در مقابل استبداد داخلی»
¤ ممانعت از آزادی پیمان عارف، فعال سابق دانشجویی
¤ پیمان عارف، دانشجوی زندانی، پس از اعتصاب غذا به بیمارستان منتقل شد
¤ پیمان عارف برای سومین بار بازداشت شد
سایتهای دیگر
 
نهضت آزادی/حزب ملت ایران
¤ صفحه اول  ¤ اخبار ايران  ¤ اخبار جبهه ملی  ¤ بیانیه های جبهه ملی  ¤ کورش زعيم  ¤ جبهه ملی اروپا  ¤  واشنگتن  ¤ اخبار دانشجویی  ¤ خارج از کشور  ¤ دکتر ورجاوند  ¤ زنان  ¤ نشریات  ¤ دیدگاه  ¤ دریادار مدنی  ¤ رضا آذرخش  ¤ اندیشگاه ملی/ آریان پور  ¤ کنگره ملی/ امیرانتظام  ¤ مقالات  ¤  عضويت  ¤ نهضت آزادی/حزب ملت ایران  ¤ کارگران  ¤  اسناد جبهه ملی  ¤ جوانان جبهه ملی  ¤ دکتر باوند  ¤ كانون انديشه و سخن.  ¤ بیژن مهر  ¤  سمينار جبهه ملی  ¤  فرهنگ  ¤ همبستگی برای دمکراسی و حقوق بشر در ایران  ¤ دفتر پژوهش های جبهه  ¤ اخبار زندانیان سیاسی  ¤ برنامه تلوزیون  ¤ اقتصاد  ¤ آلبوم عکسها  ¤ تماس با ما ¤ آرشیو خبرها
اعتراضات جهانی به وضعیت حقوق بشر در ایران
29 تیر 1386       بازگشت به صفحه قبل 
اطلاعیه ی دبیرخانه بین المللی حزب سوسیالیست فرانسه/حقوق بشرو سنگسارهای قضایی در ایران

29 تیر 1386

حقوق بشرو سنگسارهای قضایی در ایران

تجاوزات به حقوق بشر در ایران به حد غیر قابل تحملی رسیده اند. سرکوب تنها متوجه نیروهای سیاسی اپوزیسیون، روزنامه نگاران، روشنفکران، دانشجویان اصلاح طلب و متعهد نمی شود، بلکه شامل حال زنانی نیز می گردد که برای لغو قوانین ناعادلانه ی ضد زن مبارزه می کنند و همچنین کارگران، سندیکالیست ها و فعالینی را در بر می گیرد که گهگاه به خاطر برگزاری روز جهانی کار (اول ماه مه) به چندین سال حبس محکوم می شوند.
این سیاست سرکوب در ایران، اخیرا،ً با از سر گرفتن سنگسارهای قضایی که خلاف تعهد دولت ایران در سال 2002 مبنی بر تعلیق این عمل غیر قابل پذیرش در عصر ما ست، همراه شده است.
انجمن دفاع از حقوق بشردر ایران به ریاست خانم شیرین عبادی، برنده ی جایزه نوبل، با انتشار لیست طولانی قربانیان سرکوب طی 4 ماه اخیر، موج اخیر سرکوب ها را افشا نموده است.
حزب سوسیالیست فرانسه انزجار خود را نسبت به نقض مداوم حقوق بشر در ایران و بویژه ازسرگرفتن سنگسارها اعلام میدارد. حزب سوسیالیست مجدداً از اتحادیه اروپا ومقدمتاً ا از مقامات فرانسوی می خواهد که بر مقامات ایرانی فشار آورند تا به این اعمال غیر قابل قبول پایان دهند.

پاریس
16 ژوییه 2007 - 25 تیر 1386

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
دیدبان حقوق بشر از ایران خواست اعترافات تلویزیونی را متوقف کند

29 تیر 1386

19 ژوئیه 2007

سازمان دیدبان حقوق بشر از دولت جمهوری اسلامی ایران خواست پخش برنامه اعترافات آمریکایهای ایرانی تبار را متوقف کند.

دیدبان حقوق بشر ابراز نگرانی کرده که هاله اسفندیاری و کیان تاجبخش با بکارگیری زور و ارعاب، وادار به اظهاراتی شده باشند که آنان را مقصر جلوه دهد.

چهارشنبه شب بخش اول برنامه ای با عنوان "به اسم دموکراسی" از تلویزیون جمهوری اسلامی پخش شد که در آن هاله اسفندیاری، کیان تاجبخش و رامین جهانبگلو در زمینه فعالیت های علمی و اجتماعی شان به همراه تصاویری از انقلاب های مخملی توضیحاتی دادند.

جمهوری اسلامی توضیحات آنها را اعتراف این پژوهشگران نامیده است اما منابع مستقل در این مورد تردید هایی را مطرح می کنند.

در اين برنامه هاله اسفندياری، از ايجاد شبکه ارتباطی ميان ايران و آمريکا و ارتباط ميان پژوهشگران ايرانی و سياست سازان آمريکايی، سخن می گويد و سياست سازان را مجموعه ای از اعضای کنگره آمريکا، نهادها و موسسه های آموزشی و علمی و موسسات اطلاعاتی می خواند.
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
بازرسي و تفتيش منزل عبدالله مومني/ ابراز نگراني شديد سازمان دانش آموختگان نسبت به وضعيت عبدالله مومني در انفرادي زندان اوين

29 تیر 1386


پنج‌شنبه، 28 تیر 1386


ادوارنبوز: نيروهاي امنيتي عصر چهارشنبه با ورود به منزل عبدالله مومني سخنگوي سازمان دانش آموختگان ايران ضمن بازرسي و تفتيش بسياري از لوازم و وسايل موجود را با خود بردند.

خانم مومني همسر عبدالله مومني با بيان اين خبر به خبرنگار ادوارنيوز گفت: ساعت 5 عصر ديروز افرادي که در ابتدا خود را از نيروي انتظامي معرفي مي کردند اما بعد مشخص شد از نيروهاي امنيتي هستند با ورود به منزل ما اقدام به تفتيش و ضبط اموال منزل کردند.


خانم مومني که از نحوه برخورد نيروهاي امنيتي به شدت متاثر بود گفت: آقايان همسر مرابا دستبند به همراه خود آوردند و تمامي منزل ما را تفتيش کرده تمامي کتابها دستنوشته ها و حتي پايان نامه کارشناسي ارشد او را با خود بردند.


خانم مومني ادامه داد: آنها حرمت خانه ما را که خانه شهيد است شکستند و حتي وسايل همسر شهيد مرا (برادر عبدااله مومني) نيز به هم ريخته و تفتيش کردند و به گونه اي با ما رفتار کردند که انگار ما جاني و خلافکار هستيم. آنها اسباب بازيها ي بچه ها را هم تفتيش مي کردند.خانم مومني همچنين تصريح کرد : همسرم لاغرتر از گذشته عصبي و خسته به نظر مي رسيد و آثار کبودي بر بدنش مشهود بود. خانم مومني ادامه داد: همسرم نسبت به فشارهاي وارده بر وي در سلول انفرادي به شدت معترض بود.در همين خصوص حجت شريفي رييس شوراي مرکزي سازمان دانش آموختگان ايران با انتقاد و اعتراض شديد نسبت به نحوه برخوردهاي انجام شده با سخنگوي اين سازمان و خانواده اش گفت: متاسفانه نحوه برخورد نيروهاي امنيتي با خانواده مومني بسيار بد و حاکي از وجود اراده اي براي استفاده از تمامي ابزارهاي ممکن براي فشار بر يک زنداني سياسي بوده است .


شريفي ادامه داد: سازمان دانش آموختگان ايران با توجه به اظهارات آقاي مومني در هنگام تفتيش منزل به شدت نسبت به فشارهاي وارده بر ايشان و ساير بازداشت شدگان ابراز نگراني مي کند.
شريفي با اشاره به از سرگيري پخش اعترافات تلويزيوني گفت: ظاهرا تلاش براي تکرار سناريوهاي اعتراف سازي و اعتراف گيري در خصوص نيروهاي سياسي با اعمال رويه هاي خشونت آميز و شکنجه و فشارهاي روحي در حال انجام است.شريفي تصريح کرد: مواضع و سخنان آقاي عبدالله مومني سخنگوي سازمان دانش آموختگان ايران و دبير سابق تشکيلات دفتر تحکيم وحدت بر پايه مصاحبه ها و موضع گيريهاي ايشان در خارج از زندان بوده و عواملي که قصد دارند با شکستن عبدالله مومني نسبت به يک دهه فعاليت صادقانه و شجاعانه وي در جنبش دانشجويي عقده گشايي کنند و به دنبال سناريوهاي اعتراف گيري هستند بايد بدانند که اظهارات در درون زندان و در زير فشارهاي روحي هيچگونه ارزشي ندارد.
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
ای آفريدگار پاك

ترا پرستش ميكنم و از تو ياري ميجويم
پاينده ايران
هردم از این باغ بری می رسد

هم میهن

با دریغ ندانم کاری، اختناق و سرکوب هر روز دامنه ی گسترده تری می یابد . این بار شماری از دانشجویان انجمن اسلامی در دانشگاه امیرکبیر به دلیل اظهار نظر صادقانه به اتهام واهی به بند کشیده می شوند.

در سالروزهجده تیر شش تن از دانشجویان مبارزدفترتحکیم وحدت دراعتراض به دستگیری های دانشگاه امیرکبیر براساس اصل 27 قانون اساسی ، تحصن اختیار می کنند که مورد یورش ماموران قرار گرفته و همگی آنها دستگیر و به نقطه ی نامعلوم برده می شوند و پس از آن به دفتر ادوار تحکیم وحدت ( سازمان دانش آموختگان ایران ) هجوم برده و ده تن از هموندان سازمان را دستگیرو پس از بردن اسناد و مدارک سازمان ، درب را پلمپ کرده و می روند و کاربدستان از این بازداشتها اظهار بی اطلاعی می کنند تا سرانجام این جوانان فرهیخته از زندان اوین سر در می آورند . همزمان اسانلو مدیر سندیکا ی کارگران شرکت واحد در روز روشن در خیابان تحت عنوان : آی دزد ، آی دزد ، ربوده می شود و اوهم سراز زندان اوین در می آورد . گویی زندان اوین به میعادگاه آزادیخواهان و میهن دوستان تبدیل شده است . ازسوی دیگراحکام حبس وشلاق برای زنانی که بدنبال احقاق حقوق مدنی خود هستند صادر می شود . با سرکوب نمی توان خواست حقوق مدنی را نابود کرد بلکه فقط فاصله ها ریشه ای تر وژرفتر می شوند .

آیا سال همبستگی ملی را اینگونه می خواهند ادامه دهند ؟ اصولاً همبستگی با چه کسانی باید ایجاد شود ؟ همبستگی بین همه آنانی که مشابه می اندیشند یا همبستگی بین کسانی است که دارای اندیشه های متفاوت هستند ؟ آنانکه حاضر به پذیرفتن هیچ اندیشه ای نیستند ؟ چگونه می خواهند این همبستگی ملی را بوجود آورند و با چه کسانی؟

آیا تعدادی دانشجوی میهن دوست که در حال تحصن آرام برای اعتراض به دستگیری هموندانشان بوده اند که بی گناه به بند کشیده شده اند ، باید دستگیر شوند ؟ و یا به دفتر سازمان دانشجوآموختگان ایران که به گواه سابقه آنها جوانان میهن دوست هستند باید یورش برد و دفتر آنها را پلمپ کنند ؟ تا به زعم خود هرگونه صدای مخالفی هرچند قانونی هم خاموش شوند و این فرهیختگان را بعنوان دزد به در و همسایه معرفی کرد ؟ به راستی به کجا می روید ؟حزب ملت ایران

براین باورراسخ پا می فشارد که تنها با نفی خشونت و انحصارگری و بگیر و به بند و پیروی از خود جمعی می توان از بن بست کنونی مدیریتی داخلی و سیاست خارجی برون شد و درآنصورت است که می توان به همبستگی ملی دست یافت . ازاین رو ما خواستار آزادی سریع و بی قید و شرط دانشجویان و هموندان سازمان دانش آموختگان ایران و فعلان سیاسی و مدنی – صنفی و سندیکایی اعم از زنان و مردان در سراسر ایران هستیم .

برقرار باد مردمسالاری

برچیده باد زندان های سیاسی و مدنیدبیرخانه حزب ملت ایران

تهران 26 تیرماه 1386 خورشیدی

بازگشت به صفحه قبل   نسخه قابل چاپ   لینک دائمی به این خبر 
 
 
¤ اخبار جبهه ملی
¤ درگذشت مهندس اسماعیل حاج قاسمعلی
¤ بازداشت پیمان عارف عضو جبهه ملی ایران
¤ ادیب برومند: انحلال مجلس استیضاح مصدق را منتفی کرد
¤ نامه سخنگوی جبهه ملی ایران به بی بی سی
¤ پیام های نوروزی
¤ خورشیدی که هر روز فروزان تر از روز پیش میدرخشد/بیانیه جبـــهه ملــــی ایــــران
¤ سنگر نشین بی مدعای آزادی هوشنگ کشاورز صدر رفت
¤ تجزیه طلبی محکوم است/رئیس هیئت رهبری جبهه ملی ایران
¤ متن پیام های رهبران جبهه ملی به مناسبت پنجاهمین سال تاسیس کنفدراسیون
¤ تحلیل جبهه ملی ایران ازرویدادهای مصر
¤ دکتر علی رشیدی عضو هیئت رهبری جبهه ملی ایران به دو سال زندان و 5 سال محرومیت از حقوق اجتماعی محکوم شد
¤ بازداشت اعضاي جبهه ملي ايران در اسفراين خراسان شمالي
¤ بزرگداشت دکتر مصدق در واشنگتن/2 گزارش
¤ بزرگداشت دکتر محمد مصدق در باشگاه ملی خبرنگاران در واشنگتن دی سی شنبه 10 نوامبر 2012
¤ مشروح سومین گزارش احمد شهید در رابطه با حقوق بشر در ایران
¤ جبهه ملي ايران , نيروي هوايي و خلبانان قهرمان دفاع مقدس را گراميداشت
¤ تکدیب امضا
¤ جبهه ملی ایران: به یاری زلزله زدگان بشتابیم
¤ درگذشت رادمرد میهن دوست آقای دکترخسروسعیدی عضو حزب ایران و جبهه ملی ایران
¤ ننگ ونفرین بربیست وهشتم مرداد
¤ اسطوره مقاومت مهندس عباس اميرانتظام در بيمارستان بستري شد
¤ بیانیه ادیب برومند و جبهه ملی ایران- اروپا و آمریکا در اظهار تاثر و همدردی با هموطنان داغدیده آذربایجانی
¤ احضار كورش زعيم
¤ درود بر چهاردهم مرداد / ادیب بـرومـند- رهبر جبهه ملی ایــران
¤ جبهه ملی ایران نسل کشی مسلمانان در میانمار را محکوم میکند
¤ بیانیه ادیب بـــرومند رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران به مناسبت بزرگداشت ۳۰ تیر 1331
¤ نامه سرگشاده جبهه ملی ایران به رئیس جمهور آمریکا درمورد ادعای واهی مالکیت امارات بر جزایر ایرانی
¤ عمل جراحی قلب دکتر حسین موسویان، رییس هیئت اجرایی جبهه ملی ایران
¤ گرامیداشت یکصدوسی امین زادروز دکتر محمد مصدق در پاریس و کلن
¤ یادداشت اعتراض جبهه ملی ایران به موسسه گوگل
¤ تکذیب مذاکرات جبهه ملی ایران با آقای رضا پهلوی و نزدیکان ایشان
¤ جبهه ملی ایران مهیای ستیزه گری در باره حفظ تمامیت کشور است/ادیـب بـرومـند رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران
¤ پیام های نوروزی استاد ادیـب بـرومـنـد , دکتر حسین موسویان ,اقاي حسن لباسچی و مهندس كورش زعيم
¤ پیام نوروزی ادیـب بـرومـنـد
¤ دیدارسخنگو و اعضای جبهه ملی ایران با دکتر علی رشیدی
¤ بیانیه ادیـب بـــــرومــند رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران درباره انتخابات اسفند ۱۳۹۰
¤ جبهه ملی ايران در انتخابات شرکت نمی کند
¤ آخرین وضعیت جبهه ملی ایران
¤ وضعیت نا مساعد جسمی حمید رضا خادم، زندانی سیاسی در بند ۳۵۰ اوین
¤ آیا جبهه ملی ایران منحل میشود؟
¤ بازجویی و بازداشت فعالان و اعضای جبهه ملی ایران
¤ ادامه بازداشتها و احضار اعضای جبهه ملی ایران به وزارت اطلاعات
¤ برگزاری جلسات شورای جبهه ملی ایران ممنوع شد
¤ احضارعیسی خان حاتمی عضو شورای مرکزی جبهه ملی ایران/ بازداشت مهندس محمد توسلی
¤ بازداشت دکتر علی رشیدی
¤ احضار ملیون به وزارت اطلاعات
¤ نشست مهرماه شوراي مركزي جبهه ملي ايران
¤ جلسه شورای مرکزی جبهه ملی ایران پنج شنبه در تهران برگزار شد
¤ جبهه ملی ایران در خارج از کشور نماینده ندارد
¤ @نامه پیمان عارف به احمدی نژاد@دیدار از پیمان عارف
© 2004 - 2011 - خبرگزاری جبهه ملی ایران - J M I N e w s . c o m - تماس با ما